Jump to content

Проблем с невалиден ключ в регистрите


Veselushko

Препоръчан пост

Здравейте!

Имам проблем с невалиден ключ в регистрите на Windows 7 Ultimate.

Доскоро гледах с плеъра PotPlayer или GOM Player клипчета, но сега ми извижда съобщение че

"Windows не може да отвори този файл. За да отвори този файл Windows трябва да знае коя програма искате да използвате за да го отворите..." и т.н.

Добре. Давам му да отвори с програма PotPlayer примерно като слагам отметка да се запамети по подразбиране...

И всичко се оправя. Да, ама до следващото прочистване на регистрите с TuneUp или друг софтуер, защото когато сканирам с тях за грешки в регистрите те откриват, че ключа на регистъра за изпълнение на този тип (.FLV) е повреден, изтриват го и ми дават ето това съобщение

"Раздел Active X и COM:

Невалидна стойност (не съществува) - HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.flv

(празен)

 

Като дам разрешение да се премахне и отново се връщам в началото - пак трябва да му задавам асоциирането с даден плеър и въобще какъв тип програма е...

 

Преди всичко си работеше, но след като премахнах една ненужна програма и сигурно съм изтрил и ключа за асоциирането с флаш файловите типове на програмата/пътя до нея... Не знам...

Ако някой иска да хвърли повече светлина в мъглата - моля! Ще бъда безкрайно признателен! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

А, да!

Отворих RegEditor и видях че в директорията

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.flv

 

няма подпапката "OpenWithProgids". Има само подпапките: "OpenWithList" и "UserChoise" като в първата има три стойности (едната е стандартната - Default) а във втората подпапка има две: "Default  REG_SZ  (value not set)" и "Progid  REG_SZ   PotPlayer.FLV)

Как да укажа с коя програма да се асоциира файловия тип и как да си създам валиден ключ в регистрите който да работи с този тип файлове (.FLV)

Нямам проблеми с гледането на флаш в браузера и съм си инсталирал Adobe Flash PLayer...

Благодаря Ви! :)

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало, премахни всички оптимизиращи програми.

Те ти скапват машината, вместо да я подобрят.

След като ги премахнеш, можем да търсим решение на проблема ти.

Сега няма начин.

Link to comment
Сподели другаде

Решението е просто - не ползвай оптимизиращи програми или чистачи на регистри. Разбери, че ползата от тях е нулева, а същевременно могат да нанесат непоправими щети по операционната система. Лошото е, че понякога се научава по трудния начин. :)

Асоциирай отново файловете с програмите, които искаш и повече не се занимавай с tuneup и подобните им. Това е. 

Link to comment
Сподели другаде

Добре!

Премахнах ги. Но все пак как се прави и защо нямам тази папка? Гледам че на другите разширения я има: mkv, vlc, mp4, vob...

Интересно ми е как по принцип се коригира и асоциира повреден ключ?

Това с десния бутон и избора на програма по подразбиране го зная... Нещо друго по-генерално и трайно има ли?

:look:  :)

Link to comment
Сподели другаде

Това с десния бутон и избора на програма по подразбиране го зная... Нещо друго по-генерално и трайно има ли?

:look:  :)

То се прави веднъж, и си остава така трайно.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...