Прехвърляне към съдържание

Снимка

лаптоп конфигурация

лаптоп конфигурация 1000лв

• Моля, влезте, за да отговорите
23 отговора по тази тема

#16 The_Last_Lord

The_Last_Lord

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 24 April 2013 - 16:06

Всъшност изникна нещо, на този http://jarcomputers....g/?m=7&i=547644 лаптоп му смениха процесора и въпроса ми е дали с този процесор могат да се поддържат компонентите + 4GB 1600 Mhz допълнително към дадените ?

#17 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 25 April 2013 - 10:21

Не би трябвало да има каквито и да е проблеми. Не можах да разбера само, с какъв процесор е заместен този от представената конфигурация?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#18 The_Last_Lord

The_Last_Lord

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 26 April 2013 - 10:38

Този е 2020 предишния беше 3220

#19 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 26 April 2013 - 14:09

Да, проблеми не би трябвало да присъстват.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#20 The_Last_Lord

The_Last_Lord

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 28 April 2013 - 13:34

Добре искаш да ми кажеш че едноядрен и двуядрен са с еднаква производителност ?

#21 rraass

rraass

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 28 April 2013 - 14:09

Здравейте

някой може ли да ми каже как да подредя лаптопа си и да се изчистят излишните неща та да ми стане по бърз

#22 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 28 April 2013 - 14:17

Ще си позволя да отговоря от името на колегата.

Не съм сигурен какво Вие разбирате под производителност на процесора и поддържани компоненти!

Производителността на даден процесор зависи освен от броя на ядрата и от много други неща. Кеш, тактова честота, шини за данни, производствен процес, поддържан Instruction Set, който има значение за приложения, които използват например SSE и много други. Но освен това, не може да се каже, че един двуядрен процесор ще бъде твърдо по-бърз от едноядрен. Това зависи от съответните приложения и от това, дали могат да се възползват от многоядрени процесори! 

Ще дам следния пример-написал съм приложение, което смята едни неща няколко милиона пъти и усреднява постигнатите резултати. Ако приложението, което съм писал не е проектирано да се възползва от много ядра, ще е почти без значение постигнатото време от това, колко ядра и thread-а има съответния процесор, на който се пуска. Много по-голямо значение биха имали тактовата честота и чистата производителност на ядро.

Производителността на процесора няма нищо общо с максималната адресируема РАМ памет от процесора и поддържаните компоненти. На практика производителността няма абсолютно никакво значение, върху това дали е вкарана поддръжка на DDR3 памет или PCI-E 2 например! В случая на 2020m, максималната памет, която може да се адресира от процесора в зависимост от типа на самата памет е 32 GB, така че трудно ще бъде постигнат този лимит!

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#23 The_Last_Lord

The_Last_Lord

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 11 May 2013 - 16:21

as9993 , не можеш да ме обедиш да си взема едноядрен процесор, по простата причина че като отвориш някоя нова игра и си оставил на бакграунда друга програма, при командата алт и таб ще си чакаш доста повече време от двуядрения. Като цяло двуядрените процесори са по-добри при извършване на повече от едно действия на веднъж, а тъй като аз правя винаги по няколко процеса за мен двуядрен би бил по-полезен. 

#24 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 11 May 2013 - 17:44

Моето мнение беше свързано с това, че Вие бъркахте производителността на един процесор с поддържаните компоненти от системата! Което на практика няма нищо общо! 

Естествено, че при игрите и останалите модерни приложения, а и в ежедневието, един двуядрен или n-ядрен процесор, където n може и да не е четно число, ще е "по-бърз" и по-добро решение в сравнение с едноядрен такъв. Аз бях дал една хипотетична ситуация, при която не винаги може да се види предимството на многото ядра, както бях обяснил в предишния ми пост.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

Други теми с тагове лаптоп, конфигурация, 1000лв

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители