Jump to content

PHP/MySQL или Java/Android - обучение?


Препоръчан пост

Привет,
Днес трябва да реша на кой курс да се запиша - безплатен е (към Imperial Online - 4мес).
Два са вариантите:
- PHP/MySQL
- Java/Android
 
Входното ниво е логически тест, работен английски.
В студентските ми години съм учил малко C++
Мисленето ми е силно аналитично, логическо.
 
Няколко пъти съм се замислял да се захвана с програмирането, едно умение в повече няма да ми е излишно.
Две са и професионалните направления, в които мога да се развия (учил съм ги).
- Научно-изследователска дейност - химия, нови материали, ВЕИ и др... чувал съм, че в тези среди програмирането е голям плюс.
 
- Печатни технологии, графичен дизайн;
 
Относно печата, ето с какво се занимава IT отдела на една от големите фирми у нас:
ERP-системи – управление и координиране на ресурсите, информационния поток и дейностите в предприятието;
E-statement решения
Е-documents – електронно подписани документи
-дигитализиране на документи (OCR, OMR, оптично разпознаване на баркодове, броене и т.н.);
Системи за производство и управление на карти (CMS);
PKI-решения и интегриране с операционни системи със смарт-карти;
Решения за loyаlty-програми
Решения в областта на директния маркетинг
 
Не знам дали изброените системи имат допирни точки с горепосочените езици?!
 
Кой език ще е най-подходящ, предвид целите ми и ще ми бъде ли от полза?
 
За Java съм чувал че е доста повече четене спрямо PHP и се търси по-скоро в чужбина, а пък PHP е по-лесна за научаване?!
 
ПП: Едва ли само с един сертификат ще мога да си намеря работа свързана с програмиране, но все пак - заслужава ли си?
Link to comment
Сподели другаде

Късен отговор, но от описанието на фирмата не мисля че има точки който директно се отправят към някой от тези курсове.PHP/MySQL се използва в Уеб програмирането, а Java/Android в програмирането на апликации/програми за Компютърни или Мобилни системи. И двете могат да се ползват за "Решения в областта на директния маркетинг", ако дадената фирма ги ползва в тая насока и не нещо друго. Ако вече си програмирал малко на C++ java ще ти е по интересна. Макар аз вече взех да се замисля дали java все още е език който си заслужава да се учи за бъдеща работа, май доста фирми минават на C#, но това си е лично мое впечатление. Има май и фирми в България който търсят програмисти за Андройд, но имай предвид че това не надали са от големите фирми. Със PHP/MySQL можеш да си отвориш вратичката към Web Програмиране а с Java към използването на един от най големите езици за софтуер, и двете неща са лесни за започване и трудни за намиране на работа :)

Link to comment
Сподели другаде

То (почти) никой език не е труден за научаване, тъй като самия език представлява 20-25 запазени думи и малко правила кое след кое се пише.

Много по-важно е да имаш алгоритмично мислене, особено в някои сфери на програмирането.

И за двете технологии има търсене на пазара, въпросът е на теб с кое би ти се занимавало и кое ти е интересно. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...