Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, понеже не разбирам много от хардуер, искам да попитам дали някой може да ми предложи компютърна конфигурация до 1000лв.

Мониторът отделно. Конпютърът ще се използва да игри и работа, като работата е счетоводна - така че, там няма особени изисвания. Нямам претенции дали ще е на AMD или Intel платформа. Аз съм от Варна, за предпочитане ако може и към някой магазин да ме насочите където да ми сглобят посочената конфигурация.

 

Благадоря на отзовалите се предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че това е перфектно. Магазина го има и във Варна, цък.

Здравей, благодаря за бързият отговор. Имам няколко въпроса:

1. За процесора не мога да коментирам

2. За рам - 16 гб ми се виждат множко, не знам дали тази система може да се натовари, чак толкова че 16 гб да влязат в употреба.

3. хардискът предлага доста място за съхранение, но 5400 оборота ми се виждам малко за 2ТБ?

4. Дъното има два слота за рам и 16 гб му е максимума. поддържа 4 USB 3.0 което е добре. За евентуален бъдещ ъпргеди на процесор и/или видео не знам дали е подходящо

5. Видеокартата ми се виждам много слаба. Тук ми е основния въпрос. Не е ли прекалено слаба?

 

Какво ще кажете за това? -
 
 
Link to comment
Сподели другаде

Гореспоменатата конфигурация е чисто самоубийство за тези пари, особено с тази видеокарта, която буквално обрича на провал системата по отношение на gaming. За изискване на конфигурация с такъв бюджет, подобно предложение е просто несериозно.

 

 

Здравейте, понеже не разбирам много от хардуер, искам да попитам дали някой може да ми предложи компютърна конфигурация до 1000лв.

Мониторът отделно. Конпютърът ще се използва да игри и работа, като работата е счетоводна - така че, там няма особени изисвания. Нямам претенции дали ще е на AMD или Intel платформа. Аз съм от Варна, за предпочитане ако може и към някой магазин да ме насочите където да ми сглобят посочената конфигурация.

 

Благадоря на отзовалите се предварително.

Като за начало, нека да уточним няколко неща. Изисквате ли оптично устройство към системата или подобно не е необходимо? Какво дисково пространство предполагате, че ще Ви е нужно? Какви игрови заглавие смятате да играете?

Link to comment
Сподели другаде

Гореспоменатата конфигурация е чисто самоубийство за тези пари, особено с тази видеокарта, която буквално обрича системата по отношение на gaming. За изискване на конфигурация с такъв бюджет, подобно предложение е просто несериозно.

 

 

Като за начало, нека да уточним няколко неща. Изисквате ли оптично устройство към системата или подобно не е необходимо? Какво дисково пространство предполагате, че ще Ви е нужно? Какви игрови заглавие смятате да играете?

 

За дисково пространство - 1ТБ ще ми е напълно достатъчен. Да не казвам и много.

Конкретно за игри - Стракрафт 2, футбол менажер , crysis. Като цяло не съм много по FPS, но ще пробвам.

За отпично устройство -  искам да  има. Нямам претенции да чете и записва Blu Ray. Обикновено Cd/DVD.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Здравей, благодаря за бързият отговор. Имам няколко въпроса:

1. За процесора не мога да коментирам

2. За рам - 16 гб ми се виждат множко, не знам дали тази система може да се натовари, чак толкова че 16 гб да влязат в употреба.

3. хардискът предлага доста място за съхранение, но 5400 оборота ми се виждам малко за 2ТБ?

4. Дъното има два слота за рам и 16 гб му е максимума. поддържа 4 USB 3.0 което е добре. За евентуален бъдещ ъпргеди на процесор и/или видео не знам дали е подходящо

5. Видеокартата ми се виждам много слаба. Тук ми е основния въпрос. Не е ли прекалено слаба?

 

Какво ще кажете за това? -
 
 

 

 

Видеокартата може да се подмени, на конфигурацията която ти предложих. 

 

 

Виж тази: http://nikem-bg.net/cart/47237p1r47525p1r1008p1r1001847p1r46630p1r44260p1r1027p1r1003407p1rf.html

Link to comment
Сподели другаде

В случая е добре и да се вземе предвид дали потребителят обмисля бъдещи ъпгрейди на системата. С този FM2 socket, нещата към момента са леко ограничени, визирайки ъпгрейд на процесора. Допълнително, Athlon X4 750K ще достигне максимума си с тази 7850, та дори може да има лек bottleneck. Има възможност да се премине към платформа с Core i3 процесор, която предоставя много голяма гъвкавост по отношение на ъпгрейди. Естествено, ще трябва да се премине към по-слаба карта от рода на GTX 650Ti, a и бюджетът може да се завиши леко.

Link to comment
Сподели другаде

В случая е добре и да се вземе предвид дали потребителят обмисля бъдещи ъпгрейди на системата. С този FM2 socket, нещата към момента са леко ограничени, визирайки ъпгрейд на процесора. Допълнително, Athlon X4 750K ще достигне максимума си с тази 7850, та дори може да има лек bottleneck. Има възможност да се премине към платформа с Core i3 процесор, която предоставя много голяма гъвкавост по отношение на ъпгрейди. Естествено, ще трябва да се премине към по-слаба карта от рода на GTX 650Ti, a и бюджетът може да се завиши леко.

Здравей, относно бъдещите ъпдеити на системата - обмислям да, но и в следващите година и половина-две. Какво може да ми препоръчаш ти. Максимум бюджет 1100. Но това е максимума на максимума.

Link to comment
Сподели другаде

Бих препоръчал ето такава платформа.

 

Дъното е B75, което е доста добре като начало и предоставя възможност за ъпгрейд на системата без да се налага смяната му. Разполага със сокет LGA1155, който съответства на Core i3, Core i5 и Core i7 процесори.

 

За процесорът мога да кажа, че е един доста добър избор като за начало. Чудесна производителност и възможност за ъпгрейд на видеокартата без да се налага смяна.

 

За RAM-памет съм избрал Corsair Vengeance, тъй като са доста добри модули и доста хора ги използват, което свидетелства за качеството им. При RAM-паметта първоначално може да закупите само четири гигабайта, а след време да ги увеличите до осем.

 

Твърдият диск е от Caviar Black серията на WD. За 10, 15 лева по-евтино можете да вземете 1TB WD Caviar Blue.

 

Видеокартата, която съм избрал, е възможно най-доброто решение, съпоставяйки производителност/бюджет.

 

Захранването е едно от добрите на пазара, в тази ценова зона, и предоставя сигурност при осигуряване на необходимите захранващи напрежения. Избрал съм 500W, защото това ще Ви позволи да сложите друга видеокарта след време без да сменяте захранването.

 

Като цяло това е конфигурацията. Не твърдя, че е най-добрата, но съм я изградил от гледна точка на възможност за ъпгрейд.

Link to comment
Сподели другаде

Бих препоръчал ето такава платформа.

 

Дъното е B75, което е доста добре като начало и предоставя възможност за ъпгрейд на системата без да се налага смяната му. Разполага със сокет LGA1155, който съответства на Core i3, Core i5 и Core i7 процесори.

 

За процесорът мога да кажа, че е един доста добър избор като за начало. Чудесна производителност и възможност за ъпгрейд на видеокартата без да се налага смяна.

 

За RAM-памет съм избрал Corsair Vengeance, тъй като са доста добри модули и доста хора ги използват, което свидетелства за качеството им. При RAM-паметта първоначално може да закупите само четири гигабайта, а след време да ги увеличите до осем.

 

Твърдият диск е от Caviar Black серията на WD. За 10, 15 лева по-евтино можете да вземете 1TB WD Caviar Blue.

 

Видеокартата, която съм избрал, е възможно най-доброто решение, съпоставяйки производителност/бюджет.

 

Захранването е едно от добрите на пазара, в тази ценова зона, и предоставя сигурност при осигуряване на необходимите захранващи напрежения. Избрал съм 500W, защото това ще Ви позволи да сложите друга видеокарта след време без да сменяте захранването.

 

Като цяло това е конфигурацията. Не твърдя, че е най-добрата, но съм я изградил от гледна точка на възможност за ъпгрейд.

 

 

Подобна на предложената по-горе конфигурация, влизаща в бюджета от 1000 лв.: количка

Както казах много не разбирам. Това което видях е че I3-3225 има вградена най-добрата графика на интел. Не съм сигурен че ми е нужна след като щи използвам друга видео карта. 

Разликата между хардисковете някой може ли да ми обясни каква е -освен обема. Не знам кой, с колко плочи е и кой евентулно ще е по-бърз от другия.

За дъното нямам коментар - ако може някой да ми каже разликата между двете дъна?

И двете видео карти ми се виждат еднакви като спецификации - ако може да обясните разликата в цената?

За захраванията освен че едното е с 50W повече от другото нищо друго не ми е ясно. За захранване предпочитам да избера по-надежното.

Link to comment
Сподели другаде

Както правилно си забелязал, не е нужно да се дават пари за най-добрата графика на Intel в момента - HD 4000. Просто е достатъчно да има някаква в случай на нужда. Хард диск с обем 500 GB е вече малко малък, форматирания обем е 465 GB и лесно се запълва. Затова 1 TB е по-изгоден и като цена/обем. Достатъчно бързи са дисковете, новите имат голяма скорост на линеен трансфер, като времена за достъп са си на старото ниво. Дъното е едно от най-евтините и в същото време достатъчно. RAM паметта също е конвенционална, нищо необикновено, но не и лоша в същото време, просто работи. Захранването Fortron Raider 550 W е от нова серия, с висок КПД, единична 12-волтова линия, която е и доста мощна - 42 А или 504 W може да отдаде нормално. Видеокартата Gigabyte GTX 650 Ti OC е фабрично овърклокната версия - демек, по-бърза от оригиналната. Има много добро охлаждане, затова е и малко по-скъпа, освен овърклока. За видеокартата може да изчакаш няколко дни, за да видим цената на новата и значително по-бърза GTX 650 Ti Boost. Очаква се на много добра цена, малко по-висока от цената на старата версия.

Link to comment
Сподели другаде

Както правилно си забелязал, не е нужно да се дават пари за най-добрата графика на Intel в момента - HD 4000. Просто е достатъчно да има някаква в случай на нужда. Хард диск с обем 500 GB е вече малко малък, форматирания обем е 465 GB и лесно се запълва. Затова 1 TB е по-изгоден и като цена/обем. Достатъчно бързи са дисковете, новите имат голяма скорост на линеен трансфер, като времена за достъп са си на старото ниво. Дъното е едно от най-евтините и в същото време достатъчно. RAM паметта също е конвенционална, нищо необикновено, но не и лоша в същото време, просто работи. Захранването Fortron Raider 550 W е от нова серия, с висок КПД, единична 12-волтова линия, която е и доста мощна - 42 А или 504 W може да отдаде нормално. Видеокартата Gigabyte GTX 650 Ti OC е фабрично овърклокната версия - демек, по-бърза от оригиналната. Има много добро охлаждане, затова е и малко по-скъпа, освен овърклока. За видеокартата може да изчакаш няколко дни, за да видим цената на новата и значително по-бърза GTX 650 Ti Boost. Очаква се на много добра цена, малко по-висока от цената на старата версия.

Благодаря за разясненията, ще почакам за GTX 650 Ti Boost. Прочетох из нета и аз - от това което видях цитират 30-40% по производителна от GTX 650 Ti. Не видях дата обаче за българия. Представена е на 26 Март.  За България нищо не се знае.

За конфигурацията - ОК. Сега обаче трябва и да ми я сглобят някъде, че аз надали ще се оправя при положение, че не съм го правил никога. Да препоръчата във Варна място където мога да отида и да съм спокоен, че ще направят нещата професионално?

Link to comment
Сподели другаде

Привет,  не е чак толкова сложно да се сглоби един компютър. Принципно дъното което ще ви доставят, съдържа описание стъпка по стъпка какво да сторите. Най-трудната част за вас ще бъде да наредите правилно пиновете, но ако виждате добре с очите няма да имате проблем и с това. Не е нужно кой знае колко много умения за да се спарвите. Въпрос на желание и да имате повече вяра в себе си. Относно дъното, аз лично не харесвам асрок, въпреки,че напсоледак,чувам,че са  понаучили от първият път  да правят дъна. Но аз все още не мога да им се доверя нъплно. Бих се спрял на гигабит или асус, за съжаление, епох спряха да произвеждат иначе бяха едни от най добрите дъна. Има толкова много клипове в youtube, може да видите всичко стъпка по стъпка и да се справите сам. Трябва да имате повече вяра в себе си. 

Link to comment
Сподели другаде

Относно дъното, аз лично не харесвам асрок, въпреки,че напсоледак,чувам,че са  понаучили от първият път  да правят дъна.

 

Дънните платки на ASRock в момента са едни от най-добрите на пазара и се използват в доста голям брой конфигурации. Преди време компанията беше в криза, но възвърна силите си наскоро и мога да заявя, че предлага доста стойностни продукти както в ниския, така и в средния и високия клас.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...