Прехвърляне към съдържание

• Моля, влезте, за да отговорите
21 отговора по тази тема

#16 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 07 April 2013 - 13:38

и ако пуснете записа на по-висок клас уредба или, ако няма такава е достатъчно едни по-хубави слушалки и звукова карта, ясно си личи изрязаното от mp3 компресията дори с 320kpbs.

Много зависи. Ако се компресира наистина качествено записана музика и се прослушва на качествена апаратура, може и да си проличи. Под качествено записана музика имам предвид основно класическа и филмова, защото при тях се внимава повече. Комерсиалните албуми са обикновено малко или много осрани.

Правил съм си подробни ABX тестове с различни настройки на MP3 и с различни жанрове музика, но разлика не съм чувал, така че не спокойно си заявявам, че в 99% от случаите разлики няма да се усетят, освен ако потребителят не страда от остра форма на плацебо разбира се. :)

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#17 ifrankyman

ifrankyman

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения
  • Живущ в:Sofia
  • Интереси:Music

Публикувано: 07 April 2013 - 14:02

Както вече казах, който иска да слуша mp3, просто да си ги слуша, но не давайте съвети да се рипват касети, които ги няма на друг носител на mp3 заради по-малкия им обем. Като ги има веднъж съхранени както трябва, кеф ти mp3 или каквото искаш друго. Конвертирането става за секунди, но възстановяване от вече компресиран файл няма.

#18 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 07 April 2013 - 15:39

Аз просто казах, че няма да се чуе някаква разлика, но ако е нужно потребителят да е 100% сигурен, че всичко ще е идентично, тогава да използва lossless. Аз не съм го съветвал нищо конкретно, а само обясних положението. Крайният избор си е негов.

#19 Nazikov

Nazikov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2125 мнения
  • Живущ в:Пазарджик
  • Интереси:Компютри, техника, музика и др.

Публикувано: 07 April 2013 - 18:04

Случайно имам касетата на DRUM - 3 Bits Of Our Mind и си направих труда да я рипна във FLAC формат, какво да ви правя... За целта използвах за подаване на сигнал висококачествен триглав дек Denon DRM-740, почти нов, малко използван. Записът на касетата е направен без Dolby система. Програмата за запис беше Ashampoo Music Studio 3.51. Който иска файловете, да се свърже с мен.

#20 Nazikov

Nazikov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2125 мнения
  • Живущ в:Пазарджик
  • Интереси:Компютри, техника, музика и др.

Публикувано: 07 April 2013 - 20:41

Zone C - The Human Factor (1996) имам също на касета, сега го рипнах и него във FLAC. Който го иска, да пише на лично съобщение.

#21 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 07 April 2013 - 23:15

Къде са ROBTF първия им албум? :)

Имам го на касетка, а пък не съм го виждал.....! Странно.

#22 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 08 April 2013 - 19:57

Моля, стига с тези обяви за "търговия" на лични. 

Други теми с тагове касетка, касетки, записи, запис, lossless, формат, качество, преобразуване, рип, khz, аудио, wav, mp3, flac, qiality, frequency, frequencies, cassette, tape, tapes, adobe audition, audacity, cd

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители