Jump to content

Препоръчан пост

Имам тунер Pinnacle PCTV 110i и до мен достига сигнал с резолюция 768x576, но когато пробвам да записвам ми записва на 768x288. Освен това докато гледам през тунера имам звук, но записаните файлове нямат звук.

Като дам на бутона DShow (тои ми е след Source) -> Filter properties -> DScaler video renderer -> Input -> Settings -> Status -> Size ми пише 768x576, а след това като избера Actions -> Recording -> Options -> Compression Options -> Video ми пише 768x288x16 (YUY2)

 

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

O.K., но ако можеш, не бързай толкова.

Не виждам голям смисъл да преинсталираш само заради една програма за това, че не може да прави качествен запис от ТВ при теб.

 

Но моята препоръка е да инсталираш в бъдеще K-lite (full, standard), X-codec, XP codec или нещо по-леко.

Пак ти напомням, че аз впоследствие инсталирах XP Codec, защото сам си аранжирам кодеците (не е лесно, но след доста проби се научаваш какво ти трябва). После добавяй, каквото ти хареса и от каквото имаш нужда. Било то за гледане или конвертиране.

След преинстал на уина и слагане на кодеци XP Codec Pack без нищо друго пак имам проблем със звука....Днес случайно ми се отдаде възможност да си продам тв тунера и го направих.Ако е възможно ми преложете какво да си взема за да нямам никакви проблеми и да тръгва с други програми за рипване не само с тази към комплекта...до 100лв давам за тунер не повече....

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте,

Ползвам DScaler 4.1.15 от скоро. Тунера ми е MSI TV@nywhere master. Картината е много добра, но имам проблем със звука на ефирните телевизии (чува се само шум). Мисля, че тунера при автоматични настройки на звука не сменя кодировката PAL B/G , D/K. Ръчно не намерих как да ги сменя от B/G на D/K. От менютата на програмата - CX Card / Audio standard има 6 възможни и ауто. В ревюто виждам че са активни много повече стандарта в това меню. Явно при различните тунери настройката е различна.

Може ли някой колега с MSI TV@nywhere master да обясни как се гледат ефирните телевизии със звук (какви настройки се правят).

Link to comment
Сподели другаде

Здравей a4ko,

Аз нямам модела на твоя TV тунер. Не става ли настройката при теб, като за някои от ефирните програми като Българска Национална Телевизия - БНТ отметнеш PAL D? От менюто за каналите с бърз клавиш "Home". Имаш ли "PAL D" въобще в менюто?

 

При мен съм настроил каналите за кабелната телевизия, която излъчва Евроком за София. Не ползвам външна антена.

 

Но има нещо странно. Влизам в ненюто "Home" и променям настройката на БНТ от PAL D на PAL B примерно. После връщам на PAL D - шуми, без говор! За да го оправя излизам от менюто за настройка на каналите и просто отивам на друг канал. Като се върна на БНТ пак си имам нормален звук.

 

Ето картинка:

http://www.picvalley.net/u/72/71884_913.PNG

 

На това меню (при мен чипсета е Philips SAA 7134) как излиза аудиостандарта за каналите при теб?

http://www.picvalley.net/u/72/71891_071.PNG

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за информацията. След като промених формата на канала от Pal B на Pal D звука се появи.

Бях се заблудил за това, че Pal B e някаква модефикация на стандарта, а то буквата след PAL указвала стандарта за кодиране на звука.

Редактиран от a4ko
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Здравейте,с тунер на PIXEL WIEW PRO ULTRA съм и исталирах тази програма обаче нито звук нито картина се появат.Бихте ли пояснили повече за настойките на тази програма.Иначе като пусна от програмата Pixel WIEW си върви телевизията. :lookaround: :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,с тунер на PIXEL WIEW PRO ULTRA съм и исталирах тази програма обаче нито звук нито картина се появат.Бихте ли пояснили повече за настойките на тази програма.Иначе като пусна от програмата Pixel WIEW си върви телевизията. :lookaround: :lookaround:

 

DScaler поддържа Pixel View ТВ тунери, но на тази страница са посочени само следните два модела:

*PixelView PlayTV (bt878)

*PixelView PlayTV Pro

 

Възможно е твоя PixelView Pro Ultra тунер да не се поддържа от DScaler. Но според мен все пак може да пробваш да изкараш звук и картина. Виж във темата как се настройва DScaler и как се търсят каналите, също така мненията за настройка на звука и картината.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Значи инсталирах си го, обаче която програма да цъкна да видя, само пращи. Никъде не говорят, само пращи. Защо така?

Edit : Благодаря Sir William оправих се :peace:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
DScaler поддържа Pixel View ТВ тунери, но на тази страница са посочени само следните два модела:

*PixelView PlayTV (bt878)

*PixelView PlayTV Pro

 

Възможно е твоя PixelView Pro Ultra тунер да не се поддържа от DScaler. Но според мен все пак може да пробваш да изкараш звук и картина. Виж във темата как се настройва DScaler и как се търсят каналите, също така мненията за настройка на звука и картината.

 

Имам абсолютно същия тунер. Видеокартата ми също не се поддържа от настройките. Може ли малко по подробно или поне линк за темата звук и картина.

Link to comment
Сподели другаде

Имам абсолютно същия тунер. Видеокартата ми също не се поддържа от настройките. Може ли малко по подробно или поне линк за темата звук и картина.

* за да добавите поддръжка за тунера в dscaler - редактирайте cx2388xCards.ini:

 

[PixelView PlayTV Pro Ultra]

 

;AutoDetectID = 0x00000000

DefaultTuner = philips_fm1216me_mk3

 

Input ( "Tuner", tuner)

MuxSelect = 0

GPIOSet ( 0x0000bf61 )

 

Input ( "Composite", composite )

MuxSelect = 1

GPIOSet ( 0x0000bf63 )

 

Input ( "S-Video", svideo )

MuxSelect = 2

GPIOSet ( 0x0000bf63 )

 

:) :) :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Нека и аз попитам нещо че вече нямам нерви.Имам тунер ASUS My Cinema-P7131 но не мога да хвана никаква телевизия с него-кабелна или ефирна.Не знам дали греша нещо в настройките на DScaler,повечето ги оставям по подразбиране.Забелязах че при настройките за модела на тунера точно моя го няма но има подобен-P7131D,като настроя да е такъв пак не става,на ауто пък намира някакъв друг модел.Имам някакъв диск с CyberLinc PowerCinema-подобна на DScaler ,възможно ли е с нея работата да стане?

edit: въпросната CyberLinc PowerCinema е някаква стара версия от 2005г. и затова не съм пробвал с нея.

Подкарах го :yeah: :yeah: точно с тая CyberLinc.Работи идеално.Някой ако има подобни проблеми да пробва с нея.

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...
1-во Добър Ден! :) ..... имам AVerTV DVB-T Volar X ( http://www.ben-int.cz/e-shop/en/detail/tv-...ner-usb2-0.html ) .... и бих искал да попитам мога ли да използвам DScaler ...... за да гледам и записвам телевизия....... тук е важно да спомена че инсталирах програмката ....но нямам нито картина нито звук...... та може ли SIR William да обясниш от къде се настройват каналите ..... а ако сложиш и някое screenshot-че ще е перфектно ......обносно настройките на видеото и каналите......
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...