Jump to content

Препоръчан пост

Леле човек стана.Безкрайно съм ти задължен....АМи първия път стана,ама после пак нямаше звук както и на другите програми които ползвам за рип.А картината като пусна рипа през бсплеър е смачкана но като дам shift+3 става нормално.Има ли начин да си записва обаче така,че да си тръгва нормално?

Радвам се, че стана. Но не пускай картината през какъвто и да е друг плеър, ами виж какво съм написал по-горе.

 

Пусни си я през DScaler.

Виж 5. После идва меню за отваряне на файл. в по-предишния ми пост. С DScaler можеш да си гледаш и филми (avi), ако не знаеш.

 

Ето как си пускаш видеофайл (avi): Ctrl (Control) + O

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Радвам се, че стана. Но не пускай картината през какъвто и да е друг плеър, ами виж какво съм написал по-горе.

 

Пусни си я през DScaler.

Виж 5. После идва меню за отваряне на файл. в по-предишния ми пост. С DScaler можеш да си гледаш и филми (avi), ако не знаеш.

 

Ето как си пускаш видеофайл (avi): Ctrl (Control) + O

Тва да,но риповете си ги качвам в нета и се гледат обикновено с бг плеър или медиа плеър....

 

пп.Едитнах си поста.Пак се получи проблема със звука...

Link to comment
Сподели другаде

Този път не мога да ти помогна веднага. Защото трябва да прегледам какво записва този DScaler и какъв е проблема. Ти почваш да намесваш и други плеъри, нетове и т.н. Вече не ми е лесно...
Link to comment
Сподели другаде

Този път не мога да ти помогна веднага. Защото трябва да прегледам какво записва този DScaler и какъв е проблема. Ти почваш да намесваш и други плеъри, нетове и т.н. Вече не ми е лесно...

затова пиши ми на скайпа утре за най-добре и да ти обясня всичко точно щото много искам да ползвам програмата :'(

Link to comment
Сподели другаде

Тва да,но риповете си ги качвам в нета и се гледат обикновено с бг плеър или медиа плеър....

пп.Едитнах си поста.Пак се получи проблема със звука...

 

Настройките на тази програма въобще не са лесни. Имай предвид, че за всички подобни програми, (безплатни и платени) е подобно положението. Каквото искаш става трудно, с много проби и желание. Има помощ (Help) и официален сайт, но за съжаление обясненията са доста постни.

 

По принцип DScaler е за гледане на телевизия, ако имаш ТВ тунер. Както казваш, има добра картина. Но всичко останало не става лесно.

 

Ако искаш да записваш, може би DScaler наистина ще ти свърши работа. Аз съм направил доста настройки: филтри, кодеци и какво ли още не. Трудно е да обясня с две думи какво точно съм настроил.

 

Даже с тази програма откривам понякога нови моменти, за които нямам обяснение. Например с DScaler предпочитам да гледам футбол (19" монитор). Динамиката на картината е страхотна и по-добра (според мен) от който и да е телевизор (говорим за динамика при определени настройки на DScaler, които ги няма по телевизорите). Но за да получа качество пробвам. Откакто съм направил настройките, не съм пипал нищо. Костваше ми ден-два, за да прочета и настроя нещата.

 

Повтарям: това, което записваш с DScaler (default) се вижда най-добре със същата програма: CTRL + O. Или си виж дали не си настроил някъде формат 16:9 или нещо подобно. Иска играчка.

 

Вероятно, което запиваш може би трябва да се пипне с конвертор, за да го изкараш в подходящ формат. Но още не мога да ти кажа с кой, проверявам...

 

В допълнение: Само провери какви драйвъри: оригинални или модифицирани използваш за твоя ТВ тунер. Имаш ли инсталирана друга подобна програма за гледане на телевизия и тя дали не e ти е поискала да инсталираш допълнителни драйвъри. Пример: Fly200TV.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам какво да те посъветвам.

 

ACE Mega CoDecS Pack 6.03 не е обновяван от края на 2004 г. Моето мнение е, че съдържа доста остарели приложения, кодеци, енкодери и др. Но мисля, че не можеш да го деинсталираш или по-скоро не бива. Защото имам спомен, че след деинсталация ACE Mega CoDecS Pack се налага преинсталиране на Windows. Опасна работа...

Възможно твоят проблем да не е от този мегакодек.

 

Вече не мога да ти предложа каквото и да е решение. Ако някога преинсталираш Windows, използвай по-малко кодек-пакети.

Пак повтарям: Препоръчвам пакети К-Lite или XPCodec. Но не мегакодеци, защото инсталират какво ли не...

Link to comment
Сподели другаде

Това, че нямаш проблем с преинсталация на Windows малко ме притеснява.

 

Аз използвам в момента XP Codec Pack. Инсталирах го пак заради твоя проблем. Иначе си правя сам подборката, но не е лесно. Ето повече информация за XP Codec Pack:

Oфициална страница: XP Codec Pack

Изтегли последна версия: XP Codec Pack 2.0.4 (5.94 MB)

Повече информация: XP Codec Pack@softvisia.com

 

В пакета (ако инсталираш този пакет) има интересна програма. Има го Start>Programs>XPcodec>Codec Detective.

Тази програмка ще ти подскаже какви кодеци имаш и какви нямаш, дали има проблем и т.н.

 

Даже сега можеш да си я дръпнеш, без да преинсталираш. Ето страницата: SHERLOCK - The Codec Detective.

Изтегляне: SHERLOCK - The Codec Detective (80 КВ)

 

Просто провери ситуацията при теб с SHERLOCK, без да пипаш и преинсталираш нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Вече ме е срам да пиша, толко много те занимавам...

Като стартирам Sherlock.exe ми дава ерор и се затваря, а в add/remove programs вече го няма Ace Mega Codec Pack и незнам са как да го ънинстална.... Мисля, че имаше една програма дето махаше всички кодеци от компа ма не й помня името...

Link to comment
Сподели другаде

Като си деинсталирал ACE Mega CoDecS Pack, пробвай тогава да инсталираш XPCodec. След това:

Start>Programs>XPcodec>Codec Detective и вече трябва да излезе положението с кодеците при теб.

Link to comment
Сподели другаде

Като си деинсталирал ACE Mega CoDecS Pack, пробвай тогава да инсталираш XPCodec. След това:

Start>Programs>XPcodec>Codec Detective и вече трябва да излезе положението с кодеците при теб.

Мерси много.Свалих си XP Codec Pack и сега ще преинстална уина за да сложа всичко наново.Надявам се проблема със звука да е бил в кодеците,а не от нещо друго.Мерси пак за всичко.

Link to comment
Сподели другаде

O.K., но ако можеш, не бързай толкова.

Не виждам голям смисъл да преинсталираш само заради една програма за това, че не може да прави качествен запис от ТВ при теб.

 

Но моята препоръка е да инсталираш в бъдеще K-lite (full, standard), X-codec, XP codec или нещо по-леко.

Пак ти напомням, че аз впоследствие инсталирах XP Codec, защото сам си аранжирам кодеците (не е лесно, но след доста проби се научаваш какво ти трябва). После добавяй, каквото ти хареса и от каквото имаш нужда. Било то за гледане или конвертиране.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
здрасти , аз също мисля , че DScaler e чудесна програма , но и аз имам проблем със звука. т.е. нямам никъкъв звук . Аз със с TV Tuner - Pixel View P7000 . Tой е с чипсет conexant CX238881 . Знам че в предните версии имаше проблеми с този чипсет , но в последната версия 4.1.15 мисля че трябваше да е решен. Ако имаш някяква идея - сподели я.
Link to comment
Сподели другаде

Но е възможно проблема с Pixel View P7000 да не е оправен в DScaler 4.1.15.

 

Но за всеки случай виж как съм направил настройките. Първо провери Volume в системния трей, дали не си забранил Line-in с "Мute":

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/a3rj7.jpg

 

После ето настройките при мен за аудиото на DScaler:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/a1si7.jpg

 

После:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/a2tq3.jpg

(при мен в момента съм с вграденото в дъното AC-97, иначе работи и с други аудиокарти)

 

N.B. Виж дали имаш свързан Line-Out на тунера с Line-In на звуковата карта (външно, с кабел).

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...