Jump to content

Препоръчан пост

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/dscalerlogobig.jpg

Ако имате ТВ тунер, изберете без никакво притеснение DScaler. Taзи прогама е една от най-добрите, ако не най-добрата за гледане на телевизия. И това не е само мое мнение. Според водещите форуми и сайтове с обзор на ТВ софт мнението за качествата на програмата е еднозначно. За пръв път правя такова категорично изявление. Пробвал съм Fly2000 TV, ChrisTV, ATV2000, Beyond TV, SageTV, SeeTV XP, K!TV, MeuhMeuhTV, FlyDS, vTuner и още много. DScaler има огромни възможности за настройки, които нито една от прехвалените платени програми (средно цените са между 30 и 50 USD) не притежават. Hа всичко отгоре е безплатна и с отворен код.

Нито една подобна програма няма толкова много филтри, прецизни настройки и възможности като DScaler. Освен това програмата има уникални решения като прецизен филтър за повишаване на отчетливостта на изображението, филтър за почти пълно отстраняване на смущенията в картината, филтър за откриване на логотипи на телевизионните канали и още много...

 

Представям ви последната стабилна версия на DScaler 4.1.15 от 18.03.2006 г. Искам да подчертая, че от както е излязла, не е имало никакви забивания, проблеми и бъгове при мен. Доста интересно е, че разпозна перфектно тунера и вече има поддръжка и за нови модели ТВ тунери. Нямаше никаква "борба" с първоначалните настройки, подобно на прехвалените платени програми, които използват (мое мнение) около 90% от сорса на програмата и филтрите...

 

Ето малко допълнителни възможности:

* DScaler работи с TВ чипсет: BT848/849/878/879 и съвместими, както и с Philips SAA713X, Conexant CX2388x и др.

* Има вграден (изключително качествен) телетекст.

* Прави заснемане на картина (snapshot) и запис (capture) на TB видео по разписание.

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/4d077e62a1787a67316852fe19cf5e39.jpg

* Лесно и качествено разпознава ТВ картите и прави забележителни настройки по подразбиране.

* Има възможност да работи с повече от един тунер или подобно устройства.

* Изключително прецизно сканира (аз използвах Bulgarian Cable Frequency):

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/c14ba1f8109644ec6fe548bdc2709f40.jpg

Освен това има възможност за допълнително ръчно избиране на аудиостандарта:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/324013cc8026f2acd0a05fbf1f469de7.jpg

Или за видео входовете:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/9e9b87d00298767b87e5db20f6960dac.jpg

*Като натиснете функционален клавиш F1, после keyboard, ще получите пълен списък с горещите клавиши (hotkeys). По мое мнение тази програма има по-добро управление с hotkeys.

*Може да се настройва прецизно за разделителна способност, но за препоръчване е да се остави на основните настройки на десктопа. Аз използвах максимална широчина на картината 768 пиксела:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/0a3ae4e394e9ceddfd80a535e8247648.jpg

*Mенюто на филтрите:

 

*Eто богатото меню на Deinterlace (тук е доста интересно и има оргромни възможности за избор и настройки):

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/68315b03bd953226e21a450dcbacbe33.jpg

 

Има доста много за разглеждане и допълнителни настройки, но нека оставя малко и на вас.

 

Eто подробности за програмата:

Последна стабилна версия:DScaler 4.1.15

Дата на версия: 18.03.2006

Официален сайт: DScaler

Лиценз: Безплатен, GPL

Страница за изтегляне: DScaler 4.1.15

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Я това нещо ме зайнтересува. :)

Sir William ако правилно разбирам това е програма за гледане на телевизия на Компютъра ми нали?

Добре, примерно предполагаме че сега я изтеглям и я имам вече на компютъра си. Интересува ме как бих могла да разбера дали въобще бих могла да гледам телевизия на компютъра си?

Доколкото знам и доколкото виждам на кутията ми отзаде има изход Line In или Line Out, незнам точно как да разбера какъв е и как да ги различавам двата, които бих могла да свържа с телевизора ми. Но нищо повече от това. :(

Я ме светни малко по въпроса :blush:

И още един въпрос: Освен телевизия на компютъра си как да разбера дали мога да гледам филми от компютъра на телевизора ми? И въобще как става?

Link to comment
Сподели другаде

С тази програма можеш да гледаш телевизия, ако имаш ТВ тунер. Аз съм направил ревю за програма, която се използва предимо за гледане на телевизия, ако е инсталиран хардуерен ТВ тунер:

 

*PCI TV Tuner за стациoнарни компютри (има също USB, вградени във видеокартата тунери и т.н.) :

http://www.picvalley.net/u/61/60667_688.JPG

 

*За лаптопи:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/center-photo.jpg

или подобен хардуер, който позволява видеоприемане (capture).

 

Цените за добрите ТВ тунери в момента в България са между 60 и 160 лева. Може и повече, но внимавайте какво си купувате.

Link to comment
Сподели другаде

Я това нещо ме зайнтересува. :)

Sir William ако правилно разбирам това е програма за гледане на телевизия на Компютъра ми нали?

Добре, примерно предполагаме че сега я изтеглям и я имам вече на компютъра си. Интересува ме как бих могла да разбера дали въобще бих могла да гледам телевизия на компютъра си?

Доколкото знам и доколкото виждам на кутията ми отзаде има изход Line In или Line Out, незнам точно как да разбера какъв е и как да ги различавам двата, които бих могла да свържа с телевизора ми. Но нищо повече от това. :(

Я ме светни малко по въпроса :blush:

И още един въпрос: Освен телевизия на компютъра си как да разбера дали мога да гледам филми от компютъра на телевизора ми? И въобще как става?

 

Днес цял ден занимавах @Night_Raven с този въпрос.

 

Ето какво ти трябва :P :

 

Трябва ти видео карта с TV изход. Всяка нова и почти всяка от по-старичките карти имат. Ако е GeForce 3 и нагоре, то със сигурност ще има изход към телевизор. Оттам се правят настройки в драйверите и готово.

Отзад на картата трябва да има едно многопиново гнездо (композитен сигнал - composite) за включване на кабел към телевизора. В книжката на видео картата трябва да е описано също.

После в драйверите се разтършуваш за настройки за изхода към телевизора.

Редактиран от KristiaN
Link to comment
Сподели другаде

Добре, но все пак това е capture или прехващане на видеосигнал. Към видеокартата може да се включи такъв, ако тя предоставя тази възможност. Но все пак DScaler се използва предимно за улавяне и възпроизвеждане на сигнал от подходящ хардуер: TV тунер в случая.

Aз имам инсталиран на компютъра си хардуерен PCI ТВ тунер Chronos VideoShuttle II TV/FM stereo:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/box.jpg

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/vs2p.jpg

 

Някои по-специални видеокарти например имат вграден TV тунер. Но са цифри...

 

Допълвам: ТV тунерът си има изходи за телевизора и подобни устройства. За целта може да се изпозлзва и видеокартата, но трябва да има подходящи изводи.

Има софтуер и за дигитални, сателитни, радио и какви ли не тунери.

Link to comment
Сподели другаде

Допълвам: ТV тунерът си има изходи за телевизора и подобни устройства. За целта може да се изпозлзва и видеокартата, но трябва да има подходящи изводи.

Има софтуер и за дигитални, сателитни, радио и какви ли не тунери.

Привет и от мен! Много интересно ревю Sir William! :) :bravo:

Тъй като съм съвсем неразбираща в тази област ще задам и аз своите въпроси.

Означава ли, че като имам ТV тунер мога да го свържа с телевизията, без видео картата ми да има ТV аут?

Ако си инсталирам тази програма и имам ТV тунерът ще мога ли да гледам телевизия от компа? Досега знаех, че за да стане това трябва да имам тунер и връзка между телевизията и компа и тъй като видео картата ми е стара и няма тиви аут, тунерът изобщо не е монтиран.

Ако може с неговото монтиране и тази програма да стане ще е супер!

Благодаря предварително! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, интересувам се от възможностите на програмата свързани с филтри.

Преди две години въпорсната програма с необходимия Plug-in ( FLT_Decoder2.dll ) се използваше успешно за изчистване на кодировката на Dalvi за гледане на част от програмите които българските кабелни оператори кодират. Повече информация за проведените тестове в русия може да се намерят на netdalvi.narod.ru.

 

Ако може някои да даде практически съвети как да се ползва,

защото на официалната страница на програмата категорично се отказва подобна информация

 

experimental Deinterlace DirectShow filter

 

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/logo_b.gif & http://pics.softvisia.com/design/pics/1606/dscalerlogo.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен! Много интересно ревю Sir William! :) :bravo:

Тъй като съм съвсем неразбираща в тази област ще задам и аз своите въпроси.

Означава ли, че като имам ТV тунер мога да го свържа с телевизията, без видео картата ми да има ТV аут?

Ако си инсталирам тази програма и имам ТV тунерът ще мога ли да гледам телевизия от компа? Досега знаех, че за да стане това трябва да имам тунер и връзка между телевизията и компа и тъй като видео картата ми е стара и няма тиви аут, тунерът изобщо не е монтиран.

Ако може с неговото монтиране и тази програма да стане ще е супер!

Благодаря предварително! :)

 

 

До колкото разбрах..

Ако имах вграден ТВ Тунер в момента може да гледаш само ти трябва програма.

След като си си купила тунера би трябвало да са ти дали един диск с драйвърите и програмат, програмата 100% я има (поне на мен ми дадоха този диск)

Инсталираш тази програма.

Трябва да имаш специален кабел от кабелната телевизия, аз имам един такъв имам и няква муфта незнам баща ми ми ги е слагал.

Обаче този кабел само знам, че е от кабелната..

Незнам дали си ме разбрала, но на кратко ако имаш тв тунер в компа и програма, някакъв кабел (който мисля, че върви с тунера) може да гледаш телевизия каквато гледаш на Телевизора и на компа. :)

 

 

ПП: Колко стара ти е видео картата, и моята не е цвете за мирисане от 2 години някаква имам там :)

Редактиран от KristiaN
Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен! Много интересно ревю Sir William! :) :bravo:

Тъй като съм съвсем неразбираща в тази област ще задам и аз своите въпроси.

Означава ли, че като имам ТV тунер мога да го свържа с телевизията, без видео картата ми да има ТV аут?

Ако си инсталирам тази програма и имам ТV тунерът ще мога ли да гледам телевизия от компа? Досега знаех, че за да стане това трябва да имам тунер и връзка между телевизията и компа и тъй като видео картата ми е стара и няма тиви аут, тунерът изобщо не е монтиран.

Ако може с неговото монтиране и тази програма да стане ще е супер!

Благодаря предварително! :)

Нека допълня Кристиан.

Аз имам от години ТВ тунер, свързан с кабелната телевизия (с коаксиален кабел към ТВ тунера). DScaler, който представих по-горе е инсталиран и работи с ТВ тунера ми. Гледам си направо на десктопа телевизия, даже мога да изкарам отделен сигнал за телевизора, но не виждам смисъл. Доста по-добро е изображението и програмите на телевизията се управляват и превключват по-лесно (със скрола на мишката или с безкабелно дистанционно управление, което върви в комплект с ТВ тунера). Имам 19" монитор и се телевизията се гледа прекрасно. А освен това могат да се правят снимки (screenshot) или да се записва направо телевизионно предаване, даже по разписание. Не видам смисъл да тегля кабели, за да дублирам десктопа на телевизиония екран.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Благодаря ви много Sir William и KristiaN!

Видео картата ми е - NVIDIA RIVA TNT2 Ultra (32 MB).

Няма TV аут, но не ми и трябва. И аз като Sir William не виждам смисъл да вадя сигнал от компа на телевизора.

Сега вече ми стана напълно ясно. Единственото нещо, което ми липсва още е един коксиален кабел, свързан с кабелната и ще гледам телевизия на компютъра. :)

Link to comment
Сподели другаде

.... А освен това могат да се правят снимки (screenshot) или да се записва направо телевизионно предаване, даже по разписание. Не видам смисъл да тегля кабели, за да дублирам десктопа на телевизиония екран.

Леле мале ама то така ли ги правели записите на "Шоуто на Слави" примерно, които ги има качени на всевъзможни места и още много други ТВ предавания... :)

Нека сега се опитам да кажа какво аз разбрах, че май нещо се пообърках :blush:

Значи имам видео карта - GF FX 5500,128 MB, 128B - или поне така пише в конфигурацията на компютъра ми, тъй като и аз като danina не ги разбирам особенно нещата :)

Та по същество... имам видео картата и мисля че имам и TV-Out на кутията. Предполагаме че утре примерно отивам и си купувам ТВ тунер и по някакъв начин, не много понятен за мен, си го слагам в компютъра. Имам и програмката на която Sir William направи ревю по-горе.

До тук май е ясно... Но последно трябва ли да си търся някакъв кабел, който единия му край да влиза в телевизора а другия в TV-Out изхода на компютъра и чрез него в ТВ тунера ИЛИ аз като си вземам самия ТВ тунер от магазина, в кутийката му ще са ми дали такъв???

То от този въпрос ми възникнаха и още много други, но тях някой друг път ще ги задам и естествено не в тази тема че не им е много тук мястото :yesss:

Предварително Благодаря за информацията и отговорите :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Но последно трябва ли да си търся някакъв кабел, който единия му край да влиза в телевизора а другия в TV-Out изхода на компютъра и чрез него в ТВ тунера ИЛИ аз като си вземам самия ТВ тунер от магазина, в кутийката му ще са ми дали такъв???

То от този въпрос ми възникнаха и още много други, но тях някой друг път ще ги задам и естествено не в тази тема че не им е много тук мястото :yesss:

Предварително Благодаря за информацията и отговорите :yes:

Здравей!

Да. Трябва ти кабел между компа и кабелната. Май трябва да си го купиш отделно, но той струва стотинки.

Незнам дали тунера върви с кабел,но моят е подарък и нямаше такъв в комплекта.

Хайде, купувай тунер и да гледаме. Аз пък ще купувам кабел и готово! :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Окей... Сега вече ми се поизясниха нещата.

Даниии то аз нямам кабелна, но питах от чисто люботиство :) Исках просто да знам.

А пък и исках да разбера дали мога като си свържа компютъра с телевизора по гореописания начин дали мога да си пусна от компютъра някакъв филм и да можем цялото семейство да го гледаме на телевизора, което и в крайна сметка не успях да разбера :blush: , защото филмите които записвам от компютъра на обикновенни СД-та, на системата ни за домашно кино излизат с мънички букви без възможност да се увеличат. Та идеята ми е ако си свържа компютъра с телевизора, ще мога си увеличавам субтитрите и да гледаме всички филма без да се зверим и пулим в телевизора.

Но дали може.... :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Окей... Сега вече ми се поизясниха нещата.

Даниии то аз нямам кабелна, но питах от чисто люботиство :) Исках просто да знам.

А пък и исках да разбера дали мога като си свържа компютъра с телевизора по гореописания начин дали мога да си пусна от компютъра някакъв филм и да можем цялото семейство да го гледаме на телевизора, което и в крайна сметка не успях да разбера :blush: , защото филмите които записвам от компютъра на обикновенни СД-та, на системата ни за домашно кино излизат с мънички букви без възможност да се увеличат. Та идеята ми е ако си свържа компютъра с телевизора, ще мога си увеличавам субтитрите и да гледаме всички филма без да се зверим и пулим в телевизора.

Но дали може.... :crosseyes1:

Здрасти!

Може да! Пак ти трябва един кабел между телевизора и компа, но в този сручай трябва задължително видео картата ти да има TV аут. В случая не ти трябва кабелна и не ти трябва и програмата, не ти трябва и тунер. Трябва ти само един кабел. Единият край на кабела се свързва с TV аута на видео картата на компа, а другия с телевизора. Така си гледаш филми от компа със семейството ти пред телевизора без проблем. Естествено можеш да си настроиш субтитрите както желаеш поради простата причина, че на компютъра можеш да ги зададеш както желаеш. Това е. Дано съм обяснила добре. Поздрави! :)

Хайде, опъвайте кабела и да се похвалиш, че сте гледали на компа! :OK:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Sir William може ли да кодира в реално време (примерно divx/xvid, евентуално може да се получи несинхронизиран звук и картина, но това зависи от самия процесор).

Всъщност и аз имам тунер от години, даже стария не мога да му намеря свестни драйвъри за WinXP и няма на кого да го подаря.. Иначе аз си ползвам ChrisTV, може би защото я ползвам от 2 години.

 

Иначе за да гледате телевизия на компютъра с ТВ тунер ви трябват един ТВ тунер и ХХ метра коаксиален кабел (не препоръчвам симетричен, качеството на картината не е особено добро, но като нямаше друг тогава.. :)) от последния сплитер.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...