Jump to content

Програма за записване на двуслойни дискове DVD-9/DVD+R DL


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Може би темата се повтаря и се извинявам предварително, но наистина ми е нужна помощ и затова и аз ще Ви помоля да ми помогнете.

Искам да запиша 10-ина двуслойни дискове DVD+R DL 8.5 GB, но НЕ ЗНАМ С КОЯ ПРОГРАМА...

Пробвах да ги запиша с вградената Уиндоуска програма-помощник (Wizard) и не ме питайте как защото и аз не знам, но стана!

Обаче като записах 3-4 и другите вече не ги искаше :( Пълна мъгла!

Инсталирах си Nero 12 Platinum - целия комплект и пробвах с него, но така и не стана.

Аз ли не разбирам, не знам... Може и аз да не знам, откъде да го настроя... Но тук из форума четох, че Неро не е точно най-доброто за целта. Давало някакви бъгове при този тип дискове или нещо такова...

Сред препоръчаните програми беше: ImgBurn. Инсталирах си и тази програмка, но пак не става!!!

После четох за програмата Cyberlink Power2Go Platinum която уж можела да ги записва, но не знам как става и дали изобщо е възможно и с нея...

Моля Ви, няма ли някоя програма, която да поддържа този вид дискове и как точно, за Бога става записа с нея?

Ако някой иска да ми помогне ще съм му благодарен!

Компютъра ми е със записващо устройство Panasonic Matshita DVD-RAM UJ8A0AS 1.00 - нова , видеокарта NVIDIA GeForce GT520M, процесор 2.5 GHz, Intel Pentium i3, операционна система - Windows 7 Ultimate...

 

Благодаря предварително на всички Ви!

 

P.S.: На дисковете ще се записва видео с HD качество...

Link to comment
Сподели другаде

Казваш че Уиндоус е успял да запише в началото някой от дисковете. Прегледали дали са се записали успешно наистина? Най-важното е, че реално повечето програми записват тези дискове еднакво. ImgBurn е най лесната и безплатна за употреба. Ако тя не е успяла да ги запише, значи проблема е или в дисковете или устройството. Аз лично записвам само с нея и съм записал доста двуслойни дискове, но само ако марката на дисковете е Verbatim. Проблема е че двуслойните дискове са по-сложни и повечето други марки правят некачествени такива. Една марка която купих не успя да се запише нито един диск. Тествай дали устройството ти може да записва все още каквото и да е било - CD, DVD и ако може значи проблема не е в устройството. Кажи каква марка си си купил и приеми, че ако е е Verbabim шанса да не можеш да запишеш тия дискове сполучливо е голям. Повечето хора който разбират от запис на дискове трябва да ти кажат същото, записа зависи само от устройството и дисковете. Софтуера е без голямо значение. Ползвай по добре ImgBurn защото тя е лесна за употреба и ако не се запише с нея надали ще се запише изобщо.

Малко е вероятно устройство да се прецака след запис на диск, случи ми се на мен веднъж но ако устройството ти записва други дискове значи е ок.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Много локуми, а същественото е едва в последния ред.

 

Двуслойни дискове се ползват предимно за битови DVD плеъри. Ако е нещо толкова важно че да не се смачка до DVD5 и трябва непременно да е на DVD9 и да се поеме риска с двуслойни носители, които се самоскапват доста по-често от еднослойните, а и са няколко пъти по-скъпи.

 

Та плеърите въобще не разбират от файлова система и се водят кое къде се намира единствено по файловете BUP/IFO при DVD стандарта. Та Imgburn е комай единствената програма, която ги модифицира спрямо реалната точка на прехода между слоевете, така че да се гледа коректно. Ако файловете се запишат само като данни, то при възпроизвеждане не битов плеър втората половина на диска (на другия слой) вероятно няма да се възпроизвежда.

 

Та файловата система при дисковете е ограничена и неслучайно DVD е нацепено на няколко VOB файла до 1GB всеки.

 

Ако искаш да записваш HD видео то файловете вероятно са по-големи и несъвместими. Май може да се запишат и до 2GB, но не знам на какво друго устройство ще се четат. Нещо подобно на ограниченията за големина на файл при FAT32.Още можеш и да имаш проблеми заради файлови имена - ограниченията са доста повече от допустимите за харда. Чети ISO9660, Joliet и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Дисковете са каква марка? Мисля, че в статията за ImgBurn пишеш коя е препоръчителната. С други марки дискове пробвано ли е?

 

Здравейте!

Първо - извинявам се, че чак сега влизам, но имахме ремонт вкъщи и всичко беше нагорe с краката...

Благодаря за отзивчивостта.

Дисковете не са маркови. Купих ги - някакви тайвански са, от Кауфланд, защото ми се видяха евтини, а аз бързах да си разтоваря хард диска...

Досега съм ползвал само дискове на Verbatim, Sony и няколко други марки, но до 4.7 GB.

Както казах записах успешно няколко и само дотук. Информацията си стои и я проверих - ЗАПИСАНА Е! :)

Записващото ми устройство е ново и според информацията за модела МОЖЕ да записва двуслойни дискове.

Мисля да пробвам с по-маркови дискове, но все пак потърсих помощ тук, за да си изясня как точно става и с кои програми записа на такива дискове.

 

 

Защо не пробва AVS Disc Creator?

Хм. Тази не съм я чувал и затова не съм я пробвал. Мислех си по-скоро за Ashampoo??

Какви са възможностите на препоръчваната програма? Голяма ли е?

 

 

 

Казваш че Уиндоус е успял да запише в началото някой от дисковете. Прегледали дали са се записали успешно наистина? Най-важното е, че реално повечето програми записват тези дискове еднакво. ImgBurn е най лесната и безплатна за употреба. Ако тя не е успяла да ги запише, значи проблема е или в дисковете или устройството. Аз лично записвам само с нея и съм записал доста двуслойни дискове, но само ако марката на дисковете е Verbatim. Проблема е че двуслойните дискове са по-сложни и повечето други марки правят некачествени такива. Една марка която купих не успя да се запише нито един диск. Тествай дали устройството ти може да записва все още каквото и да е било - CD, DVD и ако може значи проблема не е в устройството. Кажи каква марка си си купил и приеми, че ако е е Verbabim шанса да не можеш да запишеш тия дискове сполучливо е голям. Повечето хора който разбират от запис на дискове трябва да ти кажат същото, записа зависи само от устройството и дисковете. Софтуера е без голямо значение. Ползвай по добре ImgBurn защото тя е лесна за употреба и ако не се запише с нея надали ще се запише изобщо.

Малко е вероятно устройство да се прецака след запис на диск, случи ми се на мен веднъж но ако устройството ти записва други дискове значи е ок.

 

 

Здравейте! Да, ЗАПИСАНО Е! :)  на онези на които се е записало нещо де... За ImgBurn: за съжаление не успях да запиша и с нея. Не зная, може и да не съм я настроил както трябва? Дисковете, както казах, са някакви измислени. Тайвански. Това ми е първата грешка. Извинявам Ви се. :) Все пак: как по-точно се настройва и записва с ImgBurn? Четох ръководство за него, но не успях да си изясня някои неща....

 

P.S.: Сега погледнах марката на пустите дискове.

Пише: Sky Pro , DVD Recordable for general use, Data & Video,

DVD+R DL 8.5 GB/8x

Single Sided

Dual Layers

Някакви синкави на цвят. :)

 

 

Много локуми, а същественото е едва в последния ред.

 

Двуслойни дискове се ползват предимно за битови DVD плеъри. Ако е нещо толкова важно че да не се смачка до DVD5 и трябва непременно да е на DVD9 и да се поеме риска с двуслойни носители, които се самоскапват доста по-често от еднослойните, а и са няколко пъти по-скъпи.

 

Та плеърите въобще не разбират от файлова система и се водят кое къде се намира единствено по файловете BUP/IFO при DVD стандарта. Та Imgburn е комай единствената програма, която ги модифицира спрямо реалната точка на прехода между слоевете, така че да се гледа коректно. Ако файловете се запишат само като данни, то при възпроизвеждане не битов плеър втората половина на диска (на другия слой) вероятно няма да се възпроизвежда.

 

Та файловата система при дисковете е ограничена и неслучайно DVD е нацепено на няколко VOB файла до 1GB всеки.

 

Ако искаш да записваш HD видео то файловете вероятно са по-големи и несъвместими. Май може да се запишат и до 2GB, но не знам на какво друго устройство ще се четат. Нещо подобно на ограниченията за големина на файл при FAT32.Още можеш и да имаш проблеми заради файлови имена - ограниченията са доста повече от допустимите за харда. Чети ISO9660, Joliet и т.н.

 

 

Да наистина! :D Много локуми, но нали искам да обясня!? :) Благодаря и на Вас за отделеното време и информацията! Ще го имам предвид...

Ще се четат само от моя компютър. Искам да СЪХРАНЯ файловете, а не да ги плейвам по разни плеъри било то домашни или не... :)

Link to comment
Сподели другаде

Имам един файл: Jimi Hendrix - Experience Live At Monterey [2007]

Video 


     Format : MPEG Video

     Format version : Version 2

     Bit rate mode : Variable

     Width : 720 pixels

     Height : 480 pixels

     Display aspect ratio : 16/9

     Frame rate : 29.970 fps

     Standard : NTSC

  Audio 

     Format : AC-3

     Format/Info : Audio Coding 3

     Channel(s) : 6 channels

     Sampling rate : 48.0 KHz

 

С големина от:

6.80 GB (7,302,769,167 байта)

 

Въпроса ми е: Как да го направя (компресирам) до размер на DVD 5 ?

Link to comment
Сподели другаде

Въпроса ми е: Как да го направя (компресирам) до размер на DVD5 ?[/size][/font][/color]

Ако са няколко VOB файла/ до 1023МБ/ събрани VIDEO_TS папка, компрeсията става с DVD Shrink. Но, до колкото разбирам ти имаш само един файл. В този случай трябва да изградиш ДВД структура/т.е. да се получат тези VOB файлове/. Това може да стане с някоя програма/примерно TMPGEnc DVD Author/ и тогава вече ще може да заредиш файловете в DVD Shrink за да направиш компресия до DVD5.
Link to comment
Сподели другаде

Щом е само един файл, значи става с ConvertXtoDVD. Но MPEG2 е влюбено и обича да работи със своя lossless майстор без прекодиране MPEG Video Wizard DVD на Womble Multimedia Inc.

 

http://i48.tinypic.com/zx05dy.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте отново на всички!

Купих си  дискове DVD 4.7 GB на Verbatim и записах успешно доста от HD видеоклиповете. Сега ще си взема още от тази марка, за да си запиша останалите... Ще споделя, че нито един диск не съм си съсипал, въпреки че използвам даже вградената в Уиндоус програма, а не някоя от гореизброените.

Не съм пробвал със двуслойни дискове на Verbatim но предполагам, че всичко ще бъде наред...

Извода е,че не трябва да се купуват некачествени, неизвестни и недоказани марки дискове (особено двуслойни)... ;)

Благодаря на всички!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Някой да е пробвал запис на двислойни с gBurner или аBurner, че ImgBurn има основният недостатък да му се вкарва само това, което ще е за запис и другите файлове трябва предварително да се махнат?

Направих запис с ImgBurn на DVD+R DL със 100% четене от стария вече плейър марка "Елит", но компа не ги чете.

 

http://images.devs-on.net/Image/f9ZzIv24s0JalF0h-ImgBurn.png

 

Ползвах стандартните настройки на ImgBurn с 2-те корекции, които виждате на снимката.

Предварително благодаря за помощта.

Link to comment
Сподели другаде

От меню Input си избираш Advanced, кликаш цялото поле Show Disc Layout Editor и си работиш както си свикнал с други приложения, т.е. ще имаш пълен контрол върху структурата на файловете и папките.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря. Не бях се ровил из настройките.



В пекане на данни не откривам опция Show Disc Layout Editor.

 

П.П. Сега се сетих, че търсех нещо подобно. Да не би да е в някоя по-стара версия на продукта?

 

P.P.S. Е, най-после го открих, то било в прозореца, а не в опциите :haha:

Още веднъж, благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Аз на двуслойния диск си записах концерта, с Неро 6. Без роблем, на ниска скорост,.... Е, не съм видял още човека за когото беше, да се е оплакал че не му тръгва на видеото, но съм сигурен че ще му тръгне. Аз го пробвах на компа и се отваря с менютата, екстри, субтитри... -абе както си е на оригинален диск. 

Link to comment
Сподели другаде

Nero като реши още на DVD+R/-R ги прави резилите. И то при Sony, а не при Принко.

DVD+R/-R ги жуля с HT Fireman или Free Any Burn и нямам един прахосан диск.

Nero беше нещо като беше в.6/7 и пак се случваха частични провали (1-2 филма не се четат).

 

Забележка: Много рядко записвам нещо различно от няколко филма, които са задължително с AVI разширение (е, и 1-2 пъти във VOB формат).

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...