Jump to content

Как да преместя група файлове от основната директория в отделна папка


Препоръчан пост

Здравейте.

Искам да преместя много на брой файлове, които по подразбиране се намират в основната папка на приложението в друга папка, като разбира се приложението да продължи да ги намира и използва.

 

Става дума конкретно за игра с много карти. Всяка карта е с по 4-5 файла и всички се слагат в основната директория и става голяма каша. Целта ми е да сложа всички файлове за тези карти в отделна папка. Разширението на файловете е .bin, .bms, .mis, .ifl, .WAC и др.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да е лошо да споменеш операционната система и конкретния проблем.

Какво точно се случва, когато преместиш файловете и стартираш приложението?

Ако проблемът е, че приложението не "открива" преместените файлове, можеш да добавиш пътя до тях в описанието на системните пътища на Windows (в случай, че работиш с тази ОС): How to set the path and environment variables in Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да е лошо да споменеш операционната система и конкретния проблем.

Да, пропуснах да я спомена - XP Pro, SP3

Какво точно се случва, когато преместиш файловете и стартираш приложението?

Няма проблем, просто са много(над 200-300 файла) и после, ако(като) ги трия ще е трудно да ги намеря, та затова ми се ще да ги преместя в друга папка, например "Maps" .

 

Или обратното - да направя нова папка и всички файлове, които сложа в нея да се четат така, все едно са в основната директория.

 

Сега ще погледна линка, който си ми постнал, благодаря за помоща!

Link to comment
Сподели другаде

Ок ама това със системните пътища на Windows ще остане само на твоя компютър, ако сложиш играта на друг няма да работи вече. Същност не разбирам ти програмираш тази игра или ще я играеш. Ако я програмираш на какъв език? Нормално трябва да има начин приложението да премести файловете в друга папка и да запише къде ги е преместило и поле да вземе тази информация и да ги търси там. Но това всичко зависи на какво пишеш програмата/играта.
Link to comment
Сподели другаде

Мислех, че е ясно, че става дума за вече инсталирана игра и аз като обикновен юзър да успея да задам пътя към новата папка. Или пък може би, с някоя програма(файлов менажер).

Не съм сигурен, дали темата е точно за този форум, но другия близък до въпроса ми би бил "Проблеми и дискусии, свързани с операционни системи". Този ми се стори по-подходящ.

Link to comment
Сподели другаде

Мислех, че е ясно, че става дума за вече инсталирана игра и аз като обикновен юзър да успея да задам пътя към новата папка. Или пък може би, с някоя програма(файлов менажер).

.....................................................................

 

Виж дали това няма да ти свърши работа. Бях си го отбелязъл, но не съм пробвал реално:

 

http://www.rekenwond...m/linkmagic.htm

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...