Jump to content

Как да направите screenshot (шот) и къде можете да го качите


Препоръчан пост

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 1 month later...

Цитат: "Има много начини, по които да направите скрийншот. Най-лесния от тях, който не изисква никакви програми е като натиснете бутона PrtScr (или Print Screen на някои клавиатури). Натискането на този бутон ще накара системата ви да направи снимка на това, което се вижда в момента на екрана ви. Можете също така да натиснете и задържите клавиша Alt и да натиснете и PrtScr, при което ще се "снима" само активния прозорец. После можете да отидете върху Start -> Programs -> Accesories и да стартирате приложението Paint. В него изберете Edit -> Paste или натиснете Ctrl+V и снимката ще се вмъкне в приложението. После остава само да я запишете като изберете Save As... и от падащия списък срещу "Save as type" да изберете JPEG."

 

По-добре е да се избере формат PNG. Снимките (скрийншотовете) стават далеч по-качествени и с по-малък размер на файла от JPEG. Няма забележими дразнещи следи от компресия за разлика от JPEG-формата.

Link to comment
Сподели другаде

По-добре е да се избере формат PNG. Снимките (скрийншотовете) стават далеч по-качествени и с по-малък размер на файла от JPEG. Няма забележими дразнещи следи от компресия за разлика от JPEG-формата.

За съжаление това не е вярно що се отнася до описания от мен начин. PNG е формат с много голямо качество и наситеност на цветовете, от което се увеличава и размера без да се задават допълнителни настройки. Когато говорим за записване от Paint, разликата е над 10 пъти в размера. Пробвай ;)

Link to comment
Сподели другаде

PNG е формат с много голямо качество и наситеност на цветовете, от което се увеличава и размера без да се задават допълнителни настройки.

По-точно казано: PNG е lossless формат, който ползва само такива алгоритми и така да се каже не изхвърля информация от файла, както го прави JPG.

 

Колкото до размера, той зависи изцяло от изображението, което се компресира. Колкото по-простички са изображенията, толкова повече PNG може да покаже на какво е способен. Това са основно изображения/снимки/шотове на прозорци от Windows и повечето програми, където има големи зони с един и същ цвят. При такива изображения JPG е лош избор, защото той използва различни алгоритми на компресия. При такива изображения размерът на JPG ще е по-голям и качеството ще е по-лошо.

При сложни изображения обаче - тапети, снимки, рисунки и прочее богати на цветове и примесени обекти изображения JPG е по-добрият формат. Той ще възпроизведе по-малък файл без видими разлики при едно разумно ниво на компресия. При такива изображения алгоритмите на на PNG не са ефективни и размерът на файла няма да е особено задоволителен, ако се цели да е нисък.

Link to comment
Сподели другаде

По-точно казано: PNG е lossless формат, който ползва само такива алгоритми и така да се каже не изхвърля информация от файла, както го прави JPG.

 

Колкото до размера, той зависи изцяло от изображението, което се компресира. Колкото по-простички са изображенията, толкова повече PNG може да покаже на какво е способен. Това са основно изображения/снимки/шотове на прозорци от Windows и повечето програми, където има големи зони с един и същ цвят. При такива изображения JPG е лош избор, защото той използва различни алгоритми на компресия. При такива изображения размерът на JPG ще е по-голям и качеството ще е по-лошо.

При сложни изображения обаче - тапети, снимки, рисунки и прочее богати на цветове и примесени обекти изображения JPG е по-добрият формат. Той ще възпроизведе по-малък файл без видими разлики при едно разумно ниво на компресия. При такива изображения алгоритмите на на PNG не са ефективни и размерът на файла няма да е особено задоволителен, ако се цели да е нисък.

Пфу-у!... Да му се не види! Наистина е така за снимки на природата да речем. Обаче наистина, ако се снимат прости неща като текстове и прозорци си стават с по-малък размер и точно като оригиналното качество. За тези цели е по-добрият.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Цитат: "Има много начини, по които да направите скрийншот. Най-лесния от тях, който не изисква никакви програми е като натиснете бутона PrtScr (или Print Screen на някои клавиатури). Натискането на този бутон ще накара системата ви да направи снимка на това, което се вижда в момента на екрана ви. Можете също така да натиснете и задържите клавиша Alt и да натиснете и PrtScr, при което ще се "снима" само активния прозорец. После можете да отидете върху Start -> Programs -> Accesories и да стартирате приложението Paint. В него изберете Edit -> Paste или натиснете Ctrl+V и снимката ще се вмъкне в приложението. После остава само да я запишете като изберете Save As... и от падащия списък срещу "Save as type" да изберете JPEG."

 

По-добре е да се избере формат PNG. Снимките (скрийншотовете) стават далеч по-качествени и с по-малък размер на файла от JPEG. Няма забележими дразнещи следи от компресия за разлика от JPEG-формата.

Защо при мен се получава еднакво копиране при натискане на PrintScreen и Ctrl+PrintScreen? Не мога да снимам само активния прозорец.Моля за коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Защо при мен се получава еднакво копиране при натискане на PrintScreen и Ctrl+PrintScreen? Не мога да снимам само активния прозорец.Моля за коментар.

 

Не четеш внимателно! Комбинацията е Alt + PrintScreen.

Link to comment
Сподели другаде

Не четеш внимателно! Комбинацията е Alt + PrintScreen.

Сбъркал съм при изписването. Точно с комбинацията Alt+PrintScreen не мога да получа копие от активен прозорец! Излиза същото както принатискането само на PrintScreen !

Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че задържаш Alt и не го пускаш, преди да натиснеш PrtScr? Ако да, то сигурен ли си, че Alt клавишът ти функционира? Ако да, явно имаш някакъв софтуер, който се гъбарка с теб. Не виждам друга причина да не се получава.
Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че задържаш Alt и не го пускаш, преди да натиснеш PrtScr? Ако да, то сигурен ли си, че Alt клавишът ти функционира? Ако да, явно имаш някакъв софтуер, който се гъбарка с теб. Не виждам друга причина да не се получава.

Е, не, тези съмнения отпадат, още повече нали имам 2 клавиша Alt.Единствената разлика в двете изображения е наличието/липсата на лентата със задачите+бутона Start и Quick Launch. Само активния прозорец не означава ли изчистването на всички Toolbars-и, Bookmarks-и и пр.? Не че този проблем много ме тормози - от прочетеното в тази тема на форума видях доста добри начини да копирам екрана на РС-то, но все пак защо не става това най-просто действие...

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

най-добрата и удобна програм за скриинове (поне за мен) е Screenshoter просто се пуска и се избира формат

има и опция за определен регион да заснеме :thumbsup:

http://www.bestfreewaredownload.com/softwareimages/kppvjeau.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Преди няколко месеца я забелязах тази програмка - малкa, проста и не натрапваща се. Като недостатък и виждам, че когато се направи шот на избран регион, избраната рамка остава на екрана, докато не се избере друг регион или програмата не се Reset-не. Все пак е добра. PicPick вече ми се струва, че стана прекалено претрупан с какви ли не неща... За сега абсолючен фаворит ми е FastStone Capture.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Здравейте.Искам да ви попитам нещо относно screenshota. С лаптоп съм и от скоро прави произволни screenshot-ове на mozila-та , докато съм в нета и ми ги изкарва на desktopa.Нямам никаква програма от изброените от вас във форума.Мисля , че може да съм задал някоя съкратена команда , като (alt+pri sc ) или нещо от сорта без да искам.Моля , ако някой знае как да спра това да пише.Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...