Jump to content

Препоръчан пост

Това е лога на SecurityCheck:

 

Това е папката, имаше и някакви документи - всичко което беше вътре го архивирах и го качих тук:

 

http://www.sendspace.com/file/svapuk

checkup log.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 49
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Моля, инсталирайте Internet Explorer 8 както Ви посъветвах в коментар номер 12. След това направете нова проверка с Malwarebytes' Anti-Malware и прикачете лога от сканирането към следващия Ви коментар.
Link to comment
Сподели другаде

Толкова ли е наложително да инсталирам Internet Explorer 8? Защото съм сигурен, че след като го инсталирам, компютъра ми отново ще стане нестабилен, и ще започне да ми забива, и тогава ще трябва да преинсталирам Windows а аз точно това искам да избегна. Просто си познавам добре системата и знам, че на този компютър Internet Explorer 8 не работи нормално, и инсталирането му води след това до проблеми. Пълно сканиране ли да направя с Malwarebytes' Anti-Malware или бързо?
Link to comment
Сподели другаде

Препоръчително е да инсталирате IE 8, тъй като IE 6 е изключително стара версия, която е значителен спад в сигурността на системата. Ако желаете да покачите нивото на защитеност на Вашата система, то тази стъпка е наложителна.

 

Пълно сканиране ли да направя с Malwarebytes' Anti-Malware или бързо?

 

Бързо сканиране.

Link to comment
Сподели другаде

Стартирайте отново OTL.

 

В полето Custom Scans/Fixes поставете следния текст :

:OTL
@Alternate Data Stream - 158 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\TEMP:1CE11B51
:Commands
[emptytemp]

Копирайте кода точно както е даден. Уверете се, че не изтървате някое от двуеточията в началото. Уверете се също така, че всяка от командите е на нов ред, както е в полето.

 

След въвеждане на кода в полето Custom Scans/Fixes, натиснете бутона Run Fix. Потвърдете съобщението за рестартиране на системата.

 

 

Няма следи от активни зарази. Изпитвате ли някакви проблеми, свързани с работата на системата?

Link to comment
Сподели другаде

Пиша от лаптопа на племенника ми, защото изпълних последните Ви инструкции от коментар #23 преди близо час, след като натиснах Run Fix в долния ляв ъгъл на прозореца на програмата, ми изписа Killing Processes и цялата система замръзна и до сега така стои. Това нормално ли е? Какво да правя?
Link to comment
Сподели другаде

Попринцип не би трябвало изпълняването на скрипта да отнеме толкова време. Все пак системата рестартира ли се или се наложи Вие да я изключвате?
Link to comment
Сподели другаде

Наложи се аз да я изключа, изчаках около 2 часа и като видях, че така продължава да стои замръзнал, и не се случва нищо изключих компютъра. Kaspersky и Malwarebytes' Anti-Malware бяха включени. Да не би да някоя от тях да е възпрепятствала работата на OTL? Сега какво да правя?
Link to comment
Сподели другаде

Попринцип е възможно проблемът да е на база конфликт между инструмента и даден защитен софтуер.

 

Изпитвате ли някакви проблеми с работата на системата? Засечените обекти от Kaspersky най-вероятно са false-positives, тъй като не виждам активни процеси на зловреден код на Вашата система.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам проблеми и не изпитвам затруднения с работата на компютъра, поне за сега. Само че ме притеснява нещо друго: от всички браузъри ми изчезнаха модулите на касперски: kaspersky url advisor, Anti-Banner, Content Blocker и Virtual Keyboard и не мога да си ги възстановя. Инсталирах Mozilla Firefox и при нея не се появяват изобщо. На какво може да се дължи това и къде да търся причините за този проблем? Пробвах и тези 2 начина: http://support.kaspersky.com/9168 да си ги върна но без никакъв успех. Бихте ли предложили някакво решение и на този проблем? И не трябва ли да повторя изпълнението на скрипта с OTL като изключа Касперски и Malwarebytes' Anti-Malware?
Link to comment
Сподели другаде

Спрете временно защитата на Kaspersky и Malwarebytes' Anti-Malware. След това изпълнете скрипта от коментар номер 23.

 

Само че ме притеснява нещо друго: от всички браузъри ми изчезнаха модулите на касперски: kaspersky url advisor, Anti-Banner, Content Blocker и Virtual Keyboard и не мога да си ги възстановя.

 

Ще Ви посъветвам да инсталирате наново Kaspersky Internet Security.

Link to comment
Сподели другаде

Изключих защитата на Kaspersky и Malwarebytes' Anti-Malware и изпълних скрипта отново. Този път изтри всичко много бързо и му дадох да се рестартира. Това е лога на OTL:

 

All processes killed

========== OTL ==========

ADS C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\TEMP:1CE11B51 deleted successfully.

========== COMMANDS ==========

 

[EMPTYTEMP]

 

User: All Users

 

User: Default User

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes

 

User: LocalService

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

 

User: NetworkService

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

 

User: Spunki

->Temp folder emptied: 18401431 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

->Opera cache emptied: 783745 bytes

->Flash cache emptied: 971 bytes

 

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot% .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot%\System32 .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot%\System32\dllcache .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes

Windows Temp folder emptied: 28584 bytes

%systemroot%\system32\config\systemprofile\Local Settings\Temp folder emptied: 0 bytes

%systemroot%\system32\config\systemprofile\Local Settings\Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes

RecycleBin emptied: 0 bytes

 

Total Files Cleaned = 18.00 mb

 

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.69.0 log created on 02262013_173501

 

Files\Folders moved on Reboot...

 

PendingFileRenameOperations files...

 

Registry entries deleted on Reboot...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...