Jump to content

Препоръчан пост

От няколко месеца имам проблем с процеса svchost.exe. Този процес натоварва процесора ми почти на 100% (имам предвид, без да правя нищо с компютъра)и е почти невъзможно да се ползва компютъра. Инетресното е, че това се случва, когато съм инсталирал Windows 7. При инсталиране на Windows ХР, този проблем почти не се забелязваше(процесора си работеше нормално ). Затова си инсталирах ХР и реших да си примиря с това, защото носих компютъра на две компютърни фирми и проблема си остана. Странното е че на същия компютър, преди, седмицата се вървеше перфектно. Помислих, че проблема може да е хардуерен, защото преди няколко дни компютъра спря да работи. Показа ми син екран и при рестартиране, компютъра не тръгна. След като разбрах, че проблема е в RAM-а, вече всичко е наред. Реших да сложа пак седмицата и ми цъфна пак гадния svchost.exe и процесора ми скокна на 100%, понякога пада на 94%. Имам 2 харддиска, този на който е инсталирана седмицата, 32 битова е, го форматирах, забърсах и т.н.т. На диска има място за още три седмици. Възможно ли е за е някакъв вирус, който да е останал дори и след форматиране или е проблем с видеокартата ли, вече не знам...Сканирах с SUPERAntiSpyware Free Edition и SUPERAntiSpyware Free 5.6.0.1014, но без резултат...моля помогнете !

 

Компютъра ми е със следните праметри

 

CPU DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz

Видео ATI Radeon HD 4350 (Microsoft Corporation WDDM 1.1) (1024 MB)

MB Biostar P4M900 Micro 775 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Microsoft Windows 7 Ultimate

Link to comment
Сподели другаде

В една сесия на Windows има множество копия на svchost.exe. Кое точно копие консумира процесорното време?

 

Използвай Process Explorer. Стартирай я, кликни два пъти върху въпросния svchost процес, иди на подпрозорец Services и направи снимка или препиши услугите тук.

 

P.S.: инсталирал ли си драйвера за видео картата?

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирал съм драйвери. Интересното е, че понякога, при рестартиране всичко си работи нормално, но това се случва 1/100 пъти. Не знам как да кача снмките тук, защото са над 3 мб :(
Link to comment
Сподели другаде

http://prikachi.com/...59/5885659b.jpg http://prikachi.com/...68/5885668O.jpg http://prikachi.com/...71/5885671Y.jpg

Надявам се вече да се вижда нещо. Има два svhost процеса, които постоянно се сменят и товарят. И двата са с адрес C:\Windows\System32\

Link to comment
Сподели другаде

Изтеглете Autoruns

  • Запазете файла на Вашия десктоп и го разархивирайте в директория по Ваше желание.
  • Стартирайте програмата.
  • Меню Options -> Filter Options... -> поставете отметка пред Hide Microsoft еntries и Verify code signatures
  • Запазете промените.
  • Mеню File -> Refresh.
  • Mеню File -> Save....

Запазете файла, архивирайте го чрез софтуер по желание и го прикачете към следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

В момента, пак уцелих един от стоте пъти и процесора работи нормално, реших и него да запиша с ауторън, предполагам проблемът ще е в разликата между двата записа AutoRuns2.rar
Link to comment
Сподели другаде

Въпросните две копия на процеса постоянно ли поддържат такова натоварване или не? По принцип ни интересува момнета, когато системата е наистина натоварена, а не на 15-20%.
Link to comment
Сподели другаде

Ако говориш за резултатите от ауторън, първия е при почти 100% натоварване, а другия при 2-3%. Ако става въпрос за процесексплорър, там натоварването на системата е около 100 % и при трите снимки. Специално двата процеса на свхост натоварват с 30-40 % всеки и като се прибави и останалите процеси стават към 100%.
Link to comment
Сподели другаде

Говорех за снимките от Process Explorer. Тогава направи следното: кликни отново два пъти върху двете копия на svchost.exe, но този път иди на подпрозорец Threads и или препиши кои нишки заемат процесорно време, или направи снимки.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...