Jump to content

Проблем с лаптопа


Препоръчан пост

Имам проблем с лаптопа... много се моля, някой да ми помогне :)

Значи... лаптопа е почистен от прах и преинсталиран преди 6 месеца. Когато вляза в нета без значение дали през Опера или Мозилата ми забива много.. не мога да гледам клипове, защото след 1, 2 мин ми забива, показва се пясъчния часовник и най-отгоре, което е синьо пише мозила или опера не отговаря. И после стрелката забива и спира да се движи, и трябва да го изключа от копчето. Но това се случва не само, когато гледам клипове.

Случвало се е като ми забие по този начин да ми излиза един син прозорец, но не разбирам добре английски и не знам какво пише.

Изтеглих си Malwerabytes Anti- Malware , но не открива вируси..... МНОГО МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ, СПЕШНО Е :(

Link to comment
Сподели другаде

Синият прозорец говори за проблем. Стартирай компютъра и натискай бутон F8 на клавиатурата, докато не ти излезе меню с бели букви на черен фон, което е Windows Advanced Options Menu. Избери Disable Automatic restart on system failure и потвърди с Enter. След това ако ти излезе синият прозорец - снимай го или препиши последните редове с поредиците от цифри тук.
Link to comment
Сподели другаде

добре.. сега ще го направя.но искам да те питам като се появи синия прозорец има ли начин да го махна без да го изключвам от копчето

Не, само от копчето можеш да го изгасиш. Но това ти е най-малкият проблем Синият прозорец е т.нар BSOD, екран със стоп грешка, която в една немалка част от случаите се появява поради хардуерни проблеми с компютъра. Проблем има и синият екран ще излиза и няма да изчезне сам, докато не разберем какъв е проблемът.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Autoruns и:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Filter Options... -> постави отметка на Hide Microsoft entries -> OK;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

 

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):

- при публикуване на коментар кликни бутон Повече опции;

- долу в секция "Прикрепяне на файлове" посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;

- накрая кликни Добавяне в мнението.

 

---

 

Също така направи снимка от HWMonitor и я публикувай.

Link to comment
Сподели другаде

Относно температурите-за момента мисля, че може да бъдат приети за нормални, въпреки, че са малко по-високи от нормалното. Къде е държан лаптопът (върху легло, твърда повърхност и т.н.) по време на направения screenshot от HWMonitor?

Относно AutoRuns-нека изчакаме някой от колегите да каже има ли проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало си актуализирай всички драйвери, защото е възможно сривовете до син екран да се дължат на тях. Друга потенциална причина е прегряване. Вижда се височка температура на процесора. Бих препоръчал да опиташ да извършиш активност, която води до срив, и да следиш как ще се покачват температурите, преди да забие.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...