Прехвърляне към съдържание

Снимка

Смяна на профилна снимка във Фейсбук без орязване

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 b3s7ch0

b3s7ch0

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 08 February 2013 - 12:48

Здравейте . Искам да ви попитам , има ли начин да сменя профилната си снимка във Фейсбук , без да се налага да я орязвам . Снимката е предварително подготвена за качване , но при опит да я направя профилна , сайтът изисква да я отрежа , като ми предоставя едно квадратче , което покрива 20-30% от цялата снимка и нито се оголемява нито се смалява . Има ли някакъв начин снимката да се качи в такъв вид , в какъвто е , без да се налага орязване ?

#2 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 08 February 2013 - 20:26

Ако снимката е по-голяма от максималния размер, предвиден за профилна снимка, то мисля, че няма начин да се използва цялото изображение, без то да бъде модифицирано.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#3 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 09 February 2013 - 00:52

Ако снимката е по-голяма от максималния размер, предвиден за профилна снимка, то мисля, че няма начин да се използва цялото изображение, без то да бъде модифицирано.

Значи, знам едно правило за "времевата линия - timeline", при което картинката за нея трябва да е съотношение на страните 851:315, за да не се режи. При профилната снимка обаче положението е съвсем различно! Там няма как да не ти отрежат снимката! Трябва да се примириш с това! Снимката ти при всички обстоятелства ще бъде орязана. Няма такъв момент, в който да се радваш на цяла снимка. Ако искаш тя да е цялата, то като я направиш свръх мъничка и нищожно пикселизирана, това означава някой като влезе в профила ти да я вижда дребна два сантима, закачена на голяма рамка! :) Тоест, снимката ще стои мъничка, както се вижда например в "коментари и мнения". Може би има и един друг момент, че файсбук забранява да качваш за профилна снимка дребна картинка. Сега погледнах и наистина е така. Минимум 180 пиксела. Те са за фейсбук да ти го режи. :) Пак ти повтарям - при всички обстоятелства те режат. Моята е минимум 180 и е орязана и от двете страни!
Между другото, спазения от мен размер на времевата линия е сполучлив. Но същият този размер за времевата линия на група не се увенчава с успех. Разгледах да не би това да зависи от DPI на картинките, но не. Те са ми еднакви.
Така че въпроса не се решава.

#4 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 09 February 2013 - 11:17

Всъщност, ако съотношението в размерите на снимката е спазено, то е възможно цялото изображение да се визуализира като профилна снимка. Facebook автоматично преоразмерява изображението в същото съотношение и по този начин цялата снимка се налага като профилна. В противен случай, няма как то да не бъде модифицирано.

П.П. Мисля, че не сте цитирали правилното мнение.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#5 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 09 February 2013 - 12:11

Всъщност, ако съотношението в размерите на снимката е спазено, то е възможно цялото изображение да се визуализира като профилна снимка.

Не! Не е възможно! За доказателство се поразрових и намерих отговора. В него се казва, че Фейсбук изисква да качите снимка не по-малка от 180х180 пиксела. След което той го преоразмерява чрез кропване (обрязване) на 160х160 пиксела. :)
"The new Facebook profile picture size is 160 x 160 pixels...
Facebook asks that you upload a profile picture that is 180 x 180 pixels and it will crop the image automatically."

Източник на отговора

Ако потребителя държи на предварително оформена и ясна визия за това, което ще се вижда, то нека направи едно платно картинка от 180х180 пиксела като Background. После в нея да вмъкне нов лайър с размерите 160х160. Така около картинката му ще има празно поле (ивица), която фейсбука ще му я среже. С което се решава проблема. За целта аз ползвам PhotoFiltre Studio X, но става и FastStone Image Viewer, като вместо лайър ще сложи WaterMark (воден знак) :)

#6 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 09 February 2013 - 12:35

В момента имам качена снимка с размери 464х464 пиксела и цялата се визуализира като профилна снимка без никакъв проблем.

#7 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 09 February 2013 - 14:04

В момента имам качена снимка с размери 464х464 пиксела и цялата се визуализира като профилна снимка без никакъв проблем.

Бъркаш. Ако искаш пусни ни нагледно да видим?
Аз пробвах с такава 464х464 и пак си е същото.

Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители