Jump to content

Проблем със звукова карта и WinXP


cic

Препоръчан пост

Здравеите,

имам ужасен проблем.

с WinXp Profesional sam но дуното ми е Acorp - и няма саунд,

 

 

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Дъно:

процесор: Intel Celeron, 700 MHz (10.5 x 67)

данна платка: Acorp 6M810CN (3 PCI, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video)

чипсет Intel Whitney i810-DC100

BIOS Award Modular (07/11/00)

Communications Port (COM1)

Communications Port (COM2)

Printer Port (LPT1)

 

Дисплей

Видео карта Intel® 82810-DC100 Graphics Controller (Microsoft Corporation) (32 MB)

3D-ускорител Intel i752

монитор 710A(+)/710E [17" CRT] (10421)

 

Аудио

звуков адаптор MPU-401-compatible

звуков адаптор SoundMAX Integrated Digital Audio

 

Като пусна нещто да пее mp3 или филм се чува супер тихичко и с някакво грачене в смисъл звука не е чист а прекъсва.

Имам не инсталиран Win98 на D: дяла на харда но немога да го инсталирам защото вече имам инсталирано XP ! а Win98 го нямам на диск а е само на хард-а.

Моля помогнете ми или да инсталирам 98 -цата и да махна проклетия XP или по някакв начин да излезе някакв звук от проклетото дано.

Благодаря ви предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Може да махнеш Xp-to чрез формат до колкото знам.

За повече инфо виж: http://pchelp.data.bg

Отиваш в раздел Windows и четеш, понеже там има подробни статии всичко е описано така, че да не сгафиш нищо.

А в случея имаш 2 Операционни системи, така ли?

Или 98 е някакъв *.iso или подобен файл?

Ако го имшаш в "архив" го правих буутващ диск с нерото в Pchelp.data.bg също има описание как става това, по време на инсталацията форматираш дяла на който ти е експито и си инсталираш 98.

Ако не съм прав, моля някой да ме поправи, защото съм "начинаещ" в тази област.

Link to comment
Сподели другаде

Може да махнеш Xp-to чрез формат до колкото знам.

За повече инфо виж: http://pchelp.data.bg

Отиваш в раздел Windows и четеш, понеже там има подробни статии всичко е описано така, че да не сгафиш нищо.

А в случея имаш 2 Операционни системи, така ли?

Или 98 е някакъв *.iso или подобен файл?

Ако го имшаш в "архив" го правих буутващ диск с нерото в Pchelp.data.bg също има описание как става това, по време на инсталацията форматираш дяла на който ти е експито и си инсталираш 98.

Ако не съм прав, моля някой да ме поправи, защото съм "начинаещ" в тази област.

 

 

 

Няма проблем за форматирането, проблема е че WinXP няма MS-DOS в тоя ред няма как да напражя Setup.

Как да ида в дял D:\win98 след като няма как да рестартирам в режим DOS.

Поне аз незнам такав начин и за това и споделям проблема си тук.

Благодаря за отговора все пак :)

Link to comment
Сподели другаде

Хммм..

Поразрових се малко из нета и открих едно решение, незнам дали ще свърши работа, но си струва да опиташ.

Значи..

Провери разпознава ли се аудио картата, защото понякога става така, че уж драйвърите се инсталират, а Windows-a "забравя" да ги използва.

Иди на иконката на My computer, щракни върху нея с дясно копче и избери properties -> hardware -> device manager. Виж има ли неразпознати устройства (отбелязани са с жълта удивителна).

 

А и се сетих пробвай да ъпдейтнеш драйвърите на саунд картата..

Не ми се вярва да помоге, но си струва да опиташ.

Това става по следния начин:

Влизаш в контролния панел (Start > Control Panel) и там има Sound, Speec, and Audio Devices. )Отваряш го и избираш таба Hardware (най в дясно (поне при мен)) след това намираш драйвъра за аудиото и му даваш Propeties и там има няколко опции за драйвъра, ъпдейт, ънинсталл и други.

Даваш на ъпдейт. :)

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е на лице, няма саунд :)

то че е налице това ясно,но проблема най-вероятно не е в уин хп а има нещо друго - опитай да преинсталираш драйверите, провери си кабелите и връзките- действаш на принципа на изключването

в крайна сметка взимаш бут диск с уин хп и го преинсталираш -но не ти трябва 98.Той няма да поправи проблема.

Възможно е и самата саунд карта да е повредена...

Редактиран от Ozzy
Link to comment
Сподели другаде

то че е налице това ясно,но проблема най-вероятно не е в уин хп а има нещо друго - опитай да преинсталираш драйверите, провери си кабелите и връзките- действаш на принципа на изключването

в крайна сметка взимаш бут диск с уин хп и го преинсталираш -но не ти трябва 98.Той няма да поправи проблема.

Възможно е и самата саунд карта да е повредена...

 

:)

Имам 3 такива еднакви дъна, саунд картите са вградени, XP -то си инсталира само драйверите.

И на 3 те дъна няма саунд.

Преинсталирах ги вече по 2 пъти.

Опитал съм над 200 драйвера теглил сам ги откаде ли не - от официалната страница на Acorp че и от други места всякакви.

Нито един не тръгва.

Казва, няма да инсталирам този рдайвер и точка. Или този драйвер няма да работи.

Инсталирал си е един Integrated® Audio Driver, и неще да чуе за друг.

 

 

Хммм..

Поразрових се малко из нета и открих едно решение, незнам дали ще свърши работа, но си струва да опиташ.

Значи..

Провери разпознава ли се аудио картата, защото понякога става така, че уж драйвърите се инсталират, а Windows-a "забравя" да ги използва.

Иди на иконката на My computer, щракни върху нея с дясно копче и избери properties -> hardware -> device manager. Виж има ли неразпознати устройства (отбелязани са с жълта удивителна).

 

А и се сетих пробвай да ъпдейтнеш драйвърите на саунд картата..

Не ми се вярва да помоге, но си струва да опиташ.

Това става по следния начин:

Влизаш в контролния панел (Start > Control Panel) и там има Sound, Speec, and Audio Devices. )Отваряш го и избираш таба Hardware (най в дясно (поне при мен)) след това намираш драйвъра за аудиото и му даваш Propeties и там има няколко опции за драйвъра, ъпдейт, ънинсталл и други.

Даваш на ъпдейт. :)

Успех!

 

 

 

KristiaN,

това го пробвах много преди да пиша тук :)

Не става !

Казвам пак, оригиналните драйвери за това дъно аз ги нямам. Xp - to си инсталира само драйвери които обаче не работят на това дъно.

Показва че има работещ драйвер, но звук от него илиза толкова тихо, че е нужно да се напрягаш за да го чуеш а и на всичко отгоре и грачи и е накасан.

А всичко е усилено до дупка.

 

Това е :)

Link to comment
Сподели другаде

Виж сега какво намерих.

Ънинсталираш си драйвъра.

 

Driver Genius Professional - Това сканира компютъра ти за драйверите, които нямаш и ти дава 7 линка от къде да ги изтеглиш.

99% ще ти намери качесвени драйвъри.

Може дори да намери нови драйвери за чипсета на дъното :-)

 

ПП: Пиши ми лс да ти кажа нещо понеже програмата а платена, а не искам да наруша правилата на форума. ;)

ПП2: Успех, програмата не е много сложна, надявам се да се оправиш..

Link to comment
Сподели другаде

Казва, няма да инсталирам този рдайвер и точка. Или този драйвер няма да работи.

Инсталирал си е един Integrated® Audio Driver, и неще да чуе за друг.

Какво ТОЧНО да разбираме под това?

Можеш да опиташ да набавиш драйверите и от Windows Update.

Link to comment
Сподели другаде

... или пък от оригиналния диск, който са ти дали когато си закупил дъното.

 

А и един глупав въпрос, на който не видях отговор - картата работила ли е досега и сигурен ли си, че проблема не е в колонките.

Link to comment
Сподели другаде

... или пък от оригиналния диск, който са ти дали когато си закупил дъното.

 

А и един глупав въпрос, на който не видях отговор - картата работила ли е досега и сигурен ли си, че проблема не е в колонките.

 

 

Под Win98 си е вървяло всичко.

Нямам оригиналните драйвери за дъното.

Имам и друго ПЦ на коетое инсталиран XP но Пц то е ново в смисал много по-мощно.

Колонките и звука работят на него.

Link to comment
Сподели другаде

Лошото е, че и флопи няма на тази пущина, има единствено СД-ром и харддиск.

В вилна зона сам цяло лято, тук всичко става с поръчки дори и хляба.

Кажете ми при това положение, как аджеба да боотна под ДОС.

Над 200 драйвера изтеглих, ама точно каквито се сетите.

Не само, че не ги инсталирва и или казва, че не сa за дъното, ами по някога се случва и да изтрива по нещо от самия XP, и после с 300 зора го подкарвам.

Проклех се, че инсталирах WinXP.

 

Едиствено имам освен оригиналния диск с XP -to и 2 диска с Slackware 10.2

Но децата едва ли ще му се зарадват.

Link to comment
Сподели другаде

Под ДОС можеш да бутнеш като си направиш стартираща дискета,и формата трябва да е

във FAT 32 за да метнеш 98 ...и оттам отиваш на Д дяла и даваш Setup като влезеш в Уин 98.

 

сега виждам че няма флопи,извинявай....

..мисля....че можеш да качиш тогава 98 мицата....да станеш с две операционни системи и после да махнеш ХР то

Редактиран от oriona
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...