Jump to content

Проблем с Windows Updates


boyo76

Препоръчан пост

Здравейте!

Проблема е следния.

Значи, инсталирам си Windows Enterprise X86 от сайта на Technet (http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx).

Инсталирам си след това драйверите, връзвам го към мрежата, активирам си го с ключ и пускам Windows updates. Инсталирам всички ъпдейти и recommend и optional.

Първите ъпдейти ги инсталира горе-долу нормално, с изключение на ъпдейта за Windows Defender (те са около 140) и след рестарт ми показва, че някой ъпдейти ще се инсталират в еди колко си часа на еди коя си дата или при следващ шът даун на компютъра. Давам пак чек фор ъпдейтс и като продължа да тегля и инсталирам ъпдейти, накрая се показва червеното щитче и ми изписва, че някой ъпдейти не са успели да се инсталират ( обикновенно това е сървис пак 1).

Въпроса ми е от какво може да се получава така и нормално ли е Windows да не може да си инсталира собствените ъпдейти?

Link to comment
Сподели другаде

Изпълнете следното:

  • Меню Start -> Run -> Въведете wuapp -> Натиснете Enter.
  • В новопоявилия се прозорец изберете View update history.
  • Кликнете върху името на съответната колона:

http://i.imgur.com/shgAskI.png

  • В началото на списъка ще се подредят ъпдейтите със статус Canceled/Failed.
  • Направете снимка на всички ъпдейти със статус Failed.

Запазете изображението и го прикачете към следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Въпроса ми е от какво може да се получава така и нормално ли е Windows да не може да си инсталира собствените ъпдейти?

Отговора е следния: Това, което ви се случва е абсолютно нормално и е в реда на нещата. Няма повод за никаква паника. Ъпдейтите на антивирусната не успяват да се инсталират, тъй като интернет връзката ви не е достатъчно силна. Това ще се случва винаги, когато използвате безжичен интернет с отдалечен достъп от модема. Антивирусните са капризни на тема обнонвяване и изискват бърз интернет, а не маждукащ или колеблив. Дори да имате две или три чертички, показващи наличието на връзка, това за антивирусна е слаб недостатъчен интернет. Преместете лаптопа до модема или го вържете с кабел. Рестартирайте компютъра, ако сте се мъчили преди това и след рестарта обновете антивирусната ръчно. Ще се инсталират актуализациите без проблем. Бил съм многократно свидетел на такива случаи.

Link to comment
Сподели другаде

За кой антивирусен софтуер говорите?

 

Това ще се случва винаги, когато използвате безжичен интернет с отдалечен достъп от модема.

 

Абсолютно погрешно твърдение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...