Прехвърляне към съдържание

Снимка

грешка в програма

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 Evertom

Evertom

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 166 мнения

Публикувано: 24 January 2013 - 20:03

Дава ми следната грешка на ред 108.мисля че съм объркал нещо в декларирането на структурата във функциите или при извикването им в main функцията.Така и не разбрах как трябва да се извика правилно структурата във някоя функция,ще може ли обяснение. :)

error: expected primary-expression before 'int'|

кода за по-голямо удобство ще го постна в pastebin защото в сайта много трудно ще се чете а програмата е дълга.

http://pastebin.com/8c1hGX26

#2 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 24 January 2013 - 20:27

На първо време на ред 114 извикването на "nainiskacena()" става с 2 аргумента, а трябва да са 3. Погледни как си декларирал функцията. И е добре да ти стане навик, променливите да са инициализирани с 0, понеже никой не ти гарантира, че ще са 0, ако ти не го направиш.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#3 Evertom

Evertom

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 166 мнения

Публикувано: 24 January 2013 - 20:32

Да тази грешка сега я видях,но грешката на 108 ред си остава.
оправих си и грешката във функцията srednacena чак сега я мернах,забравил съм да сложа че сумата трябва да се раздели на броя коли.

#4 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 24 January 2013 - 21:45

Промени кода при ред 108 по следния начин:

input(koli, n);

Само при този ред ли има грешка?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#5 Evertom

Evertom

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 166 мнения

Публикувано: 24 January 2013 - 22:02

Оправих и другите грешки и тръгна,но по някаква причина не ми дава да въведа модел,просто го прескача сложих cin.ignore но не се получи.
Ето го вече оправения код.

Също имам въпрос за декларирането на променливите във функцията void input(avtosalon koli[],int n) в скобите казвам на програмата какви променливи ще използвам и казвам че ще използвам масива koli от структурата avtosalon.
А когато извиквам функцията във main вече пиша само input(koli, n); тоест защо не уточнявам както преди че масива ще е от типа avtosalon?

#6 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 25 January 2013 - 09:06

Оправих и другите грешки и тръгна,но по някаква причина не ми дава да въведа модел,просто го прескача сложих cin.ignore но не се получи.
Ето го вече оправения код.

Като цяло имам четири варианта в този случай.
  • Повторно извикване на
    cin.getline (koli[i].model, 30);
    , което да не се взема предвид.
  • Използване на
    cin.ignore()
    , което в случая явно не е помогнало.
  • Използване на допълнителен празен буфер.
  • Прочитане на текущия буфер до самия терминиращ символ. Това става с въвеждане на следния програмен код преди прочитането на съответния низ.

while (cin.get() != '\n');

Също имам въпрос за декларирането на променливите във функцията void input(avtosalon koli[],int n) в скобите казвам на програмата какви променливи ще използвам и казвам че ще използвам масива koli от структурата avtosalon.
А когато извиквам функцията във main вече пиша само input(koli, n); тоест защо не уточнявам както преди че масива ще е от типа avtosalon?

При извикване на функция променливи не се декларират. Посредством void input(avtosalon koli[], int n) вие декларирате, че масива ще е от тип avtosalon, а n ще е от тип int. При извикване на функцията, след декларирането, компилатора знае, че съответните стойности ще са от зададените типове.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#7 Evertom

Evertom

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 166 мнения

Публикувано: 26 January 2013 - 19:15

Разбрах,мерси отново за помощта. :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители