Jump to content

Откриване на грешки в код


Препоръчан пост

Здравете :)

Търся програма, която да открива грешките в кодовете например на PHP (основно за PHP ми трябва).

Дори, ако може да покаже точно къде е грешката (кой символ/буква/дума) или да изпише правилното написване на реда на кода.

 

За пояснение:

Имам книга казва се "PHP Хакове" 2007 издадена от Джак Д. Херингтън преведена от Владимир Шаламанов

В книгата има даден код, който 99% съм сигурен, че съм го преписал правилно и като отворя кода ми дава някаква SQL грешка.

Качих 2 снимки за да видите какво пиша аз и каква грешка ми излиза за да ви е по-лесно за програмата.Ако въобще има някаква такава.Благодаря Ви предварително :)

post-29612-0-98780800-1358783231_thumb.jpg

post-29612-0-93702700-1358783387.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Привет,

в сорс кода ти никъде не става дума за връзка към база данни. Чудно е защо ти дава SQL грешка. Струва ми се, че е опитваш да пратиш php код като SQL заявка по някакъв начин. Дай повече подробности как се опитваш да "отвориш" кода.

(Notepad++ си е доста удобна и лека програмка за писане на сорс - макар да няма bug tracker в последните години май само нея ползвам. Не че съм се разписал на код).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...