Jump to content

notbook се изключва при инсталация на нов windows


sotbi

Препоръчан пост

Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5515 - нов без инсталирана операционн система!

CPU - Pentium T2130 @ 1.86Ghz

RAM - 1GB DDR2-667

HDD - WD800BEVS-07RSTO - SATA

 

Пробвах да инсталирам windows XP, изпробвано и работещо без забележки. Диска е записан с Nero[boot]CD - не е в диска дефекта.

Проблема е следния: инсталацията си тръгва нормално разделям си HDD-то на партитишъни. Форматирам във NTFS дял C: Форматирането минава. Рестартира се нормално и стига до "instal devices",започва да пълни стига до средата и всичко угасва, сякъш е спрял тока. Батерията не съм я вадил.

Къде е проблема? Предварително благодаря!

 

PS - опитах с Vista и Win7 - там си дърпа файловете стига до прозореца с избор на език, клавиатура и регион и гасне пак.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, трудно може да се каже от къде идва проблема, ще трябва да пробвате на принципа проба грешка. Махнете батерията на лаптопа и опитайте без батерията да инсталирате Windows. Може да пробвате с някоя линукс дистрибуция или Hiren's BootCD да пробвате.
Link to comment
Сподели другаде

Това нов Netbook ли е, или някой втора употреба.

Чисто нов е !

 

Привет, трудно може да се каже от къде идва проблема, ще трябва да пробвате на принципа проба грешка. Махнете батерията на лаптопа и опитайте без батерията да инсталирате Windows. Може да пробвате с някоя линукс дистрибуция или Hiren's BootCD да пробвате.

Пробвах и с извадена батерия - получава се същото. Обаче заедно с дравърите има още един диск с Knoppix 4.0 - но не му разбирам на Linux-a.

Link to comment
Сподели другаде

Със тези параметри, не е за седмица. Нека да се съсредоточим към ХР-то. Намери си някое ХР със вграден сата драйвер. Направи си бутвщ диск и пробвай инсталация. Виждал съм такива във един бананов сайт.
Link to comment
Сподели другаде

Чисто нов е !

 

 

Пробвах и с извадена батерия - получава се същото. Обаче заедно с дравърите има още един диск с Knoppix 4.0 - но не му разбирам на Linux-a.

 

 

Привет, няма страшно линукс дистрибуцията просто Ви предоставя възможност да го пробвате без да го инсталирате има такава опция. С клавиша F2 можете да изберете БГ езика.Опитахте ли да изтриете дяловете на харда си и да ги създадете отново? Ако не сте изтриите всички дялове и, ги създайте отново. Но не се мъчете с Windows7 тежък е за тази машина.

 

@ba4o_kiro Човека споделя,че форматира харда си, ако няма сата драйвери вградени в Windowsa който ползва, няма да може да достигне до формат.

Link to comment
Сподели другаде

@ba4o_kiro Човека споделя,че форматира харда си, ако няма сата драйвери вградени в Windowsa който ползва, няма да може да достигне до формат.

Извинявам се ако съм объркал нещо. До сега не ми се е налагало да работя със Сата драйвр, и не всичко ми е наясно. Само се опитвах да помогна.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, няма страшно линукс дистрибуцията просто Ви предоставя възможност да го пробвате без да го инсталирате има такава опция. С клавиша F2 можете да изберете БГ езика.Опитахте ли да изтриете дяловете на хардиска си и да ги създадете отново? Ако не сте изтриите дяловете, ако има такива и ги създайте отново. Но не се мъчете с Windows7 тежък е за тази машина.

 

@ba4o_kiro Човека споделя,че форматира харда си, ако няма сата драйвери вградени в Windowsa който ползва, няма да може да достигне до формат.

За Win7-цата, зная че тежка, просто исках да разбера дали ще тръгне. Дяловете ги трия и създавам наново при всяка инсталация. Придържам се към правилата :)

Все пак благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

За Win7-цата, зная че тежка, просто исках да разбера дали ще тръгне. Дяловете ги трия и създавам наново при всяка инсталация. Придържам се към правилата :)

Все пак благодаря!

Изглежда че отново съм се збъркал. Значи Windows 7 ще тръгне, даже и ще върви. Но само това. Каквото и да подкараш, ще ти затруднава ОС.

Ако можеш сложи му малко рам, или си подкарай ХР-то.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, ами не споделяте всичко което сте пробвали за да сме наясно какво сте опитали и какво не. Така поднесена на части инфото, играем билярд в тъмното. Все пак няма как да виждаме нещата през вашите очи. Затова е хубаво да описвате всичко което сте пробвали за да се знае. Колкото по изчерпателно опишите нещата толкова по-добра и адекватна помощ ще получите. Преди имаше още една тема подобна, много пъти съветвах човека да изтрие всички дялове на харда си, той твърдеше,че ги трие но се оказа,че не е изтрил всички дялове.
Link to comment
Сподели другаде

ама аз не мога да разбера какво го питате за дяловете,при положение че казва че се изключва целия NootBuk,колкото до автора,по време на изключването провери ли дали е загрял твърде много ?
Link to comment
Сподели другаде

ама аз не мога да разбера какво го питате за дяловете,при положение че казва че се изключва целия NootBuk,колкото до автора,по време на изключването провери ли дали е загрял твърде много ?

Опитах още един път, но винаги се изключва на едно и също място: по-точно на момента "instaling devices". Сложих и термометър непосредствено до решетката на вентилатора, там показва температура 38°C - 39°C. Мисля си, че не открива някое устройство ! Прилагам снимка.

http://clip2net.com/clip/m113359/thumb640/1358018902-clip-101kb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Опитах още един път, но винаги се изключва на едно и също място: по-точно на момента "instaling devices". Сложих и термометър непосредствено до решетката на вентилатора, там показва температура 38°C - 39°C. Мисля си, че не открива някое устройство !

 

Температурата я виж през BIOS-a ..,а като влeзеш в BIOS -пробвай да промениш настройките на "SATA Nativ Mode"(на disable...после мисля че може да се върне,но трябва да са "точните" драйвери-иначе отначало..),защото XP има проблем (налагало ми се е и F6 при инсталация...дискета...макар че в този случай не откриваше никакъв HDD)...

Link to comment
Сподели другаде

Това което става ясно сега,че по време на графичната инсталация прави този проблем, което ме навежда на мисълтта,че е възможно да има проблем с видеочипа. Забранете от биоса ланкартата, опитайте инсталация, в последствие аудито и опитайте отново.
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност бих препоръчал да се забрани всичкият излишен хардуер в BIOS (LAN Controller, Wireless LAN Device, UMTS 3G Device, USB Host Controller) и да се опита инсталацията отново. Ако всичко премине както трябва, след това устройствата (само нужните) да се включват отново и инсталират едно по едно.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...