Прехвърляне към съдържание

Снимка

Избор на слушалки за лаптоп и телефон

слушалки телефон лаптоп

• Моля, влезте, за да отговорите
38 отговора по тази тема

#31 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 10 February 2013 - 19:13

Да кажа все пак, че аз не съм чистил моите слушалки по тези начини, а само съм чел общоприетите методи какви са. Поддържам си ушите чисти и използвам слушалките почти само в чисти места, така че не ми се е налагало да използвам някакви разтвори до този момент. Т.е. основно силиконовите уплетнения са тези, които се налага да почиствам отвреме навреме.

Да, перхидрол. Не би трябвало да се избелят частите. И също държа да спомена, че съм срещал препоръки да се използва точно 3% (или 5%) перхидрол, не 30%.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#32 draco_volans

draco_volans

Just-like-that...

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1950 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Мъничко от хората и повечко от човеците

Публикувано: 10 February 2013 - 19:42

Да, главно силиконовите части се цапат и трябва по-често да се чистят. Да и аз съм пробвал с кислородна вода (3% перхидрол), но не ми свърши работа - само си мокрих слушалките. Ползвах точно 30% перхидрол и след това се оправиха нещата. Може "по-хард" въздействието да се е оказало по-ползотворно, защото не ги бях чистил маса време (4-5 месеца) и ушната кал е имала известен буфериращ ефект :D. Виж кой вариант ще се окаже по-подходящ за тебе. Във всеки случай, внимавай перхидрол или вода да не навлязат мн. навътре...
Life is a carnival...
Публикувано изображение

#33 Dark`Elf

Dark`Elf

The Sheep

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 566 мнения
  • Живущ в:Лудвигсхафен
  • Интереси:Хората, молекулен дизайн, Organic electronics, фотография, програмиране

Публикувано: 24 April 2013 - 12:27

Здравейте,

Може ли да препоръчате канални слушалки до към 30-40 евро?
Няма конкретен тип музика, който слушам, така че общото взето е каквото ми попадне и допадне :-) Слушалките ще се ползват главно на този плейър и от време на време на телефон HTC Desire C.

Като варианти разглеждах Sennheiser cx200 и Sennheiser cx300. Какво ще кажете за тях? Ще се радвам на мнения за тези модели, както и разбира се на други предложения!

Posted Image
Who Ever said, I Needed You, lied! Who Ever Said, You Knew The Truth, Lied!!!

#34 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 28 April 2013 - 16:13

В общи линии предложението е същото - Creative EP630. Те са същите като Sennheiser CX300, но са по-евтини. Това са слушалки на японската компания Foster, които се препродават под различни марки. Sennheiser си слагат повече надценка, защото са доста по-реномиран производител на слушалки и името им вдъхва повече респект в тази област. Така че можеш да спестиш малко пари и да си вземеш тези на Creative. Освен може би ако не харесваш логото на Sennheiser повече. :)

Ти само канални слушалки ли си търсиш всъщност?

#35 Dark`Elf

Dark`Elf

The Sheep

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 566 мнения
  • Интереси:Хората, молекулен дизайн, Organic electronics, фотография, програмиране

Публикувано: 29 April 2013 - 15:00

Благодаря за мнението ти, Night_Raven.
Не знаех, че така седят нещата с ЕP630 и CX300. Имайки предвид, че първите са два по-евтини от тези на Sennheiser, ще се ориентирам към EP630. Логото никога не е имало значение... още повече, когато няма да го виждам :)

Ориентирах се към канални слушалки, защото ще ги използвам като пътувам. Но сега почнах да се замислям малко за големи слушалки (ако така се казва въобще; извинявам се, че не можах да се сетя за подходяща дума). Ти имаш ли нещо предвид? Принципно до сега не съм имала 100% удобни канални слушалки, а при мен допълнително неудобство е, че  доста често се измъкват от ухото ми... Разбира се не съм си закупувала скъпи модели, обикновено са били бюджетни... :)

Posted Image

#36 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 03 May 2013 - 22:36

В колко шумна среда основно ще се слуша музиката, т.е. колко важно е да изолира добре шумовете (ти да не чуваш външните шумове и отвън да не те чуват какво слушаш)? Каква музика слушаш най-вече?

#37 Dark`Elf

Dark`Elf

The Sheep

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 566 мнения

Публикувано: 03 May 2013 - 23:23

Здравей, Night_Raven.

За изолирането на звука - би било добре да не се чува какво слушам аз. Ще ги използвам и на работното ми място, което е офис, който деля с още поне един човек. Достатъчно тихо е и не е подходящо да се чуват допълни звуци, които да пречат на колегите ми.

А колкото за музиката бих казала, че главно слушам алтернативен рок.
Поздрави!

Posted Image

#38 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 12 May 2013 - 18:43

Можеш да погледнеш Sennheiser HD201, HD202 и HD203. Philips HP-170 също би трябвало да са прилични за парите си. Също така може би и Panasonic RP-HTF600 и RP-HTX7.

Не знам кои от тези ще успееш да намериш и за какви пари, но на базата на малко гугълстване това са прилични затворени големи слушалки, които са на производители, които се намират по-лесно у нас.

Разбира се първо ги чуй, ако имаш възможност.

#39 Dark`Elf

Dark`Elf

The Sheep

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 566 мнения

Публикувано: 29 May 2013 - 07:36

Здравей, Night_Raven!
Много благодаря за съветите и се извинявам за това, че отговорям така късно, но бяха доста тежки работни седмици.
Реших все пак да си взема и канални слушалки  - тези Creative EP630 са 15 евро. Предпочитам да имам и такива, за да ги ползвам в моментите, когато пътувам. Заемат по-малко място, а понякога то е от голямо значение :)
Колкото до другите - не успях да пробвам всичките, но се спрях на Sennheiser HD202. Звучат добре, удобни са, а и ми допадат на външен вид (макар, че това далеч не е най-важното). Тези дни евентуално ще си закупя слушалките.
Благодаря отново!

Posted Image

Други теми с тагове слушалки, телефон, лаптоп

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители