Jump to content

Ръководство: рипване и компресиране на DVD и Blu-ray в MKV


Препоръчан пост

Трябва ти MKVToolNix. Инсталираш, стартираш mkvmerge GUI, влачиш желания MKV файл в прозореца на програмата, после влачиш IDX файла в същия прозорец, пипваш настройките (име, език и т.н.)(ако искаш, де), после долу в поле Output filename посочваш къде да се създаде новия файл, кликаш бутон Start muxing и чакаш. Това е. Лесно като 2 + 2 = 5.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ще ми се да беше така лесно, но уви.
По този начин само ще вмъкна субтитрите в контейнера, но те ще останат неразпознаваеми от вградения плеър на телевизора.
Питах за програмка, която да вгради IDX субтитрите в самата картина, т.н. хардкодинг.

Link to comment
Сподели другаде

Ето че стигнахме до същината на моя въпрос.

 

...

Попаднах на едно решение чрез RipBot264, но тази програмка изисква инсталирането на така недолюбвания от Night_Raven FFDshow.
Има ли подходяща програма, с която да се вградят субтитрите без да е необходимо да се използва FFDshow.

Link to comment
Сподели другаде

Да, така е, ffdshow не ми е от любимите кодеци. Освен него обаче RipBot264 изисква и Java Runtime Environment, която не харесвам още повече. Също така изисква и Haali Media Splitter, срещу когото нямам нищо против, но ако вече има инсталирани други филтри за разделяне на потоци, това може леко да обърка нещата. И все пак, това, че аз не харесвам въпросните приложения, не значи, че не трябва да използваш съответната програма, която ги изисква. Това са моите лични предпочитания. Ако ти имаш различни, лошо няма. Всяка по-сериозна програма за видео компресиране може да кодира субтитри във видео поток (RipBot264, Handbrake, StaxRip, MeGUI и др.). Не знам коя ще ти е най-удобна.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Благодаря ти, Night_Raven, за предложените варианти.

За съжаление не съм запознат с нито една от тези програми.

От доста време насам (съществуваше все още Essentials Pack) използвам твоя пакет от кодеци и идеята ми е да си свърша работата без да се налага да инсталирам такива, които да "объркат" нещата.

Има ли такъв вариант, който да се справи с горното изискване?

Link to comment
Сподели другаде

Да - MeGUI (която е и описана в темата). Не е от най-лесните варианти, но е сред най-безопасните, защото дори от едно време насам не изисква дори и AviSynth, защото си има вградена версия, ако на системата няма инсталирана.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Извинявам се за закъснелия отговор.
Проблема беше, че нямах инсталиран AviSynth.  :blush: 
Още същия ден го оправих.

 

П.П. Не знам защо, но бях убеден, че в последните версии на програмата, не трябва да има инсталиран AviSynth, и че тя си го ползва от папката с инструментите (папката \avisynth_plugin мисля че липсваше в предните версии).

Link to comment
Сподели другаде

По принцип от една версия насам не би трябвало да е нужно да имаш инсталиран AviSynth, защото MeGUI ползва портативната версия, която е „вградена“ в програмата. Т.е. може да се инсталира AviSynth, но не е нужно. Също така мисля, че MeGUI от едно време насам изисква и по-нова версия на AviSynth. Трябва да тествам малко и да актуализирам темата.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип от една версия насам не би трябвало да е нужно да имаш инсталиран AviSynth, защото MeGUI ползва портативната версия, която е „вградена“ в програмата. Т.е. може да се инсталира AviSynth, но не е нужно.

Значи, не съм се бъркал. 

От скоро съм в БГ и ползвам компютъра на майка ми, който е с WinXP. В SR имахме последно Win7, и доколкото си спомням, не съм инсталирал AviSynth. 

Дали не е заради Уйндоуса?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...