Jump to content

Въпрос относно Mozilla Firefox


Препоръчан пост

Имам инсталирани две ОС - на диск С е Windows 7, а на D е Windows 8. От едно и също място съм свалял Mozilla Firefox и за двете ОС. Не знам защо обаче при 8-цата няма бутон за определяне мястото на подпрозорците - отгоре или отдолу на лентата за навигация.

 

post-1630-0-85993700-1356768372_thumb.jpg

 

 

Мога ли по някакъв начин да променя мястото на подпрозорците,които по подразбиране са отгоре?

Link to comment
Сподели другаде

Направете следното:

  • Стартирайте Mozilla Firefox.
  • В адресното поле въведете about:config.
  • Натиснете бутона Yes, I'll be careful, I promise!
  • В полето Search на новопоявилия се прозорец въведете browser.tabs.onTop.
  • Маркирайте въпросната опция -> Десен бутон върху наименованието ѝ -> Toggle.

Позиционирането на подпрозорците би трябвало да е вече под адресната лента.

Link to comment
Сподели другаде

А потребителите от къде биха могли да знаят тези команди?

 

Голяма част от опциите намират своето обяснение тук. Ако няма налична опция за промяна местоположението на подпрозорците, то about:config е следващата най-добра възможност в случая. Да, голяма част от стойностите са неразбираеми, но тези опции не трябва да се модифицират от средностатистическия потребител, освен ако изрично не се знае какви ще са последствията от промяната на съответната стойност.

Link to comment
Сподели другаде

И при мен незнайно защо (може би с обновяването на мозилата)тая опция за подпрозорците изчезна,с Win7 съм.По начинът описан горе се получи и опцията се появи отново в настройките.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...