Jump to content

Препоръчан пост

Здрасти гледам, че не си разрешил проблема.На мен ми се е случвало три пъти, последния се опитах опитах да направя бутваща флашка за Убунту и се получи същото като при теб.Оправям се по следния начин.Отварям Windows Management модула по следния начин: отивам на бутона Start и отварям Control Panel -> Administrative tools -> Computer Management, на български е контролен панел-административни инструменти-управление на компютъра. В отворилия се прозорец изберам Disk Management, на български е управление на дискове.Маркирам флашката, става като защрихована, десен бутон и избирам Change Drive Letter and Paths, на български е промяна на буквата на устройството.Там избираш Change, на български е промени.Избираш си буква, потвърждаваш и всичко би трябвало да е наред.Вадиш флашката слагаш я и би трябвало вече да можеш да я форматираш.До сега така си оправям флашките.Успех.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей , ако нищо от предложените решения не помага , това е сайта -> http://flashboot.ru/index.php . Ако ти се занимава , може да почетеш , и ако изобщо е възможно да се оправи флашката . Макар , че при тези цени на флашките в момента , незнам дали си струва усилията . Единствено за собствено удовлетворение и знание :) .
Link to comment
Сподели другаде

Здравей , ако нищо от предложените решения не помага , това е сайта -> http://flashboot.ru/index.php . Ако ти се занимава , може да почетеш , и ако изобщо е възможно да се оправи флашката . Макар , че при тези цени на флашките в момента , незнам дали си струва усилията . Единствено за собствено удовлетворение и знание :) .

Ето къде мисля, че се съдържа моя проблем...и сега съм по-обнадежден от всякога, че ще се оправи... :D и ако е така, едно изключително голямо благодаря, но и на всички други за търпението и времето, което отделихте за да ми помогнете...остана само да изтегля програмата, да я поразчовъркам, защото не всичко ми се изясни с нея до край...и така..нямам какво да губя така или иначе. :) Мога само да спечеля. :) А ето я и статията с моя проблем бих казал :) http://flashboot.ru/index.php?name=News&op=article&sid=30
Link to comment
Сподели другаде

до колкото разбрах, програмата се интегрира в контекстното меню. Намерих една, но очевидно не е тя, защото в контекстното нищо не излиза...та явно не е това, което съм търсил все пак...но и не намирам от къде мога да я изтегля...няма значение, явно "каузата" е изгубена...ще пробвам пак с присвояването на друга буква към устройството, макар че нещо и там не се получиха работите...

П.С. Весели празници на всички! :)

Link to comment
Сподели другаде

колкото повече чета из всякакви форуми, толкова повече се убеждавам, че моят проблем е в това, че всъщност файловата система на флаш-устройството ми е причината, то да не може да се форматира току-така. Това ще рече, че трябва да търся софтуер, който да форматира от raw към fat32. Просто разбирам, че симптомите на "неработещата" флашка съвпадат с всичко прочетено от мен до сега, а именно, те са 3:

1. липса на каквато и да е памет;

2. файлова система raw;

3. Невъзможност за форматиране. Е, дано някой има повече късмет от моя и си реши този проблем пълноценно. Въпреки това, още веднъж ви благодаря и то много за усилията и търпението на всички. Поне разбрах защо нищо не се получава.

Link to comment
Сподели другаде

Не са същите, на Action Type си поставил на Read test, а трябва да е на Write and Read.

все пак направих и теста, за който ми каза и прикачвам нещата от него

post-29575-0-75276300-1356481210_thumb.jpg

test_check_flash.txt

Link to comment
Сподели другаде

Боже...:D (happy) направо не е истина! Възстанових си я чрез софтуер на производителя... :D а бях готов да я изхвърля... :D направо не може да бъде! :) (happy)чак не мога да повярвам, че се оправи...мислех си, че това е загуба на време, но явно не е, затова...при такива или подобни проблеми е най-добре първо да се потърси софтуерът на съответния производител...за пореден път...благодаря на всички за търпението и съветите и дано темата помага и на други с този проблем. :)
Link to comment
Сподели другаде

Това че дадена флашка работи не означава, че няма проблеми. Имал съм повредена Kingston 16GB. След забелязване на мешаница във файловете направихме един хубав формат. След което правеше записи, запаметяваше. Но при ново добавяне на записи правеше шашми с някои от старите (да кажем 5% от всичката записана памет 9 GB) се повреждаха и имената на някои добиваха интересни символи. Така че да не подвеждаме хората с мнението ти, защото може да се опитат да съхранят нещо ценно. Ако преди това са имали проблем, хубаво е да задържат някое копие за неопределено продължително време.
Link to comment
Сподели другаде

Това че дадена флашка работи не означава, че няма проблеми. Имал съм повредена Kingston 16GB. След забелязване на мешаница във файловете направихме един хубав формат. След което правеше записи, запаметяваше. Но при ново добавяне на записи правеше шашми с някои от старите (да кажем 5% от всичката записана памет 9 GB) се повреждаха и имената на някои добиваха интересни символи. Така че да не подвеждаме хората с мнението ти, защото може да се опитат да съхранят нещо ценно. Ако преди това са имали проблем, хубаво е да задържат някое копие за неопределено продължително време.

Напълно съм съгласен, но в случая, за който ти казваш, проблемът вероятно трябва да се търси някъде другаде. При мен, обяснението ми за това, което всъщност се бе случило с флашката е, че най-вероятно, програмата, която използвах за да качвам windows на нея си е лепнала някаква защита или нещо такова, знам ли? :) Факт е, обаче, че проблемите с форматирането и файловата система започнаха точно след това, а иначе до него време нямаше нищо такова. Дори се опитвах да я сканирам за грешки, за вируси, но все си искаше така неуспешното форматиране. Когато, обаче, снощи изтеглих софтуер на производителя за възстановяване, тя се възстанови. Най-напред, когато процесът приключи, тоест, получи се явно нещо като рестартиране, защото когато стартирах програмата, ме предупреди да изключа всички останали преносими устройства. И едва когато ги изключих, тя изтри не знам точно какво. Чу се звук на изключване, а после на включване на устройството. Веднага се появи съобщение от windows , че трябва да се форматира, за да работи нормално. Форматирах я, windows изведе съобщение, че форматирането е завършило успешно и отивайки в компютър, а после върху свойства на устройството, разбрах, че всичко си е както трябва да бъде-паметта, файловата система и т.н. :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...