Jump to content

Препоръчан пост

Е какво толкова? Напълно нормално е да си повредил флашката. Купувай нова. Понякога става, дори от някаква инсталирана програма на компютъра ти, която работи с флаш паметта. Например програма за дефрагментиране. Ако ти е емнала да фрагментира флаш паметта и по някое време компютъра ти е забил, тогава не очаквай работеща флашка. Поврежда се от твоето бездействие. Преди да използваш флашка, първо трябва да си наясно къде я бодеш и да се научиш да познаваш всички функции на инсталираните проложения на компютъра, в това число антивирусни и дефрагментатори. Ако не си настройвал ти антивирусната или не я познаваш, ти рискуваш да загубиш важни данни.

А сега е време да ходя да ям.... :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Е какво толкова? Напълно нормално е да си повредил флашката. Купувай нова. Понякога става, дори от някаква инсталирана програма на компютъра ти, която работи с флаш паметта. Например програма за дефрагментиране. Ако ти е емнала да фрагментира флаш паметта и по някое време компютъра ти е забил, тогава не очаквай работеща флашка. Поврежда се от твоето бездействие. Преди да използваш флашка, първо трябва да си наясно къде я бодеш и да се научиш да познаваш всички функции на инсталираните проложения на компютъра, в това число антивирусни и дефрагментатори. Ако не си настройвал ти антивирусната или не я познаваш, ти рискуваш да загубиш важни данни.

А сега е време да ходя да ям.... :)

Мерси за съветите, но може да минем и без тях. Аз не съм някой малоумник, че да ми ги обясняваш тия неща...много добре зная как седят нещата...и да, нито компютърът е забивал, нито нищо, така че...беше излишно. ;)

Link to comment
Сподели другаде

п.с. Не казвам, че хората дето не разбират са малоумни, нормално е някой да не разбира. Обаче такива като тебе много ги има, дето се чудят какво да правят и вместо да се опитат някак си да помогнат, само плещят безсмислени глупости и се обаждат там, дето не им е работа. Ако искаш да помогнеш, помогни, ако ли не-недей да спамиш и това е...айде със здраве. :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравей Ивайло Цанков,

да ти кажа честно влизам ти в положение, защото преди няколко години имах една такава флаш памет, от която бях много доволен, ма толкова много, че си нямаш на идея, докато в един момент изваждайки я от домашния си компютър и отивайки на работа я пъхнах и ми каза(нали с прости думи, че Не работи), много се ядосах и какво ли не опитвах за да я възстановя, че дори стигнах да търся майстори да я отворят и да видят защо се случи така!? Така и не се оправи, вътре нещо се бе случило с нея. Е купих си нова и т.н...

Та четейки всичко написано до момента и подаваните съвети от най-добрите в този форум, как да се опиташ да я поправиш(оправиш) или каквото и да било, някакси не ми става ясно,защо не закупиш една нова и пак да си качиш това, което желаеш?

Поглеждам го от тази гледна точка:

Имаш празна флаш памет.

Решаваш да качиш Win на нея.

В последствие нещо се случва и не ще да заработи.

Правиш доста опити по какъв ли не начин и отново няма желание фкашката, да удовлетвори успеха който търсиш, при положение, че е празна, т.е не губиш нищо от нея.

Помисли върху това.

С най-добри чувства.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Ивайло Цанков,

да ти кажа честно влизам ти в положение, защото преди няколко години имах една такава флаш памет, от която бях много доволен, ма толкова много, че си нямаш на идея, докато в един момент изваждайки я от домашния си компютър и отивайки на работа я пъхнах и ми каза(нали с прости думи, че Не работи), много се ядосах и какво ли не опитвах за да я възстановя, че дори стигнах да търся майстори да я отворят и да видят защо се случи така!? Така и не се оправи, вътре нещо се бе случило с нея. Е купих си нова и т.н...

Та четейки всичко написано до момента и подаваните съвети от най-добрите в този форум, как да се опиташ да я поправиш(оправиш) или каквото и да било, някакси не ми става ясно,защо не закупиш една нова и пак да си качиш това, което желаеш?

Поглеждам го от тази гледна точка:

Имаш празна флаш памет.

Решаваш да качиш Win на нея.

В последствие нещо се случва и не ще да заработи.

Правиш доста опити по какъв ли не начин и отново няма желание фкашката, да удовлетвори успеха който търсиш, при положение, че е празна, т.е не губиш нищо от нея.

Помисли върху това.

С най-добри чувства.

Ами...истината е следната. Аз така си казвам-майната му, не съм за една флашка. Може да е дошло времето й, а може и да не е. Не мога да съм сигурен. Аз от друго се притеснявам повече-добре. Да кажем, купувам си флашка-никакъв проблем, но какво се случва и какво трябва аз да направя, ако пак стигна до същото положение? Значи ли това, че трябва всеки път да изхвърлям флашки след един такъв, да го наречем срив някъде...незнайно къде? Затова искам да разбера: хардуерен ли е този проблем или е някакъв друг, който евентуално може да бъде решен? Иначе по отношение на тази програмка за форматиране, бях я изпробвал още в самото началото и преведено от английски излиза, че форматирането не може да бъде завършено, защото това е специфична медия или нещо такова. :)

Link to comment
Сподели другаде

С каква операционна система сте?

Изпълнете следните стъпки:

 

Внимание: Инструмента може да изтрие всичко от паметта. Продължавате на свой риск.

  • Вкарайте флаш паметта в който и да е USB порт.
  • Изтеглете архива от тук.
  • Запазете го на вашия десктоп.
  • Разархивирайте в папка по избор.
  • Стартирайте Chkflsh
  • От падащото меню изберете флаш паметта
  • От Action Type изберете Write and Read Test --> Small pattern set
  • На Test Lenght изберете One Full pass.
  • Изберете Start.

След като свърши сканирането, направете снимка на прозорец Drive map, копирайте съдържанието от прозорец Log (с ctrl+c) и го поставете в текстов документ, прикачете го.

Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

post-29575-0-36973600-1356213747_thumb.pngЗдравейте!

Аз съм Ивайло Цанков

Доста е странно потребителското ми име, но се наложи да го направя така, тъй като си правих набързо регистрацията...както и да е...първо да кажа, че съжалявам за забавянето на отговора ми. Получи се така, защото незнайно защо, регистрацията от фейсбук профила ми не работи от няколко дена(не знам защо е така), но се надявам да се оправи, че да мога нея да си използвам...направих каквото бе необходимо с програмката и дойде ред да кача нещата, които ми излязоха...другото приложение, публикувано след програмката за тестване на флашки още не съм го изпробвал-все пак бях без регистрация до днес, та по този повод днес ми се наложи спешно да си направя такава...както и да е...това са подробности. Прикачвам нещата, с които разполагам като резултат от сканирането...

1.txt

Link to comment
Сподели другаде

1.Поисках снимка от прозореца DriveMap?

2.Не си избрал опциите които съм споменал по-горе, така че теста е бил напълно безсмислен.

Access Type--> Use Temporary File

Action Type-->Write and Read test-->Small pattern test

Test Lenght-->One Full pass

Start

Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

1.Поисках снимка от прозореца DriveMap?

2.Не си избрал опциите които съм споменал по-горе, така че теста е бил напълно безсмислен.

Access Type--> Use Temporary File

Action Type-->Write and Read test-->Small pattern test

Test Lenght-->One Full pass

Start

Ами реших, че аз нещо бъркам, защото, така като сме я подкарали:

1. В казаната от теб опция, никакво сканиране не започна, дори и едно секундно, та реших, че нещо явно не правя като хората и затова смених ОПЦИЯТА, само първата, която беше, останалите неща не съм бутал. ;

2. Не знам къде е и какво трябва да пише в прозореца, за който ми говориш

Link to comment
Сподели другаде

Само да вмъкна нещо като уточнение, че принципно този прозорец, от който искаш снимка, не просто, че не знам къде се намира, ами такъв изобщо не ми се отваря...сега ще пробвам с другото приложение, но така или иначе, сякаш вече усещам работите на къде бият. :)
Link to comment
Сподели другаде

Access Type-->As Physical Device

Action Type-->Write and Read test-->Full patern set

Test Lenght-->One Full pass

 

post-18505-0-09969000-1356249044_thumb.jpg

Ами до колкото имам спомен, аз точно с тия настройки боравих и качих снимка след приключване на сканирането и ти точно за този тест каза, че не е валиден. Поправи ме ако греша, но май така беше. :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...