Jump to content

Съвет за избор на ОС


Препоръчан пост

Без да се намесвам в дискусия за Windows срещу Linux. Някой може ли да ми каже дали има опит с Windows 7 и 8 на Български. И кой от двата уиндоуса му се струва(по лична преценка) по-добър за възрастни хора. Опитвам се да избера нов ОС са родителите си който да е на български за да им е уж по лесно. С превода на XP не можеха да се оправят. Как мислите, за хора който не се оправят с компютрите, коя дистрибуция е по лесна за работа на български език.

 

Относно дискусията тук, научих интересни неща за Убунту който не знаех. Интересно ми е каква алтернатива на Убунти можете да ми препоръчате, като Линукс за начинаещи. А на vanchev бих препоръчал да си сложи Windows XP. Дали компютъра му ще издържи 7 зависи от процесора му като гледам. А и видеото картата му може да няма драйвери за 7. Ако сложи Линукс може да забрави за Игри който е играл под Уиндоус. Тази система надали ще може да играе игри за Уиндоус под Линукс. Проблема в неговия случай до колкото разбирам, е че ако инсталира Линукс, може да си затрие старата информация или да не може да я достигне. Ако има начин да прехвърли информацията на друг хард и после да я върне след като инсталира Линук тогава бих му препоръчал да пробва Линукс. Но ако неможе или не му се занимава XP си остава най-доброто решение за "сърфиране в интернет, гледане на филми, "чат-пат" игране на игри."

Концентрирайте се над точния въпрос на човека, не на дилемата кой ОС е по-добрия по принцип. :)

Link to comment
Сподели другаде

Моля да се въздържате от подобни коментари!

 

 

Добри и благодатни дистрибуции за начинаещи са Fedora и Mint, може да пробвате и openSUSE. Аз лично бях очарован, когато тествах CentOS. Наистина впечатляваща стабилност, макар и на цената на малко по-стари пакети със софтуер. Мисля, че и той е добър вариант, нищо, че по принцип се води сървърна дистрибуция.

Link to comment
Сподели другаде

Без да се намесвам в дискусия за Windows срещу Linux. Някой може ли да ми каже дали има опит с Windows 7 и 8 на Български. И кой от двата уиндоуса му се струва(по лична преценка) по-добър за възрастни хора. Опитвам се да избера нов ОС са родителите си който да е на български за да им е уж по лесно. С превода на XP не можеха да се оправят. Как мислите, за хора който не се оправят с компютрите, коя дистрибуция е по лесна за работа на български език.

Според мене Win 7.Осмицата със този Metro интерфейс е ненужно шарен и объркващ.

Link to comment
Сподели другаде

Еми реших да се доверя на старият и добър Windows и си инсталирах Windows 7 мисля, че взех добро решение :)

Тогава трябва да си смениш картинката(аватара). ;)

 

...

 

Добри и благодатни дистрибуции за начинаещи са Fedora и Mint, може да пробвате и openSUSE. ...

Чел съм, че Федора е по-скоро за напреднали. Може би нещата са се променили междувременно...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...