Jump to content

Препоръчан пост

Добър вечер. Проблема е следния, преди около една седмица ъпдейтнах драйверите на видео картата до най-новите, като ги свалих от сайта на NVIDIA, след което на другия ден започна да ми прави проблеми компютъра. При отваряне на клипове в сайтовете за видео споделяне, картината се размазваше, браузъра забиваше и даваше син екран със грешка nv4_disp.dll. В сайтове дето има камери на живо след отварянето им в следващите 4-5 секунди отново ставаше същото. Интересното беше, че можех да си гледам филми на компа. Първия път гледах от един сайт и фикснах проблема, но на другия ден пак се появи - не стана "оправянето". Влезнах вечерта в CS, играх малко и ми "замръзна" картината, в task manager-a процесора беше на 100%. Охлаждането е наред. Гледах няколко пъти с Everest температурите и те не са повече от 34-35, прах няма, чистил съм го с компресор преди около 1 месец. Сканирах за вируси, намери 3 и ги repair-нах, но проблема си остана. Вчера занесох компа да го преинсталират, преинсталираха го, вкъщи си работеше супер 2-3 часа, отваряше си клипове и всичко беше ОК, докато не пуснах CS, играта пак "замръзна" и се появи отново гадния син екран със същата грешка. Днес пак ще им го занеса да го видят, но все пак, ако някой знае как да оправя това нещо, нека сподели. Един приятел ми каза, че преди време и той е имал същия проблем, и след няколко дена му е изгоряла видео картата. :help:

Видео картата е, NVidia GeForce 9500 GT 1 GB //////// Windows XP SP3 32 bit

HDD: 480 GB

RAM: 2 GB

Процесор: Intel® Celeron®CPU E 3300; DualCore 2.50 GHz

П.С. Опитах и с преинсталация на Flash Player, и сваляне на най-новата версия от сайта им, но нищо.

П.С.2 До колкото успях да видя преди да се рестартира компютъра, пишеше нещо за "drivers".

Link to comment
Сподели другаде

Много странно. И след преинсталацията, пак има син екран. След като е започнал проблема, пробвал ли си да се върнеш на по стари драйвери? Качи някъде файловете от папка MiniDump.
Link to comment
Сподели другаде

Под Safe Mode with Networking има ли проблем? Ако да, то значи проблемът трябва да е хардуерен, т.е. видео картата не е поставена както трябва или просто си "умира".
Link to comment
Сподели другаде

По-късно ще пиша какво е станало, че преди 1 час им занесох пак компютъра. Ако има проблем (да чукам на дърво), ще кача файловете от MiniDump.

 

Под Safe Mode with Networking има ли проблем? Ако да, то значи проблемът трябва да е хардуерен, т.е. видео картата не е поставена както трябва или просто си "умира".

 

Не съм пробвал.

Link to comment
Сподели другаде

Върнаха ми го (да чукам пак на дърво), всичко са проверили, пак са го преинсталирали и не са открили от къде идва проблема. Син екран с горе посочената грешка излиза само при Мозила. При Гугъл Хром и други браузъри проблеми няма, така че минавам на Хром-а.

 

П.С. Махнали са най-новите драйвъри и са сложили по-стари при които няма проблем. :music:

Link to comment
Сподели другаде

Некадърниците явно не са оправили нищо. Пак дава син екран при FIFA 13, при положение, че преди съм си я играл без проблем. Първо забие и след 5-10 секунди син екран, със същата грешка и се рестартира. По-леки игри като CS си вървят супер, в Google Maps, когато zoom-на се размазва картината и после трябва рестарт. Струва ми се, че нищо не разбират. Не виждам връзката между тая грешка и синия екран със Мозилата, че да ми твърдят, че е заради нея.
Link to comment
Сподели другаде

Дава ми грешка на FIFA 13 E0001 (без син екран) през Safe Mode with Networking.

 

 

Много странно. И след преинсталацията, пак има син екран. След като е започнал проблема, пробвал ли си да се върнеш на по стари драйвери? Качи някъде файловете от папка MiniDump.

 

http://dox.bg/files/dw?a=f76c88aa9e

Link to comment
Сподели другаде

Е аз не казах ли по-горе какъв е проблема сега? След втората преинсталация на компютъра клипове, филми, камери на живо от някой сайт, по-леки игри си вървят без проблем. През Safe Mode също. Проблема е, че сега при някои по-тежки игри пак сдава багажа. Във FIFA стигам до главното меню в играта и картината се размазва, след което дава син екран. С драйверите е нещо може би, но съм гола вода там. Винаги омазвам нещо, като реша да свалям по нови и т.н.

 

П.С. Преди това не съм имал проблеми с играта, видео картата си е същата.

Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че си гледал правилните температури?

Изтегли GPU-Z, стартирай я, иди на подпрозорец Sensors, постави отметка на Log to file и посочи къде да се създаде. Стартирай някоя тежка игра и натовари картата. След това прикачи създадения текстов файл към коментара си.

Link to comment
Сподели другаде

Според GPU-Z температурата на картата е зле. Стига до 119 градуса, което е много. Всичко над 90 градуса за тези карти е обезкоително, а над 100 градуса е вече проблем.

Казано иначе: картата прегрява сериозно. Време е да провериш дали вентилаторът на охлаждането на картата се върти и дали охладителят като цяло е чист. Би било добра идея да се смени и термо пастата. Друга добра идея е да се осигури добър въздушен поток в кутията, което значи да се подредят кабелите и да се добавят допълнителни вентилатори (ако няма такива). Алтернатива е просто да се отвори кутията и да се остави така, ако няма възможност за по-добра циркулация на въздуха в нея, ако е затворена.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...