Jump to content

Съвет за видеокарта


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Има огромно разнообразие от най-различни видеокарти. От едната страна това е супер, обаче, за неспециалисти - само едно голямо объркване.

 

Каква видеокарта можете да ми предложете, като най-оптималния и сбалансиран вариант с добро съотношение: цена-производителност за тази скромна конфигурация:

 

MB: ASUS P8B75-M LE /B75 /LGA1155

CPU: I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

RAM: CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz

HDD: 1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M

CASE: Thermaltake Commander MS-III USB3.0 VO100A1W2N

PSU: PSU CM GX 450W APFC

DVD: SONY AD-7280S SATA BLACK

 

И още един въпрос:

Каква най-производителна карта от тези - по-скъпи, геймърски, ще издържи тази конфигурация, без да сменям останалите компоненти?

 

Предварително, благодаря ви за компетентни отговори!

Link to comment
Сподели другаде

За тази система, бих заложил на Radeon 7850. Въпросната видеокарта е възможно най-добрия избор, като се има предвид, че захранването Ви разполага само с един 6-пинов конектор за видеокарти. Отделно, картата е изключително добре оптимизирана по отношение на използвана мощност от захранващия блок, като по този начин ще пасне на Вашето захранване.

 

Нека се има предвид, че в официалния сайт на AMD се упоменава, че част от изискванията за тази видеокарта за два 6-пинови конектора. Това е така, защото има модели (XFX Radeon 7850), които използват два такива конектора за свързване към захранващия блок. Също така, към изискванията е причслено и захранване с мощност 500W, но тъй като процесора и видеокартата са с ниски стойности на използвана мощност, то няма да има проблеми за гореспоменатия Cooler Master.

Link to comment
Сподели другаде

Нека не забравяме, че има и GTX 660, която е с 10% по-мощна от HD 7850 и също е с един захранващ 6-pin PCI-E конектор. Захранването ще се справи и с нея, макс. консумирана мощност достига 135 W. По-скъпа е с 40-50 лв. в зависимост от модела, но има някои безспорни предимства, като поддръжка на PhysX и по-безпроблемни драйвери. На драйверите на AMD все им куца по нещо, с всяка версия има определени проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Да, забравих да упомена и GTX 660. Въпросната карта е наистина добра, въпреки че има леки забележки относно memory interface-а. Освен това, картата е и по-лакома, в сравнение с Radeon 7850, което ще подложи захранването на допълнителен стрес. Моделът на Nvidia има по-добра производителност, макар че 10% ми се виждат доста, но за сметка на това AMD Radeon 7850 разполага със сериозни overclock възможности. Като цяло съм съгласен с колегата Nazikov.
Link to comment
Сподели другаде

Нека не забравяме, че има и GTX 660, която е с 10% по-мощна от HD 7850 и също е с един захранващ 6-pin PCI-E конектор. Захранването ще се справи и с нея, макс. консумирана мощност достига 135 W. По-скъпа е с 40-50 лв. в зависимост от модела, но има някои безспорни предимства, като поддръжка на PhysX и по-безпроблемни драйвери. На драйверите на AMD все им куца по нещо, с всяка версия има определени проблеми.

Точно и затова съм предубеден към "червените".

Link to comment
Сподели другаде

Да, забравих да упомена и GTX 660. Въпросната карта е наистина добра, въпреки че има леки забележки относно memory interface-а. Освен това, картата е и по-лакома, в сравнение с Radeon 7850, което ще подложи захранването на допълнителен стрес. Моделът на Nvidia има по-добра производителност, макар че 10% ми се виждат доста, но за сметка на това AMD Radeon 7850 разполага със сериозни overclock възможности. Като цяло съм съгласен с колегата Nazikov.

Да подкрепя казаното от мен с едно ревю на techpowerup http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_660/27.html, вижда се процентната разлика в мощностите. По-натам има и процентния овърклок на GTX 660.

Link to comment
Сподели другаде

Да, точно това ревю разгледах на другия ден. И все пак, доколкото съм чел като информация от различни OC ентусиасти, Radeon 7850 достига около 30-35% увеличение на производителността след overclock. Но докато не разполагам лично с двете карти, няма да мога да дам точни резултати. Като цяло, двете карти са близки помежду си, като stock GTX 660 изпреварва по производителност модела на AMD.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...