Прехвърляне към съдържание

Снимка

Как си съхранявате колекциите от филми?

• Моля, влезте, за да отговорите
10 отговора по тази тема

#1 chino_sz

chino_sz

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 149 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 15:30

Здравейте на всички, рових се доста и не намерих подобна тема затова отварям тази. Идеята ми е всеки да сподели как си съхранява любимите филми. Под формата на DVD дискове, на твърди дискове, флашки или нещо друго. Аз смятам да започна да ги качвам на dvd дискове от по 4.3GB, за да се запазят с времето а и да мога да ги пускам да други компютри когато се наложи, но проблем ми е това че в момента имам таблет и когато искам да кача някой филм на него или трябва да го тегля наново от интернет или да си играя да го свалям от диска, затова сега се чудя дали да не си взема един външен хард диск и там да слагам всичко. Очаквам вашите коментари, мнения и препоръки. Благодаря предварително :)
Няма невъзможни неща
Нещо което може да бъде купено, няма реална стойност.

#2 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1487 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 17:28

Аз бих използвал DVD-а от хубава марка в индивидуални пластмасови кутийки с хартиена обложка(може и направена от теб), за да не бъдат изложени на пряка слънчева светлина.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#3 chino_sz

chino_sz

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 149 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 17:42

Да, добра идея. Разглеждах скоро едни класьори за дискове, които събират към 60 бр. Може нещо такова да направя, ако няма по-добро решение...
Няма невъзможни неща

#4 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 20:06

По мое мнение с оптичните носители е по-неудобно - ако са повече от 15-20 диска, ще заемат значително място. Освен това както сам написа - щом ползваш таблет(който предполагам има micro/mini/USB).
По отношение на запазвазването(съхранението) също отдавам предпочитание към харддисковете.

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#5 The Nightmare

The Nightmare

SECURITY IS JUST A LIE.......

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 366 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 21:25

И аз бях с дискове преди няколко месеца.... но сега съм с един малък преносим хард диск 250 GB перфектна работа :)

#6 chino_sz

chino_sz

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 149 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 22:16

Май ще се окажете прави, само че тези малките хардове не са ли на USB, четох че има тия по-големите, които са и на eSata, което е в пъти по-бързо от USB-то. Макар че на моя компютър имам и USB 3.
Няма невъзможни неща

#7 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 27 November 2012 - 22:48

Естествено че филмите се пазят на DVD! Имам 1 ТБ хард диск и го напълних за година и половина. Сега предстои яко опразване чрез запис върху DVD. Флашки задължително се използват само за софтуер, тъй като той се обновява през седмици. Хард диска е за записи, презаписи, а филмите не ги презаписваш! Грехота е да не използваш ресурсите по предназначение.

#8 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 27 November 2012 - 23:02

Теоретично eSata може да е "в пъти по-бързо", но практически не е точно така. Особено ако харддискът е с плочи на стандартна скорост(7200).

Естествено че филмите се пазят на DVD! Имам 1 ТБ хард диск и го напълних за година и половина. Сега предстои яко опразване чрез запис върху DVD. Флашки задължително се използват само за софтуер, тъй като той се обновява през седмици. Хард диска е за записи, презаписи, а филмите не ги презаписваш! Грехота е да не използваш ресурсите по предназначение.

Да си купил 2 терабайта!:)
А сега сериозно - можеш ли да сметнеш колко DVD-диска ще ти трябват? Колко място ще заемат и колко ще ти струват(включително кутийките за тях, освен ако не ги държиш на шпиндели)?
Пропуснах още нещо - когато гледаш филм от DVD - диска се върти, следователно вдига шум...

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#9 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 28 November 2012 - 00:13

можеш ли да сметнеш колко DVD-диска ще ти трябват? Колко място ще заемат и колко ще ти струват(включително кутийките за тях, освен ако не ги държиш на шпиндели)?
Пропуснах още нещо - когато гледаш филм от DVD - диска се върти, следователно вдига шум...

Когато гледам от някакъв диск, дори DVD филм, винаги го копирам. Има видео плеъри на 80 години, които са с функция при пускането на видео от диск да свалят филма на харда и да четат от него. Ама това ти не знаеш, защото късно си влязъл в download.bg :)

Публикувано изображение

#10 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 28 November 2012 - 00:43

Нямам намерение цяла нощ да споря с теб - само още малко.
Първо - значи веднъж си играеш да записваш, после пак прехвърляш обратно...
Второ - не знам наистина какви "видео плеъри на 80 години" имаш предвид.
Трето - кой кога и къде е влязъл е съвсем друга тема.
Четвърто - както и предполагах дисковете ги трупаш на шпиндела, при което те постепенно се надраскват, особено когато започнеш да ровиш из тях за да извадиш този, който искаш в момента.

#11 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1487 мнения

Публикувано: 28 November 2012 - 01:30

Четвърто - както и предполагах дисковете ги трупаш на шпиндела, при което те постепенно се надраскват, особено когато започнеш да ровиш из тях за да извадиш този, който искаш в момента.

Дискове не се държат на шпиндели за постоянно съхранение, а само за временно. Аз ги държа в индивидуални кутийки.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители