Jump to content

Как си съхранявате колекциите от филми?


Препоръчан пост

Здравейте на всички, рових се доста и не намерих подобна тема затова отварям тази. Идеята ми е всеки да сподели как си съхранява любимите филми. Под формата на DVD дискове, на твърди дискове, флашки или нещо друго. Аз смятам да започна да ги качвам на dvd дискове от по 4.3GB, за да се запазят с времето а и да мога да ги пускам да други компютри когато се наложи, но проблем ми е това че в момента имам таблет и когато искам да кача някой филм на него или трябва да го тегля наново от интернет или да си играя да го свалям от диска, затова сега се чудя дали да не си взема един външен хард диск и там да слагам всичко. Очаквам вашите коментари, мнения и препоръки. Благодаря предварително :)
Link to comment
Сподели другаде

Аз бих използвал DVD-а от хубава марка в индивидуални пластмасови кутийки с хартиена обложка(може и направена от теб), за да не бъдат изложени на пряка слънчева светлина.
Link to comment
Сподели другаде

Да, добра идея. Разглеждах скоро едни класьори за дискове, които събират към 60 бр. Може нещо такова да направя, ако няма по-добро решение...
Link to comment
Сподели другаде

По мое мнение с оптичните носители е по-неудобно - ако са повече от 15-20 диска, ще заемат значително място. Освен това както сам написа - щом ползваш таблет(който предполагам има micro/mini/USB).

По отношение на запазвазването(съхранението) също отдавам предпочитание към харддисковете.

Link to comment
Сподели другаде

Май ще се окажете прави, само че тези малките хардове не са ли на USB, четох че има тия по-големите, които са и на eSata, което е в пъти по-бързо от USB-то. Макар че на моя компютър имам и USB 3.
Link to comment
Сподели другаде

Естествено че филмите се пазят на DVD! Имам 1 ТБ хард диск и го напълних за година и половина. Сега предстои яко опразване чрез запис върху DVD. Флашки задължително се използват само за софтуер, тъй като той се обновява през седмици. Хард диска е за записи, презаписи, а филмите не ги презаписваш! Грехота е да не използваш ресурсите по предназначение.
Link to comment
Сподели другаде

Теоретично eSata може да е "в пъти по-бързо", но практически не е точно така. Особено ако харддискът е с плочи на стандартна скорост(7200).

 

Естествено че филмите се пазят на DVD! Имам 1 ТБ хард диск и го напълних за година и половина. Сега предстои яко опразване чрез запис върху DVD. Флашки задължително се използват само за софтуер, тъй като той се обновява през седмици. Хард диска е за записи, презаписи, а филмите не ги презаписваш! Грехота е да не използваш ресурсите по предназначение.

Да си купил 2 терабайта!:)

А сега сериозно - можеш ли да сметнеш колко DVD-диска ще ти трябват? Колко място ще заемат и колко ще ти струват(включително кутийките за тях, освен ако не ги държиш на шпиндели)?

Пропуснах още нещо - когато гледаш филм от DVD - диска се върти, следователно вдига шум...

Link to comment
Сподели другаде

можеш ли да сметнеш колко DVD-диска ще ти трябват? Колко място ще заемат и колко ще ти струват(включително кутийките за тях, освен ако не ги държиш на шпиндели)?

Пропуснах още нещо - когато гледаш филм от DVD - диска се върти, следователно вдига шум...

Когато гледам от някакъв диск, дори DVD филм, винаги го копирам. Има видео плеъри на 80 години, които са с функция при пускането на видео от диск да свалят филма на харда и да четат от него. Ама това ти не знаеш, защото късно си влязъл в download.bg :)

 

http://i46.tinypic.com/dwtkas.png

Link to comment
Сподели другаде

Нямам намерение цяла нощ да споря с теб - само още малко.

Първо - значи веднъж си играеш да записваш, после пак прехвърляш обратно...

Второ - не знам наистина какви "видео плеъри на 80 години" имаш предвид.

Трето - кой кога и къде е влязъл е съвсем друга тема.

Четвърто - както и предполагах дисковете ги трупаш на шпиндела, при което те постепенно се надраскват, особено когато започнеш да ровиш из тях за да извадиш този, който искаш в момента.

Link to comment
Сподели другаде

Четвърто - както и предполагах дисковете ги трупаш на шпиндела, при което те постепенно се надраскват, особено когато започнеш да ровиш из тях за да извадиш този, който искаш в момента.

Дискове не се държат на шпиндели за постоянно съхранение, а само за временно. Аз ги държа в индивидуални кутийки.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...