Прехвърляне към съдържание

Снимка

Съвет за конфигурация.

Съвет Конфигурация

• Моля, влезте, за да отговорите
22 отговора по тази тема

#1 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 17:31

Здравейте. Моля дайте предложение за до 500 лв. макс. 600. компютърна конфигурация.

Искам да взема най-доброто. Компютъра ще се използва повечето за игри Публикувано изображение
На мен ми предложиха това : http://nikem-bg.net/cart/47241p1r45113p1r43061p1r45743p1r37187p1r46977p1rp0rf.html
Само дето не са добавили кутията.

Давайте предложения ако имате по-добри :)

#2 Vasko12

Vasko12

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 158 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 19:15

Тези 300W за захранващ блок не ми харесват на тази конфигурация поне 400W За видео карта погледни нещо на Nvidia (Ще си спестиш доста главоболия) Примерно една GTS 450

#3 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 19:38

и става така - http://nikem-bg.net/...r44257p1rf.html

Виждам, че е доста добра тази GTS 450 пък и е на добри пари.

#4 Vasko12

Vasko12

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 158 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 19:49

Само сменяш Forton-a със това и си готов.A ако държиш на Forton ТОВА,заащото тези 300W ще са малко за тази машина!!!!!

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 19 November 2012 - 19:59

За видео карта погледни нещо на Nvidia (Ще си спестиш доста главоболия) Примерно една GTS 450

В случая GTS 450 наистина е по-добрият избор, защото предлага сходна производителност за по-малко пари. И все пак нека не заблуждаваме хората с неверни твърдения за главоболия с AMD.

Колкото до самата конфигурация, тя ще е достатъчна да подкара новите игри, но не и на максимални разделителна способност и графични детайли. Т.е., ако могат да се направят компромиси с разделителната способност (или ще се играе на монитор, който така или иначе не поддържа висока такава) и/или детайлите, тогава компютърът ще е наред. В противен случай ще трябва да се заделят повече пари.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#6 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:03

Не ми трябва да подкарвам на мах. и на medium съм доволен. :)

С промените става така - http://nikem-bg.net/...r45528p1rf.html
Което за мен и по-добрия вариант. Добавих малко повечко хард и повечко рам.
А само да попитам - може ли да вмъкнете в количката някоя по евтина кутия което ще ми свърши работа?
Дъното как е ? добре ли е ?

Не знам, но ми казват, че това - http://nikem-bg.net/...977p1rp0rf.html
Било най-добрия избор на най-изгодна цена!

#7 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:45

Аз от игри много не отбирам ;), но щом стигнахме до кутията - мога да напиша няколко думи.
Ако е само "да върши работа", т.е. да вмести компонентите - и най-евтината би трябвало да свърши работа. Трябва обаче да се предвидят следните неща:
- ако играеш продължително време - компонентите ще се загряват сериозно. Добре е кутията да има възможност за монтиране на вентилатор/и отгоре. Тогава и без вентилатор топлината ще излиза по най-лесният начин от кутията.
- ако кутията е твърде тясна може да имаш затруднения ако решиш да вземеш по-добро охлаждане за процесора(виж горната точка).

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#8 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:48

Аз от игри много не отбирам ;), но щом стигнахме до кутията - мога да напиша няколко думи.
Ако е само "да върши работа", т.е. да вмести компонентите - и най-евтината би трябвало да свърши работа. Трябва обаче да се предвидят следните неща:
- ако играеш продължително време - компонентите ще се загряват сериозно. Добре е кутията да има възможност за монтиране на вентилатор/и отгоре. Тогава и без вентилатор топлината ще излиза по най-лесният начин от кутията.
- ако кутията е твърде тясна може да имаш затруднения ако решиш да вземеш по-добро охлаждане за процесора(виж горната точка).

Разбирам.. може ли да ми предложиш някоя кутия която отговаря на тези изисквания и разбира се да се побират частите. Мерси :)

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:51

В промените не виждам повечето памет, но тя реално не ти е и особено нужна. 4GB е достатъчно количество.
За твърд диск бих препоръчал Caviar Blue серията на Western Digital или DeskStar на Hitachi.
Не видях предложение за кутия. Или ти не си правил такова?

#10 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:52

Според мен, по-добрия избор би бил COOLER MASTER GX-550W . Единствения проблем е цената, която е около 110 лева. Тук е момента да попитам, дали компютъра е вързан към UPS устройство? Ако е така, то ще трябва да мислим друг вариант за захранване.

Кутията по принцип е личен избор, т.е. трябва ти да си харесаш.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#11 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 20:58

Заменете с каквото мислите за добре тук (хард , захранване) - http://nikem-bg.net/...r46813p1rf.html
и вижте дали е добрa кутията :)

Цената става до 650 лв.

Също така може ли тази кутия ? по-евтина е - http://nikem-bg.net/...H-X1-MIDDLE-ATX

#12 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 21:01

Ами тази изглежда интересно(предполагам че ще искаш да е от същият магазин)...
Аз бих се насочил към тази, тази или тази - но имай предвид, че не съм геймър, а по-скоро (умерен) ентусиаст.:)

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#13 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 21:09

В последния линк виждам най-старите компоненти, а не най-новите.
Колкото до кутията, доколкото виждам е доста постна, но ако нямаш особени претенции, би трябвало да свърши работа.

Добавено: кутиите в коментара на Sten са категорично доста по-добри, така че ако можеш да си ги позволиш, ще е добре.

#14 TpeBoMaH

TpeBoMaH

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 21:14

В последния линк виждам най-старите компоненти, а не най-новите.
Колкото до кутията, доколкото виждам е доста постна, но ако нямаш особени претенции, би трябвало да свърши работа.

Добавено: кутиите в коментара на Sten са категорично доста по-добри, така че ако можеш да си ги позволиш, ще е добре.

Финалната конфигурация е това : http://nikem-bg.net/...001847p1rf.html
Какво мислите ?

#15 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 19 November 2012 - 21:17

Виждам само старите компоненти, така че не мога да изкажа мнение.

Други теми с тагове Съвет, Конфигурация

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители