Jump to content

Как се измерва реле на кола


valyo_93

Препоръчан пост

Причините колега, могат да са толкова много, че няма смисъл да се занимаваш с релетата. Може да е само зацапан датчик, а може да е и какво ли не друго /акумолатор, накладки, гуми ,и т.н. Между другото,сменял ли си скоро летните гуми?

Просто няма смисъл да гадаеш. Направи на колата ЕКГ :haha: /диагностика/ и веднага ще си покаже. Хората там си имат разни програми / ИНПА , ДИС или нещо др/ По-евтино ще ти излезе от това да проверяваш всичко от А до Я

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчително е колата да се закара на диагностика. В повечето случаи, самата диагностика няма да излезе толкова скъпо, а ще могат да се засекат и други възможни проблеми.

 

Ако нямате възможност за диагностика, то трябва да вдигнете колата на стенд и да прегледате всички възможни връзки, които се отнасят до съответното звено. Съответно проблемът може да се корени и в електронния блок. Както каза предишния потребител, има много възможни варианти.

 

Ако релето е дефектирало, то най-вероятно съответната верига няма да може да бъде затворена/отворена от него при необходимото захранващо напрежение.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Възможно е и да е нещо механично.  Аз след миене на автомивка,... така ми се повреди..., понеже жулят като луди там...  Сменява се устройството на даденото колело. Отдавна беше забравих как беше точно. Бегай на сервиз..

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е и да е нещо механично.  Аз след миене на автомивка,... така ми се повреди..., понеже жулят като луди там...  Сменява се устройството на даденото колело. Отдавна беше забравих как беше точно. Бегай на сервиз..

 

Абе хора, колегата отдавна или е продал колата или я е ремонтирал. Днес сме януари 2014 г., а темата е от 2012 г.???

Link to comment
Сподели другаде

Това не бях погледнал.... Съжалявам. Ама пък откъде човека с горния(преди мен) пост е изровил темата.... Май трябва да се трият ненужните никому постове с безсмислени глупости писани от такива като нас... добре е да останат само доказано полезните теми от миналите години. Мое мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...