Jump to content

Син екран "nvlddmkm.sys" след преинсталиране на windows7 64bit.


Препоръчан пост

Кога всъщност забива: веднага при стартиране на играта или след като играта е заредила поне частично? Виж температурата на картата с GPU-Z (на подпрозорец Sensor) в режим на бездействие и товар. Ако нямаш втори монитор (за да я следиш в реално време) или не успяваш въобще да я провериш, преди да забие, сложи отметка на опцията Log to file и посочи удобно място за създаването му (например работния плот). След като забие и рестартираш, провери въпросния файл и дори го прикачи към коментара си.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 45
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Има известен напредък. След като стартирам програмата, тя зарейда около 15-20 сек. и след това долу до часовника ми изписва че драйвера е спрял и е успешно възстановен. после пуснах играта и тя тръгна. След това заби. Рестартирах и след това повторих упражнението с друга игра. Пак тръгна и не заби. Но интересното е че по време на втората игра не се е записало нищо в лог файла за температурите. Сега програмата забива всеки път като я пусна.

 

Вчера направих 2 неща който може да са помогнали:

1. Underclock с по 100 чрез evga precision

2. uninstall на видео драйверите,рестарт в сайф мод, дривер суипеер, ф3 "nvlddmkm" и изтрих всичките. Рестарт и инслалиране на драиверите.

GPU-Z Sensor Log.txt

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирах програмата и направих същото упражнение. Интересното е че имам много артефакти (май така им викат на едни черни линии които премигват). И пак заби на 10-тата минута. Ето лог:

GPU-Z Sensor Log.txt

Link to comment
Сподели другаде

Температурите не изглеждат добре под товар. Кога е купен лаптопът? Да не би да е замерсно охлаждането на видео картата? Ще е добре да се отвори и да се провери. Ако това не е възможно, можеш да опиташ да намериш охлаждаща подложка (да речем от познат) и да видиш дали с нея температурите ще са по-ниски и ще има забивания.
Link to comment
Сподели другаде

компютъра е купен преди 1 година. С 9 клетъчна батерия е ( http://www.laptopzona.com/uploads/com_article/gallery/deee1765ba584cc9ffbdc731dc2310d4.jpg ) което ме води на мисълта че не би трябвало да има проблеми с охлаждането. Сам не ми се рискува да го чистя но ще го дам да го изчистят. А тея артефакти на са ли притеснителни? Да пробвам ли да го udreclock още?
Link to comment
Сподели другаде

А тея артефакти на са ли притеснителни? Да пробвам ли да го udreclock още?

 

Въпросните черни линии могат да се появяват точно в следствие на високата температура на видеокартата. Ако не сте повишавали стойностите на честотите умишлено преди това, то няма смисъл да ги променяте и в момента. Картата трябва да работи нормално с фабрично зададените стойности.

Link to comment
Сподели другаде

Ето още наблюдения: когато пусна игра и тя забива веднага. Когато пусна програмата за гледане на филми и винаги излиза че драйверите са спрели и са се възстановили игрите тръгват след това но не след дълго забиват. С 3Дмарк11 положението е същото. Други предположения освен температурите? При първа възможност ще дам да го изчистят но не мисля че ще промени нещо :(
Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш друго предположение, мога да ти дам, но няма да ти хареса: хардуерен дефект. Ако температурите се смъкнат, но не помогне, значи най-вероятно е някакъв дефект с видео картата. Аз поне не виждам от какво друго може да е (освен прегряване и хардуерен дефект). Т.е. имаше и други евентуални причинители, но ги елиминирахме.

Разбира се ако искаш да си напълно сигурен, можеш да преинсталираш Windows, като след това инсталираш само най-новия драйвер за видео картата + DirectX, колкото за тест. Ако и тогава има проблеми, значи няма какво друго да го причинява.

Link to comment
Сподели другаде

Провай нещо. Не че ще ти помогне, но поне да даде някаква насока. Във командният прозорец постави следното. / BCDEDIT /SET VGA ON / и рестартирай. Ще ти зареди със най малката резолюция. Поработи така малко, дали въобще ще имаш проблеми. Можеш да си върнеш във нормално състояние със / BCDEDIT /SET VGA OFF /.и пак рестарт.
Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш друго предположение, мога да ти дам, но няма да ти хареса: хардуерен дефект. Ако температурите се смъкнат, но не помогне, значи най-вероятно е някакъв дефект с видео картата. Аз поне не виждам от какво друго може да е (освен прегряване и хардуерен дефект). Т.е. имаше и други евентуални причинители, но ги елиминирахме.

Разбира се ако искаш да си напълно сигурен, можеш да преинсталираш Windows, като след това инсталираш само най-новия драйвер за видео картата + DirectX, колкото за тест. Ако и тогава има проблеми, значи няма какво друго да го причинява.

 

До какви температури трябва се считат за нормални? Много не ми се чува на преинсталирам пак Windows защото не знам кое точно ми помогна и да не се върна пак в изходно положение :( Но ще оставя това като много краен вариант.

 

 

Провай нещо. Не че ще ти помогне, но поне да даде някаква насока. Във командният прозорец постави следното. / BCDEDIT /SET VGA ON / и рестартирай. Ще ти зареди със най малката резолюция. Поработи така малко, дали въобще ще имаш проблеми. Можеш да си върнеш във нормално състояние със / BCDEDIT /SET VGA OFF /.и пак рестарт.

 

Пробвах. Сега като пусна програмата за следене на температурата не ми изкарва съобщение че е спрял драйвера, но не мога да подкарам игра или 3дмарк11 за да тествам. Странно защо не ми спира драйвера?

Link to comment
Сподели другаде

Но това което ти предложих, е да спре работата на видео драйвера.За това и зарежда със най малката резолюция.Въпроса беше да се разбере, дали и тогава ги има проблемите.Аз всъщност не можах да разбера, дали ОС зареди със най малката резолюция.

 

ПП: А вградената ти видео карта забранил ли си я във BIOS?

Link to comment
Сподели другаде

Но това което ти предложих, е да спре работата на видео драйвера.За това и зарежда със най малката резолюция.Въпроса беше да се разбере, дали и тогава ги има проблемите.Аз всъщност не можах да разбера, дали ОС зареди със най малката резолюция.

 

ПП: А вградената ти видео карта забранил ли си я във BIOS?

 

когато не се използва външната видео карта системата е много стабилна.Зареди си windowsa без проблем.За забраняването в биос съм търсил как става но не виждам такава опция.

Link to comment
Сподели другаде

Значи занижих стоиностите на видео картата с evga precision и играх 30мин без забиване. Но всико премигва подобно на това клип4е след 15-тата секунда http://www.youtube.com/watch?v=A-gtQjwXj60 но много по-зле. На какво се дължи според вас?

GPU-Z Sensor Log.txt

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...