Jump to content

Проблем с рам памет


Препоръчан пост

Здравейте , дъното ми е Asus P5KPL ( http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPL/ ) и в момента е с 2 платки AE по 1gb ddr2 800mhz в жълтите зони . Изникна ми още една платка Kingston 1gb ddr2 800mhz и рекох да я сложа и нея на черния слот , но когато я сложа и включа компютъра , почва да писука през 1-2 секунди и не се включва ?? Ще съм много благодарен да ми изясните къде е проблема и как да бъде решен , мерси предварително :no:
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е банката памет да е дефектна. Ако опиташ да стартираш системата само с нея, стартира ли успешно? Ако да, значи може би дънната платка не харесва комбинацията от въпросните 3 банки памет. Ако не стартира, значи банката памет е наистина дефектна.
Link to comment
Сподели другаде

Ето конфигурацията: http://www.picvalley...8IoXQGihi6H.JPG

 

Махнах едната от сегашните 2 и сложих новата на нейно място и компютъра се стартира . ><

 

http://www.prikachi.com/images.php?images/592/5438592g.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте.Аз имам същият проблем като Madnesst със два dimm-a съм единият е 1ГБ на buffalo и на свободният си сложих 2ГБ на elixir и ми тръгна без проблем,обаче ми се скапа дривера за звука и нямах никакъв звук,както и да е това го оправих.Нямах конфликт м/у двете рам отчиташе ми че имам 3ГБ после обаче пипнах биоса и му зададох да ми зареди Optimized Defaults (това беше преди да си оправя драйвъра за звука)като си мислех че така ще ми се оправи.След което стартирах PC-то и ми изписа че нямам видео започна да ми писука и замириса на изгоряло от захранването веднага го изключих извадих новата рам и ми тръгна само със старата сеедно нищо не е станало,та въпроса ми е дали е възможно да е изгоряла рам паметта или....?

 

p.s Слагах новата рам и на другия DIMM и пак същата работа,а един приятел ми каза че сигорно ми е изгорял някой кондензатор в захранването и че ако си взема нова рам и тя ще изгори.

Link to comment
Сподели другаде

Когато системата бива стартирана с инсталирана старата платка RAM-памет, то тя зарежда напълно нормално и няма никакви проблеми. При стартиране на конфигурацията с новата платка RAM-памет, системата не функционира правилно, така ли?

 

Ако е замирисало на изгоряло от захранването, то е необходимо захранващият блок да бъде демонтиран веднага, с цел предпазване от повреда на останалите компоненти в системата.

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай конкретната плочка RAM-памет е дефектирала. Ще Ви посъветвам също така да прегледате захранването за надути/пукнати кондензатори и нагаряния по захранващите кабели.
Link to comment
Сподели другаде

Добре ами възможно ли е като съм задал тези настройки в биос-а (Optimized defaults) захранването да е подало повече волтажи на самата рам памет защото тя работи на 1.8v и да е изгоряла.Казаха ми че и това е варянт.
Link to comment
Сподели другаде

Попринцип, този тип настройки би трябвало да придават стабилност на системата. Поради тази причина се наричат Optimized defaults. Рискът съществува, но като цяло е минимален. Въпреки това изглежда, че момента нестабилност при промяната на настройките е породила този проблем и в крайна сметка е довело до неработещ хардуерен компонент.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какво да правя ползвах я 2 дни дори и неможах да и се нарадвам :(

а 1 Гб не ми стига за нищо само Firefox ми дърпа 210 МБ.А ме е страх да си купя нова че един приятел който се занимава с компютри ме наплаши че ако не си сменя захранването дори и да си взема нова и тя ще изгори.

Иначе благодаря ти че ми отдели от времето си оценявам го.

С Уважение:Lapatash

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...