Jump to content

Проблем с компютъра


Препоръчан пост

Проблема е такъв,че настолния ми компютър забива когато напримерно инсталирам нещо или пък се ровя из интернет. Забиването трае около 2-3 минути и пак се оправя.Четох няколко теми тук и направих следното,влезнах в RUN и написах eventvwr след което натиснах на System и ми излязоха много,много грешки,ето и снимка http://www.prikachi....12/5437912V.jpg Моля ако някой знае на какво се далжът тези грешки и евентуално знае как да си оправя проблема нека каже ще съм много благодарен! Между другото ето и още една снимка от Евент лога http://www.prikachi....24/5437924N.jpg . Ето това ми е компа http://www.prikachi.com/images/12/5438012w.jpg Редактиран от Max Fight
Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам първият System log имам чувството, че имаш лоши сектори по твърдият диск. Най-малкото, което можеш да направиш е да пуснеш CHKDSK, за да го провери Windows за лоши сектори. Това става като изпълниш следната команда в Command Prompt:

chkdsk /f /r /x

Ще последва съобщение, че не може да се провери веднага и трябва да се рестартира системата, за да започне проверката. Отговори на него с натискането на клавиш Y и след това Enter. Рестартирай системата, ще излезе син екран с логото на WindowsXP в горният ъгъл - това е екранът на проверката на диска.

Също така си набави HD Tune - Линк за изтегляне, провери диска и през него след като провериш с CHKDSK. Дай скрийншот от тапа Health. Провери задължително дали кабелите на твърдият диск не са разместени, ако трябва - замени информационният кабел

Как стигнах до заключението?

В SYSTEM лога ти има много EVENT-и(събития) с ID 9 и 11, които означават предимно грешки от типа Device TimeOut(дискът не е отговорил на запитването до него в определен период от време) и Controller Error, което означава, че Windows е открил грешки в комуникацията. Посочените грешки са пряко свързани с проблемът, за който съобщаваш.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми се струва, че е възможно проблемът да е в самия драйвер за SATA контролера. Ако в момента драйверът е стар, може актуализация да помогне. Въпросният драйвер вече е даден в другата тема.
Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам първият System log имам чувството, че имаш лоши сектори по твърдият диск. Най-малкото, което можеш да направиш е да пуснеш CHKDSK, за да го провери Windows за лоши сектори. Това става като изпълниш следната команда в Command Prompt:

chkdsk /f /r /x

Ще последва съобщение, че не може да се провери веднага и трябва да се рестартира системата, за да започне проверката. Отговори на него с натискането на клавиш Y и след това Enter. Рестартирай системата, ще излезе син екран с логото на WindowsXP в горният ъгъл - това е екранът на проверката на диска.

Също така си набави HD Tune - Линк за изтегляне, провери диска и през него след като провериш с CHKDSK. Дай скрийншот от тапа Health. Провери задължително дали кабелите на твърдият диск не са разместени, ако трябва - замени информационният кабел

Как стигнах до заключението?

В SYSTEM лога ти има много EVENT-и(събития) с ID 9 и 11, които означават предимно грешки от типа Device TimeOut(дискът не е отговорил на запитването до него в определен период от време) и Controller Error, което означава, че Windows е открил грешки в комуникацията. Посочените грешки са пряко свързани с проблемът, за който съобщаваш.

Змачи направих това което ми каза с CHKDSK след което инсталирах и пуснах програмата HD Tune и ето го скрийншота http://www.prikachi....56/5444556q.jpg . И да попитам защо ми излиза това когато примерно отварям Mozilla http://www.prikachi.com/images/561/5444561T.jpg и когато отварям от контролния панел, Добавяне или премахване на програми ми изписва подобно нещо http://www.prikachi.com/images/561/5444561T.jpg , на какво се дължи това и как да го оправя ?
Link to comment
Сподели другаде

Отвори отново Event Viewer. Отвори System. Там където бяха грешките.Натисни най от горе на Action.Избери Save All Events As....Ще те попита къде да го запазиш. Наи от долу трябва да напишеш някакво име.Формата не го променяй.След това го архивирай и го качи някъде да мога да го изтегля.Искам да разгледам грешките, от какво са причинени. Може и да не е това проблема ти.
Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Autoruns и:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Filter Options... -> постави отметка на Hide Microsoft entries -> OK;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

 

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):

- при публикуване на коментар кликни бутон Повече опции;

- долу в секция "Прикрепяне на файлове" посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;

- накрая кликни Добавяне в мнението.

Link to comment
Сподели другаде

Да направим един тест. Стартирай отново Autoruns, иди на подпрозорец Drivers и махни отметката на sptd, след което рестартирай. Виж дали в Event Viewer ще продължават да се появяват грешки и дали ще има проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Да направим един тест. Стартирай отново Autoruns, иди на подпрозорец Drivers и махни отметката на sptd, след което рестартирай. Виж дали в Event Viewer ще продължават да се появяват грешки и дали ще има проблеми.

Направих това което ми каза,но забелязах,че когато рестартирам компютъра и след това започне да зарежда Windowsa компютъра се рестартира автоматично и ми показва ето товаpost-28834-0-44722900-1351891827_thumb.jpg и когато дам Safe Mode ми излиза това post-28834-0-94462200-1351891970_thumb.jpg и компютъра отново се рестартира и така всеки път... трябва да изключа компютъра за няколко часа примерно, за да може да се стартира Safe Mode и от там да си инсталирам NVIDIA драйверите които TechMaster ми даде в другата тема и тогава вече да рестартирам компютъра и да се стартира Windows-a.

 

Колкото до въпроса на ba4o_kiro, не съм инсталирал никакви драйвери за принтер.

Link to comment
Сподели другаде

трябва да изключа компютъра за няколко часа примерно, за да може да се стартира Safe Mode

Моля? Каква връзка има спирането на компютъра и стартирането в Safe Mode?

Link to comment
Сподели другаде

Сега се появи друг проблем,когато включа компютъра и преди да се стартира Windows компютъра се рестартира след което ми излиза това - post-28834-0-79863500-1352326359_thumb.jpg и трябва да стартирам Safe Mode и от там да си инсталирам Nvidia драйверите след което да рестартирам компютъра и да зареди Windows.Това трябва да го правя всеки пат когато рестартирам компютъра или го включа.... и само да добавя,че не винаги ми отваря Safe Mode,много често се случва когато се опитам да го стартирам да ми излезе това - post-28834-0-06083900-1352326570_thumb.jpg и отново да се рестартира компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...