Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с двойни кавички

• Моля, влезте, за да отговорите
15 отговора по тази тема

#1 AleksofT

AleksofT

Designer and Developer

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 520 мнения
  • Живущ в:Бургас
  • Интереси:Web/Graphic Design, HTML, CSS, JavaScript,

Публикувано: 18 October 2012 - 14:02

Проблем е че като съм на английски език и като тръгна да пиша двойни кавички не ми появява първата кавичка и след това втората ами чак след като натисна два пъти Shift+" ми се появяват и двете на веднъж "". :wacko:

Проблема го оправих, сменя се английски от United States - International на US един рестарт и готово.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#2 novgradski

novgradski

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 139 мнения

Публикувано: 19 October 2012 - 13:56

....и при мен е така ....след втората - се появяват "и двете",трия едната ....вече е навик ,но трябва да се пробва.

#3 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 17:40

Аз също го имам този проблем - с лаптоп Acer съм. Поразпитах и кават, че проблема е между видео драйвъра и този на клавиатурата. Информацията е от фирма за поддръжка на компютри. Не съм я проверявал. Забелязвам, че с 64 битовия Уиндоус го няма този проблем. При мен беше и по-зле - дублираха се гласни в края на думата и проблема с кавичките го имаше и при "~".

Абе ужасно ме дразни при седмицата меко казано малоумното превключване между езика на клавиатурата. Използвам БГ фонетична и US. Проблемът е следния - както си пиша във форума например, решавам да превключа между двата езика (при мен с алт и шифт) и става...нищо. Трябва по няколко пъти да го правя за да се смени езика на писане. Понякога едно натискане е достатъчно, а понякога две или три...Нямам идея защо е така. Друго което ме дразни, дори много повече - как беше това с чука :look: е, че ОС си решава в кой екран какъв изход на клавиатурата да има. Писал съм в ПейПал например на инглиш и когато мина във форума съм на БГ. Ами уж хубаво в този случай, ама обратните са много повече! Обикновено забравям в кой таб на браузера какво има и когато се засиля да пиша - опа, шльокавица. Искам да я изключа тази функционалност, но все още не зная как. Моля, някой ако е успял...Плийз!

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23026 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 20 October 2012 - 19:32

Можеш да имаш проблем с превключването, ако не го извършваш правилно, т.е. да отпускаш Alt, преди да натиснеш Shift. Понякога се случва в бързината, особено на клавиатури, чиито контакт на клавишите се постига при пълно натискане. Усеща се сякаш са натиснати както трябва, но всъщност не са. На мен ми се случва отвреме навреме.
Ако имаш предвид някакъв друг проблем, т.е. си 100% сигурен, че натискаш клавишите както трябва, то не мога да кажа, че съм попадал на такъв.

Операционната система не решава в кой прозорец каква подредба да се използва. Операционната система помни. При стартиране на приложение се използва езикът по подразбиране, но ако бъде сменен, операционната система ще го запомни. Няма вариант, в който Windows сменя езиковата подредба по свое усмотрение.
Мисля обаче, че няма начин това запомняне да бъде спряно. Поне аз не знам начин.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 19:41

Под решава имах предвид, че помни. Значи няма как да се изключи? Жалко! Искам просто езика на клавиатурата да е такъв какъвто съм го избрал и да не се променя в различните прозорци/табове на браузера. Явно няма начин.
Бутоните ги натискам както трябва! Друг е проблема, но до следващата машина така ще е...

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23026 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 19:53

Ами, ако толкова отчаяно искаш да не се помни езика, можеш да ползваш... FlexType. Их, тръпки ме побиха. Никога не съм си мислел, че ще предлагам FlexType. Докъде я докарахме...
Алтернатива е да свикнеш с друг браузър и да изоставиш Internet Explorer.

#7 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 20:17

Ти пък! Я не обиждай! Новия Maxthon няма нищо общо с IE. :wink1:

#8 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23026 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 22:16

М'да... Няма нищо общо... Само използва енджина му. Нищо работа.
Да не говорим, че Internet Explorer 9 и 10 са отлични браузъри.

#9 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 20 October 2012 - 22:42

Добре де, използва два енджина - на IE и на Webkit. Преди време имаше период в който използвах и Опера, но любовта ми към Макстон надделя :kissed1:
Ще инсталирам пак Опера да видим как ще е с него.

#10 Tihichko

Tihichko

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 274 мнения

Публикувано: 21 October 2012 - 09:38

Привет, проблема с кавичките се решава лесно, само сменяте клавиатурната подредба от English – Unated States – US на English – Canada – US и проблемът с кавичките изчезва.

Затова, ето аз пращам пророци и мъдреци и книжници и вие едни ще убиете и разпънете, а други ще биете в синагогите си и ще ги гоните от град на град. За да падне върху ви всичката кръв праведна, пролята на земята от кръвта на праведния Авел до кръвта на Захария, сина Варахиин, когото убихте между храма и жертвеника. ( Исус, Матей, гл. 23 ст. 34 и 35 )

#11 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 21 October 2012 - 14:00

Проблема го оправих, сменя се английски от United States - International на US един рестарт и готово.

Мисля, че потребителят сам е намерил решението на проблема.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#12 Tihichko

Tihichko

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 274 мнения

Публикувано: 21 October 2012 - 15:22

Привет, прав сте! Не съм мпрочел поста му до край. Като модератор можете да изтриете поста ми.

Поздрави!

Затова, ето аз пращам пророци и мъдреци и книжници и вие едни ще убиете и разпънете, а други ще биете в синагогите си и ще ги гоните от град на град. За да падне върху ви всичката кръв праведна, пролята на земята от кръвта на праведния Авел до кръвта на Захария, сина Варахиин, когото убихте между храма и жертвеника. ( Исус, Матей, гл. 23 ст. 34 и 35 )

#13 vasettoo

vasettoo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 119 мнения
  • Живущ в:Видин

Публикувано: 22 October 2012 - 15:41

Това бозата е тегава работа с тия клавиатурни подредби и автоматичното им помнене за отделните приложения - дори в линукс можеш да си настроиш тази опция по свое усмотрение. Проблемът (вторият, със запомняненто на езика за отделните програми/прозорци) на artgun има решение, но само за две различни клавиатурни подредби: http://superuser.com/a/340457
Пробвай го и кажи дали ти върши работа, artgun.

П.П. В този ред на мисли и друг пропуск има бозата - ползвам уиндоуския клавиш за временна смяна на езика в линукс, докато е натиснат, което отново липсва като опция в... сещате се къде.

#14 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 22 October 2012 - 17:24

Отново ли започваме с привързаността към Linux дистрибуциите и с това колко тези операционни системи са "по-яки" от "бозата"?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#15 vasettoo

vasettoo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 119 мнения
  • Живущ в:Видин

Публикувано: 22 October 2012 - 21:08

Всяка ОС си има своите достойнства и всеки си решава, коя от тях отговаря на нуждите му - не съм целял флейм или "гореща" дискусия по този въпрос. Също така съм дал някакво (предложение за) решение на един от проблемите на потребителя, който ми изникна на първа страница в "Гошко". А моят проблем как се решава със Super+S клавиша?

П.П. Това го пиша от осмицата, за да не стават недоразумения все пак.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители