Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Вчера както си стоях тихо и кротко на компютъра ми направи впечатление че захранването скърца дразнещо , изключих компютъра , отворих кутията и скърцането продължава ?! Как е възможно това и какъв може да е проблема ? Захранването е Corsair CX500 (на 3 седмици е)...
Link to comment
Сподели другаде

звука е от захранването 100% , високо-честотен звук подобен на скръцване който се чува тихо , но при пълна тишина се чува от около метър.Опитах всякакви варианти със смяна на кабели , разклонители , директно в мрежата... едно и също , сега се замислям за изправността на инсталацията...
Link to comment
Сподели другаде

Нещо като свистене ли е?Това във покой ли се получава или като се пусне игра или филм?Ако е за това което аз си мисля може да е от кондезатори,имах подобен проблем със една видео карта на която и свистяха кондензаторите(по принцип да приемем,че е нормално).Освен свистенето,други проблеми,като рестарти,черни сини екрани изключване има ли?.Захранването да разбирам ли че е ново?Свали си еверест или HWМonitor и дай да видим напреженията какви са...........................
Link to comment
Сподели другаде

Такова високочестотно "жужене" се получава от честотно зависимите елементи - бобини и кондензатори. Често срещано е при зарядните за лаптопи, когато са включени в инсталацията и не са натоварени, да се чува подобно "жужене". Последен въпрос-това "жужене" чува ли се, когато компютъра работи или само, когато е изгасен?
Link to comment
Сподели другаде

Провери захранващия кабел към захранването(натискаш навътре),може пластините да са се разширили и да не прави добър контакт и дава на късо като издава цвърчащ звук или "жужене"
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...