Jump to content

Смяна езика на Windows


DAVIDOV

Препоръчан пост

Здравейте, сблъсках се с едно проблемче което се състои в следното:

 

Един познат си донесе лаптоп от Испания, но менюто и всичко в стандартно инсталиран Windows е на испански. Опитах се да го сменя да е на англ. по следния начин Start>Settings>Control panel>Regional and Language Options и там от падащите менюта го промених на англ. но не се получи.... Може ли някаой да ми помогне. Вероятно промяната става от друго място или неможе да стане и трябва преинсталация :help:

Link to comment
Сподели другаде

Настройките, които си променил в контролния панел не влияят на езика, на който е интерфейса на операционната система. За жалост ще се наложи преинсталация ако искаш Windows-а да бъде на английски.
Link to comment
Сподели другаде

Нека преди да се решиш на преинстал погледни в :

старт/контрол панел/добавяне и премахване на програми/ и тук потърси уйндос испания итерфейс пакет

Ако го няма ще го преинсталнеш,КЪСМЕТ

Link to comment
Сподели другаде

Идеята е добра, но испанският е от много разпространените езици и Windows-ите на него са си по рождение такива, а не са с езиков интерфейсен пакет (Language Interface Pack - LIP). Кратка проверка на сайта на Microsoft показва отсъствието на такъв пакет за испански, което най-вероятно потвърждава думите ми.
Link to comment
Сподели другаде

Поне на сайта на Microsoft няма.

 

Добавено: всъщност реших да го пусна. Има английски интерфейс ето тук. Изисква валидация.

Просто ме притесни описанието на Microsoft: Microsoft Windows XP Language Interface Pack (LIP) is a high-quality, localized "skin" for emerging or minority language markets, such as Catalan, Lithuanian, and Thai. Не знам доколко ще свърши работа.

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Здравейте,

Аз имам същия проблем т.е. не аз, а една приятелка. На скоро като е била в Холандия, там са и подарили лаптоп с инсталиран легален Windows XP SP2, но с холандски език. Езика се оказа, че е базов и не може да се деинсталира т.е. не е LIP. Инсталирах българския езиков пакет поне да може да се разбира, но приятелката ми иска да си го направи на английски език понеже не и харесва БГ-то. Пробвах да изтегля този LIP, който е тук, но при натискането на бутона Изтегли(Download) се появява тази страница. Понеже лаптопа е подарък и няма диска и стикера с кода за Windows, а е легален, тя не иска да го преинсталира и затова иска, ако е възможно да се сложи английски език. Има ли друг начин да се свали английския интерфейсен пакет за Windows XP SP2?

Link to comment
Сподели другаде

За жалост 99% съм сигурен, че без преинсталация с английски Windows няма да се получи желаният ефект.

Добре, а какъв ефект би имало? Има ли възможност въобще да се свали такъв езиков пакет?

Link to comment
Сподели другаде

За жалост 99% съм сигурен, че без преинсталация с английски Windows няма да се получи желаният ефект.

Много си прав. Просто такава промяна не може да стане. Прибавям ти още 1 % .

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

На самата страница на Microsoft при опит за изтегляне на Английски езиков пакет изписва:

This English page is for reference only, Language Interface Packs (LIP) for Windows XP Professional and Windows XP Home Edition is not available in English, but provides a localized User Interface for emerging or minority language markets.

 

Така че за съжаление няма такъв езиков пакет.

 

Все пак защо не пробвате с Българския езиков пакет, ако приятелката ти е българка де.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 years later...

Аз пък искам да попитам, ако имам и български и английски интерфейс на Windows XP как се сменя от български на английски.

 

Като махнеш българския

 

ПП: Иначе когато аз си купих компа имах същият проблем,оргинален windows на испански,а исках да го направя на БГ или на ENG. Пробвах със сумати ЛИП пакети,но без никакъв резултат. Накрая преинсталирах.

Link to comment
Сподели другаде

Като махнеш българския

 

ПП: Иначе когато аз си купих компа имах същият проблем,оргинален windows на испански,а исках да го направя на БГ или на ENG. Пробвах със сумати ЛИП пакети,но без никакъв резултат. Накрая преинсталирах.

Маха се от Control panel / Add or Remove Programs нали . И другото, като го махна ще ми се запазят ли програмите които са били качени преди това?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...