Jump to content

Сериозен проблем със Уиндоус


Dimitar Hristov

Препоръчан пост

Сега живота ми се усложни. Пробвах на микрософт буутдиск майкър и ми изтри партицията на D:/ . Ето за това мразя Микрософт. И съм 100% Сигурен че не беше моя грешка. Сега вече задължително ми трябва стартираща дискета в архив, никакви имиджи и т.н. .

Разчитам на вашата помощ момчета (и момичета).

Не съм запознат с въпросното приложение. Може ли линк?

Не знам защо мразиш Microsoft, но на базата на коментарите ти и ако наистина е приложение на Microsoft, то съм 100% сигурен, че грешката е била твоя.

 

Ето ми го проблема сега. Половината ми система се срина и не мога да използвам .exe файлове или други неща. Може ли да го направиш за мене и да ми пратиш готовато съдържание да сложа на флашката, че вече ми писна...

1. Ако си мислиш, че просто копиране на файлове на даден носител, ще го превърнат в стартиращ, се лъжеш.

2. Забранено е разпространяването на нелегални материали чрез форума.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Въпросният Уиндоус 7 на тази машина ли е (без сиди-то) ? Какво стана, че се срина системата?

 

Ето лесно описание как да направим Hiren's Boot CD да стартира от флашка: http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Първо се форматира флашката с посочената програма, после се инсталира приложеният grub4dos, следва копиране на файловете от Hiren's Boot CD върху нашата флашка и накрая се копират файловете grldr и menu.lst от grub4dos.zip или от папка HBCD пак върху флашката.

 

Късмет!

Link to comment
Сподели другаде

Въпросният Уиндоус 7 на тази машина ли е (без сиди-то) ? Какво стана, че се срина системата?

 

Ето лесно описание как да направим Hiren's Boot CD да стартира от флашка: http://www.hiren.inf...tcd-on-usb-disk

Първо се форматира флашката с посочената програма, после се инсталира приложеният grub4dos, следва копиране на файловете от Hiren's Boot CD върху нашата флашка и накрая се копират файловете grldr и menu.lst от grub4dos.zip или от папка HBCD пак върху флашката.

 

Късмет!

 

Много благодаря за предложението и я пробвах. За сега всичко работи, но нещо не се доверявам на инструмента за формат който ми предлага.

Първо ще почакам още малко докато скочи тая дискета от-някъде, а пък ако не се появи ще пробвам предложението ти.

Радвам се че поне един тука има с повече мозък от хлебарка.

 

От друга страна, системна буут дискета е БЕЗПЛАТНА и пълно ЛЕГАЛНА не е никаква пиратска тъпня дето админа предлага.

Очаквам предложения за най-обикновенно, просто копие на системна дискета за уиндоус 98, която да поддържа NTFS формат.

Пробвал съм ги вече от AllBootDiscs.com и BootDisc.com и нито един от тия боклуци не работеше.

А пък за другото не мислете. Не сам ви искал помощ за другото с което мога да се оправя.

Повтарям.

Моля, изисквам само едно КОПИЕ на работеща СИСТЕМНА ДИСКЕТА, която ПОДДЪРЖА NTFS формат!

 

Благодаря..

Link to comment
Сподели другаде

Ей, без обиди моля! В интерес на истината никой не е длъжен да ти помага, а на всичкото отгоре така беше формулирал искането си, че и аз трябваше да прочета доста пъти темата! Аз също съм имал несполука с Dos4NTFS и си спомням, беше преди много години, че е платена и не е достатъчно само да намериш файловете за да работи. И още нещо - зареждаш от Hiren Boot CD и не се доверяваш на инструмента за формат?! Ти сериозно ли?! Я виж в секция Hard Disk Tools. Потърси там програмка от производителя на харда ти, а има и други. В Other Tools пък е Parted Magic - само тя ти е достатъчна!

Хората и секция Partition Tools са направили специално за тебе!

Нещо май се глезиш вече, а!?

Link to comment
Сподели другаде

Радвам се че поне един тука има с повече мозък от хлебарка.

 

Моля, внимайте с изказванията спрямо останалите потребители. Както беше опоменато, никой тук не е длъжен да Ви помага по какъвто и да е начин. Друг е въпросът, че колегата и останалите потребители Ви дадоха други възможности да извършите желаните от Вас действия. Освен това, те са много по-лесни за изпълнение.

 

От друга страна, системна буут дискета е БЕЗПЛАТНА и пълно ЛЕГАЛНА не е никаква пиратска тъпня дето админа предлага.

 

Моля, без подобни глупави изказвания.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...