Jump to content

Сериозен проблем със Уиндоус


Dimitar Hristov

Препоръчан пост

.....................................................................

За малко хумор: За сега само знам че родителите ми мислят че паролата за уиндоус се рестартира от биоса....

На мен ли ми се стува, че искаш да разбиеш паролата, а не да преинсталираш на чисто?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Пробвай с това

 

http://dox.bg/files/dw?a=197b1cd7b8

 

Благодаря, но нямам абв акаунт и като се опитам да се регистрирам ми казва че "временно" тая опция не е достъпна...

Може ли да го прикачиш тука? Благодаря много.

 

На мен ли ми се стува, че искаш да разбиеш паролата, а не да преинсталираш на чисто?

 

Не аз искам да разбия паролата, а родителите ми. Аз искам проста преинсталациа (или замяна на уиндоуса)...

Link to comment
Сподели другаде

Не е нужно да имаш акаунт, за да сваляш от dox.bg.

 

А! Сега като пробвах проработи. Вчера като се опитах не проработи... веднага ми искаше аккаунт.. странно... Българска уебсайтова логика предполагам... Ще я пробвам веднага и ще пиша тука резултати.

 

 

Редакция:

Поне ми излезе нов проблем!

"NTLDR is missing."

Явно тоя файл ми трябва и го нямам. Спомням си че имах този проблем когато оригиналната ми дискета беше съсипана от бъгнатото ми флопи драйв...

Пробвах един NTLDR файл да сложа ама не се разпознава. Предложения ?

Link to comment
Сподели другаде

Това се получава при опит за стартиране от дискетата?

 

Да. Вкарах флашката и пуснах компютъра (флашката има буут-сектор и е форматирана като флопи дискета).

Прегледах файловете на архива който истеглих и няма NTDLR файл въобще... :(

Link to comment
Сподели другаде

Струва ми се, че въпросното USB устройство всъщност не е стартиращо. Как точно си го направил такова?

 

Има буут-сектор, не се притеснявай за това....

 

"NTLDR is missing"(na XP)- съм го "оправял ",като му сложа boot CD и му дам "R"-поправка и ....той си го намира.

 

Нямам ХП никакво. Имам само едно уин седем на 64 бита и не мога за нищо да го ползвам. Я ми кажи как да оправя тая дискета...

Проблема е "NTLDR is missing" и не мога да пробвам тая дискета дали ще ми свърши работа.

 

Алтернатива е да ми предложите друга дискета (да не е от allbootdiscs или bootdisc сайтовете, ВСИЧКИ ДО ЕДНА ги пробвах по сто различни начина и все с проблеми ми излизат...).

 

Благодря много..

Link to comment
Сподели другаде

Аз нищо не разбрах!Въобще защо ти е тази дискета?.........Свали един ISO файл със XP смачкай го със това версия(0,7,0026) на флашката и все едно си имаш диск
Link to comment
Сподели другаде

Аз нищо не разбрах!Въобще защо ти е тази дискета?.........Свали един ISO файл със XP смачкай го със това версия(0,7,0026) на флашката и все едно си имаш диск

 

Искам да инсталирам уиндоуса на драйв C:/ и да направя промени на партицийте за начало. C:/ драйва ми е пълен и искам да го форматирам за да направя място за уиндоуса и да изстрия стария и регистрито му и всичко друго.

 

Абе хора, толкова ли е трудно да разберете:

 

Трябва ми дискета, стартираща, за предпочитание на уиндоус 98, но да поддържа NTFS формат. Може да включите екстрите FDISK, FORMAT, SMARTDRV, CHKDSK също в съдържанието. Може да ми дадете или дискетата самата (по поща или ддз) или да ми дадете файловете (архивирани или в имидж файл) на дискетата - С другото аз ще се оправям.

 

Изисквам тази дискета от вас защото http://www.allbootdisks.com/ иhttp://www.bootdisk.com/ никаква работа не ми свършеха поради проблеми като "NTLDR is missing" , "This is not a valid startup disc" , "Please remove all media from the slot" или пък не засича хард-дисковите ми въобще (Това НЕ Е от биоса ми, това е заради дискетата. Намерих една дискета дето засича диска ми но има хиляда други проблеми)

 

Благодаря за вниманието...

 

Редакция:

 

И ако може ми дайте готова за ползване версия, не да ме "хвърляте в тъча" с един сайт и да си свършвате работата - Поне дайте малко направления или предложете нещо което занете че работи с проблема ми:

"Лаптоп, Без флоппи, За Флашка (Буут от флашка), уиндоус 98 системна, NTFS форматиран хард-драйв"

Редактиран от Dimitar Hristov
Link to comment
Сподели другаде

За целта която си описал върши работа това:

Направи си бутваща флашка с HirensBootCD и си форматирай, провери и т.н. диска и после инсталирай какъвто Windows искаш.

 

Ако не знаеш как се работи с програмите на диска питай, няма нищо срамно, но да се инатиш за досовска дискета не виждам смисъл.

 

ПП: Моля не повишавай тон!!!

Link to comment
Сподели другаде

За целта която си описал върши работа това: ...(Цитат от androns за HirensBootCD)

 

Лаптопа ми няма CD-ROM, какво да правя с тоя BootCD? Търся проста системна дискета която чете NTFS. Не е трудно да прочетеш и разбереш ...

 

Рекация:

 

Сега живота ми се усложни. Пробвах на микрософт буутдиск майкър и ми изтри партицията на D:/ . Ето за това мразя Микрософт. И съм 100% Сигурен че не беше моя грешка. Сега вече задължително ми трябва стартираща дискета в архив, никакви имиджи и т.н. .

Разчитам на вашата помощ момчета (и момичета).

Link to comment
Сподели другаде

Ако беше отворил сайта на HirensBootCD, ще видиш че може да се направи на бутващо USB, а не приказваш че няма какво да правиш с CD-то.

"Не е трудно да прочетеш и разбереш ..."
Link to comment
Сподели другаде

Ако беше отворил сайта на HirensBootCD, ще видиш че може да се направи на бутващо USB, а не приказваш че няма какво да правиш с CD-то.

 

Ето ми го проблема сега. Половината ми система се срина и не мога да използвам .exe файлове или други неща. Може ли да го направиш за мене и да ми пратиш готовато съдържание да сложа на флашката, че вече ми писна...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...