Jump to content

Сериозен проблем със Уиндоус


Dimitar Hristov

Препоръчан пост

Здравейте,

 

Май ще стане така че цепя тема, която вече е доста популярна, но...

 

Имам лаптоп който няма флопи или сд-ром, втора употреба е.

Глупака който го е ползвал е презаписал оригиналните настройки (C: Drive Restore/Backup) да изисква парола когато го запусна. Усърнейма е john, но има хинт liverpool. Не знам каква е паролата, но знам че ми трябва преинсталация тука.

 

Попринцип знам как да направя пре-инсталациа, но си загубих великата флоппи дискета.

Това е проблем, защото можех да метна файловете на флашка и да буутна от нея.

Единственото дето си спомням за тая дискета е че беше 1.44 МБ 3 1/2 инчова и беше именувана "системна аварийна XP".

Когато я стартирам ми казва че е на уиндоулс 98. Знам че поддържаше NTSF, FAT, FAT32 формати и функцийте Format, SMARTDRV . Търсех целия интернет и не можах да намеря копие. Пише че или е невалидна системна или не намира хард-диска. Пробвах една тъпня "Avira NTSF4DOS" ама и тя не засече диска ми. Знам че не е повреден, защото без буут-флашката компютъра зарежда уиндоуса дето е барикадиран от гадната парола.

 

Ако можете да ми помогнете да намеря тази божествена буут-системна дискета (т.е. нейното съдържание) много бих ви благодарил.

 

Междодругото съм прекачил един де-архиватор и един архив дето не мога да ги отворя (в .рар архив за лесно премятане). Предполагам че в нея е буут-дискетата дето ми трябва.

 

Благодаря много.

system.zip

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Момент. Защо ти е стартираща дискета, ако лаптопът не разполага с флопи устройство?

 

Ще мога да искарам данните и да ги вкарам в флашка от която ще стартирам уиндоуса. Мога да буутвам от флашка.

Правил съм го преди и е работило, така че без такива "Пич няма да ти помогне тоя дискетен буут, ще ти трябва специална версия за флашка@

 

Благодаря за отговора.

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не мога да разбера. Искаш да преинсталираш Windows от флаш устройство. Какъв е проблемът да си направиш инсталационно такова от друг компютър и да го използваш, за да преинсталираш? Защо ти е нужна стартираща дискета? Какви данни ти трябват и от кой компютър?
Link to comment
Сподели другаде

Щом държиш на "твоя" начин -пробвай с това:

http://support.microsoft.com/kb/305595

или

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

...но наистина е по-добре да си направиш флашка на друг копютър .

 

Някои обичат да "работят",но... "прави и на хамак".

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не мога да разбера. Искаш да преинсталираш Windows от флаш устройство. Какъв е проблемът да си направиш инсталационно такова от друг компютър и да го използваш, за да преинсталираш? Защо ти е нужна стартираща дискета? Какви данни ти трябват и от кой компютър?

 

Проблема ми е да направя пълна пре-инсталациа с формат на диска и да имам дос стартираща дискета за друго време когато ми трябва.

Не мога да се оправя само с инсталационнен диск със стартиране поради три причини:

1. Не мога да намеря буутабъл инсталационнен диск който да поддържа формат опция. Не ми трябват сто уиндоуса дето не ги ползвам...

2. Много често ми се е налагало да мятам файлове под дос и само дос може да ми оправи половината проблеми

3. Много от инсталационните дискове с вграден буут имат същия проблем с неразпознаване на половината ми драйвове

 

 

Щом държиш на "твоя" начин -пробвай с това:

http://support.microsoft.com/kb/305595

или

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

...но наистина е по-добре да си направиш флашка на друг копютър .

 

Някои обичат да "работят",но... "прави и на хамак".

 

От буутдиск сайта вече всички ги пробвах и не ми вършат работа, не знам защо.

А от майкрософт сайта съм ги пробвал преди, имат същия проблем, но в момента ми искат 32-битова система, а аз съм на 64 битов уиндоус седем.

 

Сещам се че по старо време хората си раздаваха копия на "Уиндоус авариина (системна)" дискета която поддържаше FAT,FAT32,NTFS и функциите FORMAT, SMARTDRV, CHKDSK . Ако флоппито на щайгата ми не беше изтрило моята дискета щях да я копирам и да я пазя като злато...

 

А пък ако се намери тая златна дискета, никой вече няма да се оплаква от тия проблеми с NTFS хард-дискове , неразпознаване на дискета и т.н.

Знам че я има такава, защото съм я ползвал за много години да оправям на себе си и на приятелите си компютрите.

 

Благодаря много за предложенията.

 

 

Редакция:

 

Ето го пълно описание на дискетата:

Една ФЛОППИ дискета, с ръзмер 3 1/2 инча , дигитално простанство 1.44 МБ под ФАТ формат.

 

Съдържа буутдиск за Уиндоус 98, но може да стартира инсталацийте за 95, 98, МЕ, НТ, 2000, ХП (НО НЯМА ФАЙЛОВЕ КОИТО СА ПО САМИТЕ СЕБЕ СИ ОПЕРАЦИОННИТЕ СИСТЕМИ, Само буутдиск е!)

 

Може да чете и ползва FAT, FAT32, NTFS форматирани дискове, дискети, флашки и др. свързани към компютъра.

 

Има допълнителни функции като FORMAT, SMARTDRV, CHKDSK, FDISC и други системни инструменти за диагностика и поправка на дискове (само дос-функции)

 

Нарича се "Уиндоус системна (Аварийна) дискета" и се разпространяваше с пълна документация как да инсталираш Уиндоус 98 от празен хард-диск (или от формат) до инсталиране на драйвари и персонализиране на системата. Документацията не е в мене и нямам достъп до нея (за което съжалявам).

 

Някой трябва да е чувал за нея или да я е ползвал (и още да я има) все някъде, все някога.

 

Ако я намеря тази дискета, другите проблеми свързани с уиндоуса и инсталацията ще са вече история.

А, и още нещо, тая дискета я има още от 2000 година, така че да не се връзвате на някъкви глупости на някои глупак че скоро (2010/2011/2012) я направил с много труд и я разпродавал.

Link to comment
Сподели другаде

Направи си бутваща флашка с HirensBootCD и си форматирай, провери и т.н. диска и после инсталирай какъвто Windows искаш.

 

ПП: Виж това дали върши работа http://www.allbootdisks.com/download/dos.html

Link to comment
Сподели другаде

Проблема ми е да направя пълна пре-инсталациа с формат на диска и да имам дос стартираща дискета за друго време когато ми трябва.

Не мога да се оправя само с инсталационнен диск със стартиране поради три причини:

1. Не мога да намеря буутабъл инсталационнен диск който да поддържа формат опция. Не ми трябват сто уиндоуса дето не ги ползвам...

2. Много често ми се е налагало да мятам файлове под дос и само дос може да ми оправи половината проблеми

3. Много от инсталационните дискове с вграден буут имат същия проблем с неразпознаване на половината ми драйвове

1. Всички инсталационни дискове на Windows XP и нагоре могат да създават, изтриват и форматират дялове.

2. DOS не поддържа NTFS по подразбиране. Явно търсиш някакъв мутант. А и реално има по-лесни начини за спасяване на данни - Live стартиращи дискове с някаква Linux дистрибуция например.

3. Ако не разпознават твърдия ти диск, то това може да се дължи на това, че използваш AHCI режим в BIOS. Поне Windows XP има често проблеми с това. Windows Vista и Windows 7 са много по-добре в това отношение, но е възможно да не се справят понякога. Можеш да опиташ да смениш режима на SATA контролера от AHCI на IDE в BIOS.

 

А и не схващам за какво ти е тази дискета, ако на въпросния компютър няма как да я използваш, след като той няма флопи устройство. Тази дискета ти трябва за друг компютър?

Link to comment
Сподели другаде

И какъв е проблемът да дадеш линк публично?

 

Предполагам, че има само файловете и не са качени на линк никъде. т.е. Няма линк.

 

Направи си бутваща флашка с HirensBootCD и си форматирай, провери и т.н. диска и после инсталирай какъвто Windows искаш.

 

ПП: Виж това дали върши работа http://www.allbootdi...wnload/dos.html

 

Вече ги пробвах половината ДОС-ове от тоя сайт и само тези с стартиращ COMMAND.COM се разпознават от лаптопа, другите (за уиндоус НТ, 2000, ХП, и т.н.) излизат като невалидни системни или ми излиза нещо като "Please remove all media devices and press any key to continue"

 

1. Всички инсталационни дискове на Windows XP и нагоре могат да създават, изтриват и форматират дялове.

2. DOS не поддържа NTFS по подразбиране. Явно търсиш някакъв мутант. А и реално има по-лесни начини за спасяване на данни - Live стартиращи дискове с някаква Linux дистрибуция например.

3. Ако не разпознават твърдия ти диск, то това може да се дължи на това, че използваш AHCI режим в BIOS. Поне Windows XP има често проблеми с това. Windows Vista и Windows 7 са много по-добре в това отношение, но е възможно да не се справят понякога. Можеш да опиташ да смениш режима на SATA контролера от AHCI на IDE в BIOS.

 

А и не схващам за какво ти е тази дискета, ако на въпросния компютър няма как да я използваш, след като той няма флопи устройство. Тази дискета ти трябва за друг компютър?

 

1. Предполагам че ХП и нагоре могат да правят това, но дискетата която аз имах беше от преди времето на ХП да бъде създадено и поддържаше сичките тия екстри.

 

2. Не може да е мутант поради по-горната причина, от преди създаването на ХП е. т.е. още по времето на 95,98,МЕ е.

 

3. Не знаех за AHCI преди, но се съмнявам че това е проблема. Тоя дос дето го пробвах (но се провали) NTFS4DOS намери около 10 драйва, които бяха някакви части от главниа диск, и от рекавъри диска, но не можех да ги ползвам.

 

И дискетата ми трябва като СЪДЪРЖАНИЕ. Мога да метна данните на флашка и да накарам флашката да работи като флопи. Също имам компютър другаде с флопи и поддържа буут само от хард диск или флопи. Така или иначе ми трябва дискетата и/или нейното съдържание.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че има само файловете и не са качени на линк никъде. т.е. Няма линк.

Може да архивирай файловете, да качи архива на някой файлов хостинг и да даде линк.

 

1. Предполагам че ХП и нагоре могат да правят това, но дискетата която аз имах беше от преди времето на ХП да бъде създадено и поддържаше сичките тия екстри.

Това не променя факта, че ако ти е нужна подобна функционалност само за преинсталация, няма смисъл от създаването на алтернативни дискети или флашки.

 

2. Не може да е мутант поради по-горната причина, от преди създаването на ХП е. т.е. още по времето на 95,98,МЕ е.

Точно затова най-вероятно е някаква модификация. Старите DOS стартиращи дискети не поддържаха NTFS.

 

И дискетата ми трябва като СЪДЪРЖАНИЕ. Мога да метна данните на флашка и да накарам флашката да работи като флопи. Също имам компютър другаде с флопи и поддържа буут само от хард диск или флопи. Така или иначе ми трябва дискетата и/или нейното съдържание.

Ами, можеше да кажеш точно това още в началото. Виж дали това, което novgradski е публикувал, отговаря на изискванията ти.

Link to comment
Сподели другаде

 

Не изглежда като това което търся ( прилича на ХП версия ), но може да се пробвам. Поне да намеря ДОС системна която стартира, пък после ще се нервя че не чете хард-диска ми...

 

Ами, можеше да кажеш точно това още в началото. Виж дали това, което novgradski е публикувал, отговаря на изискванията ти.

 

Казах вече че ми трябват файловете от дискетата, но така или иначе ми трябва дискетата, пък сам ще се оправям с нея после.

 

 

 

За малко хумор: За сега само знам че родителите ми мислят че паролата за уиндоус се рестартира от биоса....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...