Jump to content

НЕ премахнати инсталационни папки и файлове


Препоръчан пост

Има ли някаква програма която да провери за "останки" от инсталирани програми след като вече дадена програма е деинсталирана и в същото време да изтрие завинаги тези "останки" ? Защото виждам,че в папката на Програмните файлове винаги си ми остават папки на програмите,който съм инсталирал и в последствие съм премахнал с вградения деинсталатор в Windows .. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Използвай RevoUninstaller за самата деинсталация, принципно програмката търси някакви остатъци, асоциирани с програмите. Но преглеждай и на ръка намереното от нея, преди да му даваш изтриване, защото понякога грешно отбелязва файлове като остатъци, а те реално не са.

А принципно кадърните деинсталаторите на програми би трябвало да трият всичко след себе си, освен ако не си решил да запазиш някаква потребителска информация и прочие, които са опции предлагани в началото на процеса на премахване.

Link to comment
Сподели другаде

Използвай RevoUninstaller за самата деинсталация, принципно програмката търси някакви остатъци, асоциирани с програмите. Но преглеждай и на ръка намереното от нея, преди да му даваш изтриване, защото понякога грешно отбелязва файлове като остатъци, а те реално не са.

А принципно кадърните деинсталаторите на програми би трябвало да трият всичко след себе си, освен ако не си решил да запазиш някаква потребителска информация и прочие, които са опции предлагани в началото на процеса на премахване.

Ще я опитам и не винаги като премахвам някоя програма трия всичко завинаги с изключение на Skype,защото искам да си запазя хронологиите ;)
Link to comment
Сподели другаде

Хайде стига с тези глупави деинсталатори. Потребител не може да провери ръчно за останали папки в Program Files и AppData? Отнема секунди.

Точно папката AppData ми трябваше ! Това решава и 2-та ми проблема ;) Мерсиииии
Link to comment
Сподели другаде

Хайде стига с тези глупави деинсталатори. Потребител не може да провери ръчно за останали папки в Program Files и AppData? Отнема секунди.

 

Особено ако е начинаещ и не знае къде се намира AppData и най-вече, ако е пълен с програми, които нямат папка с името си, а с фирмата-производител, със сигурност ще ги намери за "2 секунди".

Отново съдите за голям брой хора по себе си, което е грешно и неправилно!

Link to comment
Сподели другаде

Особено ако е начинаещ и не знае къде се намира AppData и най-вече, ако е пълен с програми, които нямат папка с името си, а с фирмата-производител, със сигурност ще ги намери за "2 секунди".

Отново съдите за голям брой хора по себе си, което е грешно и неправилно!

1. Знам къде е папката AppData. 2.Нямам много програми (използвам колкото се може по-малко програми и то само тези,който използвам най-често) и 3.Изтрих това,което исках,но една папка винаги ми излиза при стартирането на Windows,а вече е изтрита от папката AppData !
Link to comment
Сподели другаде

1. Знам къде е папката AppData. 2.Нямам много програми (използвам колкото се може по-малко програми и то само тези,който използвам най-често) и 3.Изтрих това,което исках,но една папка винаги ми излиза при стартирането на Windows,а вече е изтрита от папката AppData !

 

Не става въпрос за теб, а като цяло за "глупавите деинсталатори"

Link to comment
Сподели другаде

Особено ако е начинаещ и не знае къде се намира AppData и най-вече, ако е пълен с програми, които нямат папка с името си, а с фирмата-производител, със сигурност ще ги намери за "2 секунди".

Отново съдите за голям брой хора по себе си, което е грешно и неправилно!

Тези, които не знаят, обикновено питат. А и ако си мислиш, че деинсталаторите се справят със засичане на папки в AppData, които не са с името на приложението, се лъжеш.

Link to comment
Сподели другаде

Хайде стига с тези глупави деинсталатори. Потребител не може да провери ръчно за останали папки в Program Files и AppData? Отнема секунди.

Не е точно така. С подобни програми по-неопитните потребители могат да работят, без да омажат нещо особено значително в общият случай. Отделно е доста по-мързелив начин за повечето потребители. Аз не бих си сложил RevoUninstaller, понеже не ми е нужна, но има смисъл за някой неопитен потребител.

Link to comment
Сподели другаде

Тези, които не знаят, обикновено питат. А и ако си мислиш, че деинсталаторите се справят със засичане на папки в AppData, които не са с името на приложението, се лъжеш.

 

Напротив!

Скрийншоти от Revo, без проследяване повреме на инсталацията:

post-16842-0-36356200-1349292378_thumb.png

 

 

Нарочно съм махнал отметките /да бъде "устойчиво"/

post-16842-0-03795900-1349292209_thumb.png

 

post-16842-0-70500200-1349292256_thumb.png

 

 

И на двете програми - произволно избрани, папките останаха в AppData, но празни на 100% ;)

Link to comment
Сподели другаде

@mazarin, би ли пробвал GeekUninstaller как се справя? Моля те. Той е само една апликацийка.

Ето го безплатния деинсталатор - версия за инсталиране.

 

Ето как работи.

Link to comment
Сподели другаде

mazarin, желателно е, когато ме цитираш, да си прочел точно какво съм написал. Аз казах, че деинсталаторите не се справят с откриване/премахване на папки в AppData, които не са с името на приложението, а да речем с името на компанията/автора.

 

Колкото до деинсталаторите по принцип, тествал съм ги с лично от мен създадена фалшива инсталация, която оставя следи на различни места в системата. Имам добра представа какво могат и какво не могат.

Link to comment
Сподели другаде

тествал съм ги с лично от мен създадена фалшива инсталация, която оставя следи на различни места в системата. Имам добра представа какво могат и какво не могат

Ссссссупер си! :yesss:

Сега излиза, че деинсталаторите са всъщност фалшификати...! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...