Прехвърляне към съдържание

Снимка

Burrrn - запис на аудио дискове

• Моля, влезте, за да отговорите
77 отговора по тази тема

#16 gvineia

gvineia

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 мнения

Публикувано: 30 December 2007 - 16:14

По принцип не записвам с висока скорост, най-често 8х, 10х. Записвала съм аудио диск, но в мр3 формат с Nero.
Нямам DEAMON Tools и Alcohol.
Възможно ли е проблемът да се състои в това, че в диск С:, където се намира временната папка с подготвените песни за запис, има само 450MB?

#17 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 30 December 2007 - 23:59

Малко ме затрудняваш с този проблем. Аз съм ползвал Burrrn и макар да не е било много често, не ми е правила такива проблеми. Единият възможен вариант, за който се сещам, е дисковете, които ползваш да са нискокачествени. Вторият вариант е да има някой файл-филтър към писачката., който да обърква нещата. По-лесен начин да се провери това е следният:
1) теглиш, инсталираш и стартираш ImgBurn;
2) от меню Tools избираш Filter Driver Load Order...;
3) кликаш бутон Clipboard, потвърждаваш с OK и пускаш paste-ваш съдържанието тук във форума.
Също така опитай и да освободиш повече място за записа, макар да не би трябвало да е от това.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#18 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 13:31

Благодаря на baby_face за прекрасното ръководство! Имам само един въпрос, с който от доста време не мога да се справя, а това е "cd text". В "burrrn" съм поставил отметка за това, но готовият audio cd при пускане показва само номера на тракове, без имената на песните, изпълнителя, албума...Аз ли не правя нещо както трябва, и ако е така бих помолил запознатите с програмата да разяснят може ли и как да направя така, че тази информация да стане видима при просвирване на вече готовото cd? Благодаря предварително!
/Подчертавам, че плеърът ми поддържа "cd text"/

#19 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 15:26

Предполагам говориш за отметката, която се намира в таб General след кликане на бутон Settings. В основния прозорец на програмата, в списъка с пътеките, имената на песните изписани ли са както трябва? 100% сигурен ли си, че CD плеърът поддържа CD-Text?

#20 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 16:21

Да, уж всичко е както трябва, песните са изписани както трябва, а най-отгоре името на изпълнителя и албума...отметката в настройки за "cd text" e сложена, както съм и сигурен че плеърът ми поддържа тази функция- поне така пише в книжката със характеристиките му, но освен него и dvd записвачката ми на компа също поддържа/проверих от официалния сайт на nec/ ...

#21 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 17:35

CD-Text чете ли се на компютъра?

#22 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 19:50

CD-Text чете ли се на компютъра?

...за жалост не се чете и на него, просто не доумявам къде може да е причината..!

#23 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 11 November 2008 - 22:09

...отново проверих в сайта на "sony nec optiarc europe"...моделът е AD-7200A и дават, че поддържа cd text, което ме навежда на мисълта че аз нещо не се справям или пропускам при записа с burrrn, нямам друго по-логично обяснение...

#24 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 12 November 2008 - 06:57

На компютъра с кой плеър просвирваш дисковете? Питам, защото не всеки софтуерен плеър може да чете CD-Text.

#25 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 12 November 2008 - 09:37

...за аудио ползвам предимно WMP 11...изглежда, че това е причината, защото не намерих в менюто му такава опция.. наистина съм много благодарен за оказаната помощ! Бихте ли ми препоръчал софтуерен плеър, който със сигурност да поддържа cd text?

#26 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 12 November 2008 - 10:23

Windows Media Player не поддържа CD-Text сам по себе си. За версии 10 и 11 обаче има плъгин (WMPCDText), който можеш да свалиш от тази страница. Други по-известни плеъри, които поддържат четене на CD-Text, са foobar2000 (версия 0.9 или по-нова), за който също е нужен плъгин - CD-TEXT Reader, Winamp (от версия 5.31 нагоре) и RealPlayer (версия 10 или по-нова).
Рипъри на аудио дискове, които поддържат CD-Text: Audiograbber, dBpoweramp, CDex и Exact Audio Copy, от които само dBpoweramp е платена, а останалите са безплатни.
Програми, които могат да записват CD-Text (в случай, че искаш да пробваш друга), са Nero (поне версия 5.5.10), CDRWIN, ONES и ImgBurn. От тях ImgBurn е безплатна, а останалите са платени. За нея има ръководство в тази тема.

#27 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 12 November 2008 - 11:28

Много благодаря Night Raven! Бяхте наистина изчерпателен и много полезен, бъдете жив и здрав!

#28 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 24 November 2008 - 01:27

Здравейте отново! Със cd-text се справих само и единствено благодарение на Night Raven, за което съм му много благодарен, наистина, защото въпросът ми не бе намерил отговор в други подобни форуми!!! Относно "burrrn"- от скромните си практически занимания с нея, бих казал че е прекрасна програма, интуитивна и лесна за това, за което е предназначена, препоръчвам я на всеки, който би искал да си запише качествено audio cd! Възникна и един въпрос:задавам по-ниски скорости на запис /2; 4/,но при стартиране на процеса -анонсира,че скоростта е 8х- защо е така?

#29 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 24 November 2008 - 02:33

Реалната скорост на запис по принцип се определя от устройството и носителя, а не от софтуера. Всеки диск си има закодирана информация за себе си, включително и какви скорости на запис поддържа. Всяко устройство чете тази информация, но не всяко устройство се съобразява с нея. Някои устройства ще следват указаните скорости, докато други могат да ги пренебрегнат и да си записват на каквито скорости си преценят. Като допълнителен фактор е и фърмуеърът на устройствата - едно устройство може да се държи по един начин с версия Х на фърмуеъра и по друг начин с версия Y.
След като дадено устройство провери за поддържаните скорости, ги докладва на софтуера за запис. Така и се получават ситуациите, в които, когато се кликне падащо меню за избор на скорост на запис, в него има само отбрани такива - защото това са докладваните от устройството скорости. Тук разбира се има и фактор софтуер, защото не всеки софтуер пък чете тези докладвани скорости, а си показва повече/всички. Това разбира се няма да накара устройството да запише на скорост, на която то не иска да запише. Просто някои програми си показват докладваните скорости, а други не се занимават с това. В случая с Burrrn е второто - програмата си показва повече/всички скорости, без да взема под внимание какво докладва устройството. Ти указваш желаната от теб скорост, но понеже тя е по-ниска от реалната минимална скорост, която устройството позволява, то преминава на неговата си минимална, защото тя е най-близка до посочената от теб.

#30 milo65

milo65

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 24 November 2008 - 12:06

Благодаря много, изясни ми се, явно е от устройството...не е такъв проблем, записите са си чудесни и така!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители