Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем при свързването на рутер

проблем свързване рутер wifi

• Моля, влезте, за да отговорите
36 отговора по тази тема

#1 disagr33

disagr33

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 10 мнения

Публикувано: 06 September 2012 - 22:05

Привет на всички:)
Купих си рутер TP-Link модел TL-WR740N.Следвам инструкциите,слагам диска,свързвам, както е показано на картинката, но инсталацията ми спира точно на последната фаза:Verify router settings.Появява се прозовец, на който пише да проверя интернет връзката.Но когато инсталирам драйверите за рутера въобще нямам интернет.Опитах да разгледам настройките в 192.168...., но уви, не се справих.Имате ли идея къде бъркам :lookaround:

#2 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3003 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 06 September 2012 - 22:52

Кажи по какъв начин получаваш достъп до Интернет - статичен адрес, DHCP, PPPoE, нещо друго... ще помагаме.
Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#3 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 06 September 2012 - 22:56

Интернета ти какъв е - PPPOE или с получаване на динамично IP? Принципно ето на бързо как се конфигурира рутера:
В настройките на 192.168.1.1/192.168.1.0 трябва в секция Network -> WAN да посочиш типа на връзката и да я конфигурираш, избираш съответната опция спрямо това, което ти е казано от доставчика. След това отиваш в секция MAC Clone и даваш Clone Mac Adress to и след това Save. Това се използва, понеже някои доставчици ограничават по MAC адрес връзката.
За настройките на безжичният интернет отиваш в секция Wireless->Wireless Settings. Избираш Enable Wireless Security, след това за Security Type WPA/WPA2 PSK, за Encryption на Automatic, отдолу в полетo PSK Passphrase пишеш избраната от теб парола, а след това бутона Save.
При промяната на някои настройки рутерът може да поиска да се рестартира или да се рестартира, за да влязат в сила. За други може да се наложи да го рестартираш на ръка като използваш секцията System Tools -> Reboot и потвърдиш с натискане на бутона Reboot.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#4 disagr33

disagr33

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 10 мнения

Публикувано: 07 September 2012 - 07:28

Като за начало благодаря за бързите отговори.Интернета го получавам чрез динамично IP.Следвайки подробните инструкции се справих без проблем. :love1:

#5 Digimon

Digimon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 706 мнения
  • Живущ в:Попово

Публикувано: 07 September 2012 - 07:51

Я кажи, можеш ли да стигнеш до настройките на рутера. Заводски е конфигуриран да се използва 192.168.1.1 и за име, и парола admin/admin.

#6 disagr33

disagr33

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 10 мнения

Публикувано: 07 September 2012 - 16:57

Да, стигам си без проблем до настройките.Да ви попитам само, когато компютърът ми е изключен, трябва ли да изключвам и рутера?

#7 Digimon

Digimon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 706 мнения

Публикувано: 07 September 2012 - 17:10

Да, стигам си без проблем до настройките.Да ви попитам само, когато компютърът ми е изключен, трябва ли да изключвам и рутера?

Ще започна от зад на пред. Аз имам същият рутер от две години, който захранва три компютара и още не съм го изключвал. Е като изключим няколкото рестартирания.
Проблем ли ще е да си пуснеш нета от настройките на рутера? Питам, защото на диска му нямам доверие и не го използвам.
Само да уточня че диска не е със драйверите на рутера. Поне със такова впечатление останах от предходният ти коментар.

#8 disagr33

disagr33

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 10 мнения

Публикувано: 07 September 2012 - 21:11

Попринцип нямам проблем.

#9 Digimon

Digimon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 706 мнения

Публикувано: 08 September 2012 - 07:07

Попринцип нямам проблем.

Това означава ли че вече си оправил настройките на рутера и вече нямаш нужда от помощ? Или си стигнал до някъде и не можеш да продължиш?

#10 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 09 September 2012 - 14:39

Човекът вече каза, че с упътването което съм дал е успял да се оправи и да конфигурира успешно връзката си РЪЧНО. Аз на разни автоматични дискове вяра нямам, те са за леймъри, за по-лесно конфигуриране, но често създават проблеми сами по себе си.
Не, рутерът не трябва да се изключва като се изключва компютъра. Рутерът може да си седи 24/7 включен, а и хаби много малко ток. Ако случайно връзката някога прекъсне, първото което може да се направи е да се изключи захранването на рутера и да се включи отново, понякога софтуерът на рутера може да "бъгяса" и се налагат подобни мерки.

Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!

#11 miroslavm

miroslavm

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22 мнения

Публикувано: 10 September 2012 - 14:12

Здравейте.Искам да използвам темата ,и да питам.Трябва ли след като настроя рутера,да вкарам същите DNS-настройки и във WLAN на лаптопа,или там се оставя на "автоматично" ,със статично IP съм.Защото ми се струва че след като ги вкарам интернета ми става по бърз.Но може и да си внушавам :)

#12 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 10 September 2012 - 15:06

Не e необходимо мисля. Настройваш само в WAN настройките на рутера Статично IP и другите параметри. Автоматично рутера раздава адреси на всички устройства чрез DHCP. Но както и да направиш - интернет ще има.

#13 Unabomber

Unabomber

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения

Публикувано: 19 February 2013 - 17:00

За да не отварям нова тема ще пиша тук. Та вчера си купих въпросния рутер tp-link tl-wr740n и имам пробем с него.
Свързвам всичко както трябва но когато пусна инсталатора от диска и стигне до последната стъпка ми излиза грешка (снимка error) и ми казва да си проверя WAN връзката. Влизам в 192.168.1.1 и проверявам как стоят нещата в Network->WAN. Вижте снимката и ми кажете дали има някаква грешка защото аз не намирам такава. Прикачвам и снимка на MAC адреса, за да видите, че съм го копирал както си му е реда. През цялото време ми премига лампичката до катинарчето, която ми казва, че всичко е свързано правилно, но няма обмен на данни между компютъра, рутера и интернет. Дайте някаква идея. На Комнет Бургас съм.

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  MAC.png   6.26К   11 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  error.png   14.74К   9 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  WAN.png   26.04К   9 Брой изтегляния

#14 Digimon

Digimon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 706 мнения

Публикувано: 19 February 2013 - 17:20

То по горе беше обяснено че не е хубаво да се използва диска, ама кой да чете.
По някаква случайност съм със същият рутер и съм като теб на PPPoE връзка към доставчика.
Това означава че мога да ти помогна да си направиш ръчно настройките.
Ако наистина искаш да помогна, като за начало пиши дали можеш да влезеш във настройките на рутера.

#15 Unabomber

Unabomber

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения

Публикувано: 19 February 2013 - 20:47

Не знам аз ли не виждам бутон 'редактирай' или вие си нямате. Както и да е. Успях да инсталирам всичко както трябва без грешки. Сега обаче при опит за свързване получавам 'грешка 651'. Предполагам знаете какво означава, така че ако някой (без ba4o_kiro) може да помогне.

Други теми с тагове проблем, свързване, рутер, wifi

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители