Jump to content

Ръководство: Видео конвертиране за начинаещи – 2 част


Препоръчан пост

Искам да ви попитам защо след като си инсталирах тази програма и я използвах картината на филмите, които не са конвертирани са наобратно пробвах с революцията, но проблема не е в нея ако може някой да ми помогне ще съм много благодарен :punish:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Здравейте! Благодарение на ръководството се научих да превръщам avi файлове в dvd, за което сърдечно благодаря! :thumbsup: До сега всички филми са ми ставали, от една седмица обаче се мъча с един филм и не мога да го направя. Изтеглила съм The Last Temptation of Christ и той си има 2 файла avi и 2 файла srt. Преди конвертирането правя всичко като друг път и пускам на preview - до към средата филмът е добре, но от средата нататък / вероятно второто cd / субтитрите стават двойни т.е. ако са 2 реда, отдолу се повтарят още веднъж и стават 4 реда. Това може ли да се оправи по някакъв начин? Ще бъда много благодарна, ако някой помогне. :blush:

P.S. Преди конвертирането субтитрите са си добре.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Много благодаря за полезната информация. От няколко дена си търся подобна програма. В момента още конвертирам, но предполагам (от всичко описано в темата) че ще имам успех. Искам да запитам следното: има ли подобен софтуер, но с възможност за направа на меню (както на оригиналните DVD) със избор на сцени, избор на сутитри и т.н. та дори и да е платена. Пробвах с ConvertXtoDVD, но дали защото съм на VIsta или има друг проблем, филма не ми излиза на цчл прозорец, а една много тънка лента, което сами разбирате не става за нищо :'( Иначе програмта си има всичко за менюто,но ... уви. Ако някой знае подобно заглавие, молч пишете. Дори и да не е изпробвано на Vista ще го пробвам и ще ви кажа. Благодаря отново.

 

P.S. А също така (понеже съм на вълна HD) да може да отваря .mkv видео файлове

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря за полезната информация. От няколко дена си търся подобна програма. В момента още конвертирам, но предполагам (от всичко описано в темата) че ще имам успех. Искам да запитам следното: има ли подобен софтуер, но с възможност за направа на меню (както на оригиналните DVD) със избор на сцени, избор на сутитри и т.н. та дори и да е платена. Пробвах с ConvertXtoDVD, но дали защото съм на VIsta или има друг проблем, филма не ми излиза на цчл прозорец, а една много тънка лента, което сами разбирате не става за нищо :'( Иначе програмта си има всичко за менюто,но ... уви. Ако някой знае подобно заглавие, молч пишете. Дори и да не е изпробвано на Vista ще го пробвам и ще ви кажа. Благодаря отново.

 

P.S. А също така (понеже съм на вълна HD) да може да отваря .mkv видео файлове

 

 

DVD LAB PRO е доказана програма за правене на меню!! ТУКима и ръководство!! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

DVD LAB PRO е доказана програма за правене на меню!! ТУКима и ръководство!! :thumbsup:

 

Благодарско. Неми се чете описанието че е много, но го прехвърлих набързо и май това е програмата. Ще черпя :beer:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
:lookaround: А ако се образуват 2 папки - DVD и DVDShrinked и искам да запиша филма на диск, коя от двете записвам... защото имат само малка разлика в размера, а като ги пусна ми изглеждат еднакви? А защо тоя път са станали 2 папки не знам :punish:
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Много относително е. Зависи от:

- колко файла конвертираш и с какво времетраене са;

- какъв тип са файловете, които конвертираш;

- в какъв формат и кодек конвертираш;

- какви параметри използваш;

- с какъв компютър разполагаш;

- дали правиш и нещо друго междувременно.

Невъзможно е да се даде конкретен отговор.

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
  • 4 months later...
Здравей те.Моля,помогнете.Четох всичко, как се работи с\the filmmachine\ и реших да се пробвам.Търсих версия 1.5.0.17 но никаде я няма.Има версия 1.6.0.... .Проблема е в това,когато започна да сравниавам с тов което е описано в форума картинките са различни и аз немога да се орентирам , а с английският съм зле.Остава варианта да си намеря версия 1.5.0.17но нея я няма никаде, или ако е вазможно направете нова тема с версия 1.6.0... .Предварително ВИ благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря.Изтеглих си по стара версия от кадето ми посочихте, но явно аз съм доста тъп и не можах да се справя.Все пак съм на възраст и ми е малко труднода го асимилирам.Когато стигнах до момента \поставете субтитри\тогава разбрах че аз искам да преобразувам видео клипове от vbox във DVD.А там не е обходимо субтитри,просто триабва от AVI формат да ги обърна в DVD формат, за да ги гледам на домашниа си плеар.И все пак опитайте да го обясните на прос човек като мене.Благодаря все пак за разбирането.
Link to comment
Сподели другаде

1. Клиповете в YouTube не са в AVI формат.

2. Те са с доста лошо качество, което автоматично прави преобразуването им в DVD леко глупаво. По-добре си намери по-качествени източници.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви че имате търпението да се занимавате и с по тъпи като мен.Това което исках да кажа е че аз съм с програмата \vloader\ и тя ги смъква в AVI формат.Дори вече си инаправих цял албум от VBOX.Вярно е че са с лошо качество но имаше и такива, които са добри.А и още нещо да попитам със същата програма дали може да преработя видео клипове \не снимки\от телефона и тях да ги запиша на DVD.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...