Jump to content

Ръководство: Видео конвертиране за начинаещи – 2 част


Препоръчан пост

Привет stanilabg!

Извини ме, но не ти разбрах изобщо поста. Какво дивиди ще копираш.

Ако получените VOB файлове, за които говорихме по- горе не се записват коректно от Неро/ твоята версия/, запиши ги с Copy to DVD. Дай повече инфо, че нещо не ти разбрах проблема.

 

 

А сега и аз да споделя моя проблем:

Изглежда нещо ми се бъгна програмата The Filmmachine, защото след конвертиране в DVD получавам това:

http://pics.softvisia.com/design/pics/1511/10881077107910801083bx3.gif

 

Като пусна DVD-то или имам само картина или само звук. Някакви предположения?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Привет stanilabg!

Извини ме, но не ти разбрах изобщо поста. Какво дивиди ще копираш.

Ако получените VOB файлове, за които говорихме по- горе не се записват коректно от Неро/ твоята версия/, запиши ги с Copy to DVD. Дай повече инфо, че нещо не ти разбрах проблема.

 

Здрасти. Цялата история е такава: свалил съм си отдавна Underworld Evolution, като AVI и исках да го направя на DVD за да мога да го гледам на дом.player. Тогава ти ме посъветва да използвам WinAvi и как да си сложа субтитрите и т.н. Само че, вместо тези файлове, които прави обикновено( VIDEO_TS BUP,VIDEO_TS IFO),програмата направи VTS_01_1.VOB nav(това беше единствения необичаен,другите бяха наред) , при което, nero ми изписа, че не познава такъв файл. и е възможно дом.player да не го чете(както и стана).

Сега имам такъв въпрос: Copy to DVD е друга програма? Отделна от nero? Защото първия път си мислих, че е copy dvd от възможностите на nero....

И още един въпрос: ако инсталирам nero 6.6.0.15, мога ли да преинсталирам само nero burning rom или ще трябва да сменя по принцип цялата версия на nero start smart, която съдържа в себе си и nero burning rom?

 

Относно film machine, на мен също ми правеше най-напред същете тези файлове(и то доста големи - по няколко гига) , както и на теб а чак след това и самото dvd. В началото си мислих,че си прави един вид нещо , като чернова, която по късно ще изтрие, но съм се лъгъл. Тези файлове оставаха. Често работеше 7-8 часа, като накрая не създаваше dvd, а сомо тези файлове, и въпреки това изписваше, че операцията е успешна. Затова и престанах да я използвам - много настройки за нищо...

 

Докато писах този текст, правех на dvd - final destination3. Този път се получи както трябва. Да не би да зависи от AVI-то?

Link to comment
Сподели другаде

Привет! Направих набързо едно VCD с The Filmmachine и получих като твоите папки и файлове. Изпробвах по начина, който съм описала по- горе и сега гледам DVD-то на домашния си плеар без проблем.

 

Сега още веднъж- как става:

1. В папката Images има cue файл или файлове. Точно това ти трябва. Прегледах ги с Daemon tools- съдържат 5-те папки, необходими за VCD. Това е всичко, което ти трябва.

2. Отваряш NERO>Recorder>burn image и в появилия се прозорец посочваш cue.

Ако размера се побира плътно на диска> burn.

Ако има още място, пробваш да сложиш и другото cue и даваш burn.

3.Изчакваш дза приключи процесът на запис и гледаш на домашния си плеар.

Това е всичко. Бързо и лесно.

Ако има нещо неясно пиши. Ще приложа и шотове, ако има нужда.

Успех и пиши! :OK:

 

Благодаря за инструкциите, Данина. :yes: И аз това си помислих, че файловете .cue съответствуват на трите видео файла, на които беше разделен филма (понеже дълъг). Следващият път ще опитам с Burn image.

И все пак програмката е супер.

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти. Цялата история е такава: свалил съм си отдавна Underworld Evolution, като AVI и исках да го направя на DVD за да мога да го гледам на дом.player. Тогава ти ме посъветва да използвам WinAvi и как да си сложа субтитрите и т.н. Само че, вместо тези файлове, които прави обикновено( VIDEO_TS BUP,VIDEO_TS IFO),програмата направи VTS_01_1.VOB nav(това беше единствения необичаен,другите бяха наред) , при което, nero ми изписа, че не познава такъв файл. и е възможно дом.player да не го чете(както и стана).

Сега имам такъв въпрос: Copy to DVD е друга програма? Отделна от nero? Защото първия път си мислих, че е copy dvd от възможностите на nero....

И още един въпрос: ако инсталирам nero 6.6.0.15, мога ли да преинсталирам само nero burning rom или ще трябва да сменя по принцип цялата версия на nero start smart, която съдържа в себе си и nero burning rom?

 

Относно film machine, на мен също ми правеше най-напред същете тези файлове(и то доста големи - по няколко гига) , както и на теб а чак след това и самото dvd. В началото си мислих,че си прави един вид нещо , като чернова, която по късно ще изтрие, но съм се лъгъл. Тези файлове оставаха. Често работеше 7-8 часа, като накрая не създаваше dvd, а сомо тези файлове, и въпреки това изписваше, че операцията е успешна. Затова и престанах да я използвам - много настройки за нищо...

 

Докато писах този текст, правех на dvd - final destination3. Този път се получи както трябва. Да не би да зависи от AVI-то?

 

Привет!

При мен не се е получавал никога VTS_01_1.VOB nav. Предполагам, че може да е нещо специфично в самия филм. Както сам каза, друг филм е станал със стандартните файлове. Ако желаеш разгледай проблемния филм с GSpot. Разгледай кодеците, които са използвани и ги сравни с тези на филма с който нямаш проблем и с други филми. Почти съм сигурна, че ще има някаква разлика в кодирането.

Copy to DVD е друга програма. Неро/ по- новине версии/ имат проблем със запис на DVD състоящо се от няколко файла. В този случай на помощ идва Copy to DVD. Тя разпознамва файловете. Незнам дали ще разпознае VTS_01_1.VOB nav, но това не пречи да се пробва. Интересно какво съдържа този файл. Да не е нещо допълнително? Прегледай всички получени файлове. Ако филмът се възпроизвежда целия от тях, опитай да записваш без този файл.

 

За nero 6.6.0.15- мисля, че не можеш да инсталираш само nero burning rom, защото Неро върви в пакет и всъщност nero start smart е основният и разпределител.

Преди да решиш да сменяш версията, пробвай без файла VTS_01_1.VOB nav. Пробвай също и с Copy to DVD. Опитай да запишеш с твоето Неро и коректно получения филм/ със стандартните файлове/. Ако и него Неро не ти го записва коректно, тогава или трябва да го смениш или да добавиш Copy to DVD към арсенала си от програми.

 

Колкото до film machine, май и аз ще се откажа от нея. Определено има върху какво да помислят разработчиците, щом не съм единствената с този проблем. След 5 часа конверт на 300кв ми направи въпросните неизползваеми файлове+ DVD папка, която беше абсолютно празна.

С инсталирането на версия 5. излагацията на програмата беше пълна. Стигна до 10% и нищо. Пълен блокаж, който се оправя само с рестарт.

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

При мен не се е получавал никога VTS_01_1.VOB nav. Предполагам, че може да е нещо специфично в самия филм. Както сам каза, друг филм е станал със стандартните файлове. Ако желаеш разгледай проблемния филм с GSpot. Разгледай кодеците, които са използвани и ги сравни с тези на филма с който нямаш проблем и с други филми. Почти съм сигурна, че ще има някаква разлика в кодирането.

Copy to DVD е друга програма. Неро/ по- новине версии/ имат проблем със запис на DVD състоящо се от няколко файла. В този случай на помощ идва Copy to DVD. Тя разпознамва файловете. Незнам дали ще разпознае VTS_01_1.VOB nav, но това не пречи да се пробва. Интересно какво съдържа този файл. Да не е нещо допълнително? Прегледай всички получени файлове. Ако филмът се възпроизвежда целия от тях, опитай да записваш без този файл.

 

За nero 6.6.0.15- мисля, че не можеш да инсталираш само nero burning rom, защото Неро върви в пакет и всъщност nero start smart е основният и разпределител.

Преди да решиш да сменяш версията, пробвай без файла VTS_01_1.VOB nav. Пробвай също и с Copy to DVD. Опитай да запишеш с твоето Неро и коректно получения филм/ със стандартните файлове/. Ако и него Неро не ти го записва коректно, тогава или трябва да го смениш или да добавиш Copy to DVD към арсенала си от програми.

 

Колкото до film machine, май и аз ще се откажа от нея. Определено има върху какво да помислят разработчиците, щом не съм единствената с този проблем. След 5 часа конверт на 300кв ми направи въпросните неизползваеми файлове+ DVD папка, която беше абсолютно празна.

С инсталирането на версия 5. излагацията на програмата беше пълна. Стигна до 10% и нищо. Пълен блокаж, който се оправя само с рестарт.

 

Добре, ще пробвам.

Кажи каде се настройват субтитрите в VobSub за да са малко по високо, тъй като единият ред не се виждаше на телевизора. Много не съм на ТИ с английския.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се да настроя VobSub само че, не ми даяа възможност за кирилица - има само централна европа. Сега ми излизат субтитрите на китайски :haha:

 

Имам два други въпроса:

 

1. Как да запиша MP3 CD с няколко концерта без да ми слага пауза между песните?

2. Тъй като зивея в Словакия и компютъра(Windows) е на чешки, програмата Flex Type ми създава проблеми при работа, или по-точно, когато е на Standart Fonts не ми отваря както трябва българските субтитри и подобни неща, а когато е на Cyrilic Fonts не ми изобразява доста неща на чешки. Това не ми пречи толкова, колкото това, че за да работят настройките трябва всеки път да рестартирам РС-то, и настава едно чакане.............. :devil: Не знаеш ли как мога да си помогна? Друга програма?

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

За VobSub- не разбирам как така нямаш cirilic. С коя версия си? На втората станица какъв език си задал. Трябва да е russian(204).

 

За другите два въпроса:

1. Можеш да запишеш CD с концерти без пауза между песните като промениш настройката- тя по подразбиране в Неро е две секунди пауза между песните. Има ръководство , в което е описано как става. Виж тук:

Тук!

 

2. За Flex Type- изобщо не съм изненадана, че имаш проблеми. Махай го докато не ти е объркал компа съвсем.

Ако не ти трябва фонетичен български, можеш да ползваш уйндоуския кирлилизатор.

Ако искаш да ползваш и фонетичен, сложи си кирилизатора на Инжинера.

Тук!

Там ще получиш и подробни разяснения за кирилизаторите по принцип и проблеми свързани с тях.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти.

Като писах MP3 CD, мислех за MP3 концерти, а не да трябва да ги превръщам на аудио CD. Това което си ми посочила за AUDIO CD съм го чел.

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Съжалявам за недоглеждането. Пропуснала съм момента, че записваш MP3. Честно казано незнам дали при запис на mp3 можеш да коригираш паузите. Такава опция при Неро не откривам. Можеш да си поорежеш паузите, ако ти се занимава с друга програма.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти.Ще пробвам.

Моментално разглеждам страницата с кирилизатора и честно казано се побърквам! :crazy: Много е разхвърляно и с 1 000 000 кликания. Как се казва точно програмата с фонетичния кирилизатор? Нямам много време за четене...

Link to comment
Сподели другаде

Не е достатъчно да се махне FlexType, а и да се оправи цапаницата, която оставя след себе си.

Деинсталацията далеч не оправя нищо.

 

Цитат от сайта на Инжинера, от тази страница:

ИНСТРУКЦИЯ:

 

Стъпка 1: Деинсталирай изчадието, дето ти пречеше да си бачкаш без проблеми на Български, преебаваше ти печата и въобще ти скапваше Windowsa. Като изкара надписа, че всичко е успешно, кажи какво мислиш за лъжците, без цензура.

 

Стъпка 2: Моят деинсталатор ще вади от инсталационните файлове в .....\i386. Затова виж дали си приложил към тях сървиз паците, за да се получи инсталация с Build-in Service Pack. Иначе ще трябва да ги прилагаш пак.

 

Стъпка 3: Наточи си пак деинсталаторите, може да има подобрена версия. Прочети указанието вътре и действай по него. Рестартирай.

Ето и деинсталатора (6.9KB)

 

Ето и фонетична подредба в RAR с инструкции и описание (135KB).

Link to comment
Сподели другаде

Не е достатъчно да се махне FlexType, а и да се оправи цапаницата, която оставя след себе си.

Деинсталацията далеч не оправя нищо.

 

Цитат от сайта на Инжинера, от тази страница:

 

Ето и деинсталатора (6.9KB)

 

Ето и фонетична подредба в RAR с инструкции и описание (135KB).

 

Здрасти. Как да запиша снимки на dvd така че, да ги чете дом.player? Между другото не чете и dvd с MP 3ройки. Може би е проблема в самия player. По принцип в упътването пише че, чете CD-R/RW; CD+R/RW; DVD-R/RW; DVD+R/RW; MP3; JPEG.

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти. Как да запиша снимки на dvd така че, да ги чете дом.player? Между другото не чете и dvd с MP 3ройки. Може би е проблема в самия player. По принцип в упътването пише че, чете CD-R/RW; CD+R/RW; DVD-R/RW; DVD+R/RW; MP3; JPEG.

И още нещо. Направих деинсталацията на flex type и инсталацията на кирилизатора според упътванията на инженера. Мисля че се получи, само че, когато съм правил това последните настройки на flex type са били на кирилица(може би е трябвало преди деинсталацията да върна настройките на flex type на стандарт фонтс и чак след това да деинсталирам) т.е. компютъра работи все едно имам flex type настроен на кирилица или по-точно програмите които са на словашки изписват някои от думите с грешки и сега немога да ги върна. В това число и неро - при отварянето на nero vision например ми изписва следното: Unable to load licensing subsystem.Please re-install the application. Достигнал съм до извода че, докато е бил flex type na кирилица преинсталацията не можеше да се осъществи. И в момента не ми работи, мисля за неро vision, nero express и т.н. Nero burning rom работи...Иначе кирилизатора е наред - отваря ми субтитри било на български или на словашки или на какъвто и да е език без да трябва да променям някакви настройки.

 

P.S. Не разбирам много добре деисталатора на инженера " varija2k". След като го отварям излиза някакъв текст:; Varija2K.inf ver 2002.03.04

; Генади Атанасов -Инжинера, http://free.hit.bg/injinera

; (Tray to) Remove the fucken Datecs 2k

 

[version]

Signature = "$Windows NT$"

ClassGUID = {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

AdvancedINF =2.5, "%ERROR_WRONG_ADVPACK_VERSION%"

layout file = layout.inf

 

[DefaultInstall]

DelFiles =DLLCASHE.DEL , System32.del

DelReg =REG.REM , KBGL_REG.REM

AddReg =USA_KBD.REG,SHOW.REG,Restore1.Reg

Reboot = 1

 

[sHOW.REG] ;това чудо преинсталира езиците с всичкото им

;---------------------------------------------

HKLM,%Key_Setup%,"Поздрави на всички",,

HKLM,%Key_Setup%,"Генади Атанасов - Инжинера",,

HKLM,%Key_Setup%,"- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -",,

HKLM,%Key_Setup%,"ПЪЛЕН ДЕИНСТАЛАТОР ЗА ФЛЕКС ТАЙП 2К",,

HKLM,%Key_Setup%,%******************************************%,,

HKLM,%Key_Setup%,"Reinstall originall Setings and files of":

HKLM,%Key_Setup%,%TXT1%,2,"%11%\rundll32.exe %11%\advpack.dll,LaunchINFSection %17%\intl.inf,LG_INSTALL_1,,"

HKLM,%Key_Setup%,%TXT2%,2,"%11%\rundll32.exe %11%\advpack.dll,LaunchINFSection %17%\intl.inf,LG_INSTALL_2,,"

HKLM,%Key_Setup%,%TXT5%,2,"%11%\rundll32.exe %11%\advpack.dll,LaunchINFSection %17%\intl.inf,LG_INSTALL_5,,"

 

[Restore1.Reg]

HKLM,%KKBD%00000402,"Layout Text",,"Bulgarian"

HKLM,%KNLS%CodePage,OEMCP,,855 ; ** Serbian(Cyrillic) - за Bulgarian e 866

HKLM,%KNLS%Language,Default,,0c1A ; ** Serbian(Cyrillic) - за Bulgarian e 0402

HKLM,%KVNT_KVR%FontSubstitutes,"Tms Rmn",,"MS Serif" ;тук пък, защо са пипали тъпанарите

HKLM,%KVNT_KVR%FontSubstitutes,"Tms Rmn,0",,"MS Serif,204" ; и сами не знаят вероятно

HKLM,"%KVNT_KVR%Perflib\01A" ; не знам го за какво е

 

 

[REG.REM]

HKLM,"SOFTWARE\DATECS ltd"

HKLM,%KNLS%CodePage,856,, ; дефинират кодова страница и даже я сочат за дефолт

HKLM,%KNLS%CodePage,Default,, ; ей тука сочеха техният файл C_856.NLS

; Успешно деинсталиран ли? Да вземеш едно паве, не, по-добре две....

 

[KBGL_REG.REM]

HKLM,%KKBD% ; с едно докосване изтриваме всякакви регистрации на клавиатурни подредби,

; преинсталацията на езиците ще въстанови и тях

 

[uSA_KBD.REG]

HKLM,%KKBD%00000409,"Layout File",,KBDUS.DLL ; качваме УСАта за всеки случай, че без нито една

HKLM,%KKBD%00000409,"Layout Text",,US ; клавиатура не стартира, ако не посочи инсталационните

; файлове, майка плаче.(Ю Ес Ей се казва бе, инжИнер такъв)

[DestinationDirs]

System32.del = 11

DLLCASHE.DEL = 11,dllcache ; Ако някой има пищов по INF файлове, да ми го прати.

 

 

[system32.del]

c_856.nls ; гадината!!!

vga856.fon ; не им е напълно ясно кое как работи и къде да бъде

kbdus.kbd ; това NT, 2000 или XP въобще не го приема. Думата е "цвакнато"

newdll.dll ; *по домакинска книжка, наред макар,

kbd101.dll ; *че ако работи System Files Protection

kbd101a.dll ; *за kbd*.dll няма нужда

kbd106n.dll

kbda1.dll

kbda2.dll

kbda3.dll

kbdal.dll

kbdarme.dll

kbdarmw.dll

kbdax2.dll

kbdazel.dll

kbdcr.dll

kbdcz.dll

kbdcz1.dll

kbdcz2.dll

kbdest.dll

kbdfa.dll

kbdgeo.dll

kbdgkl.dll

kbdhe.dll

kbdhe220.dll

kbdhe319.dll

kbdheb.dll

kbdhela2.dll

kbdhela3.dll

kbdhept.dll

kbdhu.dll

kbdhu1.dll

kbdibm02.dll

kbdindev.dll

kbdinhin.dll

kbdinmar.dll

kbdintam.dll

kbdlk41a.dll

kbdlk41j.dll

kbdlt.dll

kbdlt1.dll

kbdlv.dll

kbdlv1.dll

kbdnec.dll

kbdnec95.dll

kbdnecat.dll

kbdnecnt.dll

kbdpl.dll

kbdpl1.dll

kbdro.dll

kbdsl.dll

kbdsl1.dll

kbdth0.dll

kbdth1.dll

kbdth2.dll

kbdth3.dll

kbdtuf.dll

kbdtuq.dll

kbdusa.dll

kbdvntc.dll

kbdycl.dll

 

 

[DLLCASHE.DEL] ; по домакинска книжка, наред

kbd101.dll

kbd101a.dll

kbd106n.dll

kbda1.dll

kbda2.dll

kbda3.dll

kbdal.dll

kbdarme.dll

kbdarmw.dll

kbdax2.dll

kbdazel.dll

kbdcr.dll

kbdcz.dll

kbdcz1.dll

kbdcz2.dll

kbdest.dll

kbdfa.dll

kbdgeo.dll

kbdgkl.dll

kbdhe.dll

kbdhe220.dll

kbdhe319.dll

kbdheb.dll

kbdhela2.dll

kbdhela3.dll

kbdhept.dll

kbdhu.dll

kbdhu1.dll

kbdibm02.dll

kbdindev.dll

kbdinhin.dll

kbdinmar.dll

kbdintam.dll

kbdlk41a.dll

kbdlk41j.dll

kbdlt.dll

kbdlt1.dll

kbdlv.dll

kbdlv1.dll

kbdnec.dll

kbdnec95.dll

kbdnecat.dll

kbdnecnt.dll

kbdpl.dll

kbdpl1.dll

kbdro.dll

kbdsl.dll

kbdsl1.dll

kbdth0.dll

kbdth1.dll

kbdth2.dll

kbdth3.dll

kbdtuf.dll

kbdtuq.dll

kbdusa.dll

kbdvntc.dll

kbdycl.dll

 

[strings]

KKBD ="SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\"

KNLS = "SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\"

KVNT_KVR ="SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\"

SMWCV="Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion"

Key_Setup = "Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\Setup"

 

;Visible strings

TXT1 = "Language Group - Western Europe and US"

TXT2 = "Language Group - Central Europe"

TXT5 = "Language Group - Cyrillic"

 

;Localisable

ERROR_WRONG_ADVPACK_VERSION = "Брато, това NT хич не е кърпено, трябва ти нов Advpack.dll."

;-------------------- К Р А Й -------------------------------

 

какво трябва да направя? Може би не съм направил нещо както трябва и затова да не се е деинсталирал flex type както трябва. Не съм много наясно с такива неща.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...