Jump to content

Волейбол - Летни Олимпийски Игри - Лондон 2012


IVAN

Препоръчан пост

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мачът беше изигран тактически безобразно. Аржентинците се мачкат със силен сервис. На време се усети да замени Владо със Цецо но тактиката беше до тук.

1. Защо оставяше Алексиев да бие флот при положение че можеше да вкарва Вальо да бие силов? Видя се, че другия Братоев вкарва мощните сервиси но на посрещане и атака беше слаб като игра последния гейм.

2. Опита да направи точка 1. но с Пенчев което е нечувана глупост. Пенчев от 10 сервиса вкарва 1-2, а Вальо от 10 ще вкара минимум 8.

3. Изкара Скримов третия гейм. Да - падна му малко формата, но Вальо до сега не е играл. Нямаше как да влезне във форма за толкова малко време при положение че губехме геймово.

4. Когато правехме поредица точки, аржентинците бавеха играта. Искат почистване на пода, проверка на нареждане, треньора им правеше смени, искаше прекъсване. Нашия плешив кретен когато 3 гейм тръгнаха да ни обръщат на флота на кирога седи и гледа. И в подобни ситуации по същия начин.

Видя се, че момчетата не бяха във форма като в мача с Полша. Теди Салпаров беше много слаб. Въпреки това като им взехме втория гейм се видя, че натиснем ли ги клекват, а ние играем по-силно. Но не ги тормозихме достатъчно със сервис. Целия мач беше безобразно изигран от тактическа страна. Много слаб Найден. Преди бях за Радо и Матей, но сега не искам толкова да се върнат колкото Найден да се разкара. По слаб треньор не сме имали никога!!!!! Дори и Стоев беше по-добре. Няма човек, който може да ме убеди че вчера загубихме толкова с игра от колкото с тактика. Аржентинците бяха по-слаби и то се видя.

 

И аз съм ядосан , но си прочети внимателно съобщението и ще видиш, че даже отстрани не е толкова лесно да вземеш адекватни решения. Не ми става ясно какво е твоето виждане за тактиката - Вальо да беше играл или не?( Виж т.2 и 3 :wink1: ).

Моето скромно мнение , е че нашите просто са се бяха отпуснали и бяха решили , ако върви - върви , ако не - здраве(щом даже Теди Салпаров се "проби"). Което и според мен беше глупаво. И все пак нашите волейболисти ни носят много повече радост , отколкото разочарования :bgflag:

 

Жалко че днес няма да мога да гледам мача :'(

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 101
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

И аз съм ядосан , но си прочети внимателно съобщението и ще видиш, че даже отстрани не е толкова лесно да вземеш адекватни решения. Не ми става ясно какво е твоето виждане за тактиката - Вальо да беше играл или не?( Виж т.2 и 3 :wink1: ).

Моето скромно мнение , е че нашите просто са се бяха отпуснали и бяха решили , ако върви - върви , ако не - здраве(щом даже Теди Салпаров се "проби"). Което и според мен беше глупаво. И все пак нашите волейболисти ни носят много повече радост , отколкото разочарования :bgflag:

 

Жалко че днес няма да мога да гледам мача :'(

 

Не Вальо нетрябваше да играе въобще. Трябваше да влиза само да бие сервиси на мястото на някой флот. Или и да беше влезнал трябваше да е първия гейм, когато нищо не е загубено. Тактическо това което съм описал беше безкрайно лесно. Дори и посредствените треньори биха гоиграли така. Полша вкарваше Ручак постоянно заради сервиса. Но нашия Айден не става. По слаб е дори от посредствените треньори. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Сподели другаде

Австралия 2-0 Полша. Геймове. Ако бием днес Италия с 3-0 или 3-1 сме първи. Ето подаръка от съдбата. Ако не се възползваме ние сме си виновни. Айде Юнаци тая олимпиада е ваша!!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Link to comment
Сподели другаде

Изключително съм доволен че не съм прав :haha: .Поляците паднаха с 3 :1 и могат да забравят първото място.Сега вече наистина нещата си зависят от нас.Италянците и те ще се опит да спечелят на всяка цена защото с победа срещу нас излизат първи от групата!
Link to comment
Сподели другаде

Изключително съм доволен че не съм прав :haha: .Поляците паднаха с 3 :1 и могат да забравят първото място.Сега вече наистина нещата си зависят от нас.Италянците и те ще се опит да спечелят на всяка цена защото с победа срещу нас излизат първи от групата!

Gustav, Gustav... нещо много бързо забрави смешното си мнение от вчера. Аман вече от такива специалисти като теб, които при първа грешна стъпка (и то не фатална), започват да плюят и да бълват помия. Поляците щели да затворят геймовете с 7-8 точки разлика, бла бла бла, а то какво стана даже една точица не взеха от този мач и ти веднага обърна плочата :D:D:D:D:D

 

Но пък от друга страна доста се позабавлявах с писанията ти! Айде със здраве.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм забравил нищо.И не съм плюл никого .Просто констатирах че с Аржентина играхме потресаващо.Аз видях това ти ако си видял друго значи си гледал друг мач.Няма как да съм доволен след такъв мач.Има мачове в които играеш фантастично но въпреки това губиш защото съперника ти е бил по добър от теб.В такива случай няма как да не им свалим шапка.Но случаят с Аржентина не беше такъв.Там сами се бихме с серии от поредни глупави грешки.Трябва да направят радикална промяна за днескашния мач срещу Италия.Ако играят пак така ще го гледаме 1-вото място през крив макарон.И ако си мислиш ,че мача срещу Италия ще е лесен жестоко си се излъгал. Ако си следил мненията ми от в другите теми от големите волейболни турнири ще установиш,че за мое огромно съжаление и за съжаление на всички българи в 99.9 процента от случаите съм бил прав.Аз съм последния човек който иска нашите да падат и затова ме боли ,че имаме толкова талантливо поколение но с тази наша българска непостоянност винаги се препъваме и не успяваме да стигнем до челните места.Колко по посредствени отбори записаха по предни класирания ,а и някой дори спечелиха и титли а ние лапаме мухите.Няма друг спорт за който да милея толкова колкото волейбола.Дори днес 2 дена след мача с Аржентина още съм прегракнал ,а изхабих нерви за 2 години напред.Защото знам че имаме големи възможности но не се възползваме от тях.
Link to comment
Сподели другаде

ЕТО ТОВА Е ШАМПИОНСКА ИГРА. БИИ ДА ТЕ УВАЖАВАТ. НЕ НИ ТРЯБВАТ СМЕТКИ ВЕЧЕ. ГЕРМАНЦИТЕ ВЕЧЕ ДА ИДВАТ.НАПРЕД БЪЛГАРИ ЮНАЦИ. ШВАБИТЕ СА ПРЕГРАДА ПРЕД МЕДАЛИТЕ. ВЗЕМЕТЕ ГИ ТЕ СА ВАШИ!!!!!! :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

Браво, момчета! Яд ме е че не можах да гледам мача нити на живо , нито двете му повторения!!!

Поне третия гейм слушах на "живо" ( жена ми гледаше и ми коментираше по телефона)

 

Големия въпрос сега е с това представяне дали сме уплашили или мобилизирали германците! Мисля че сме ги стреснали!

Каквото и да се случи от тук нататък - поклон пред нашите момчета!

Link to comment
Сподели другаде

Браво на нашите :) За жалост, не успях да гледам мача.

Според мен, сега ще е навярно удачно нашите да се съсредоточат изцяло върху мача с Германия и да дадат всичко от себе си и да са като коне с капаци в мислите си за останалата част от схемата и случващото се в нея.

 

Аз като фен, тайно ще се надявам, всички останали двубои, освен нашият, да завършат с 3:2 гейма, с надежди Полша, Аржентина и Италия да бият в техните олимпийски четвъртфинали :)

 

Пълната схема може да бъде разгледана тук: http://www.london201...n/brackets.html .

Link to comment
Сподели другаде

Първо благодарности на VIS, че оправяше темата докато ме нямаше.

Мачът с Аржентина гледах до края на 2-рия гейм, но там явно нещо не си намериха правилния състав, след това и играта и ни биха :/

 

Мачът с Италия въобще не можах да го гледам и ме е доста яд, разбрах че доста добре и нахъсано сме играли.. както с мачът с Полша.

Още ми е доста радостно и не мога да повярвам, че нашите момчета си повярваха в силите и мачкат всички наред(за момента) на олимпиадата. Да продължават все още така.

 

Пожелавам им още успехи, независимо че мачовете ще стават все по-трудно и по-трудно.

Каквото и да направят, вече са Олимпийски шампиони... на което и място да завършат, защото вярата и надеждата им е върната в самата игра.

Link to comment
Сподели другаде

Не се притеснявайте. Мача с Италия го има в замунда. Дръпнете го от там. А мисля, че каквото и да стане за на пред подвига е постигнат. Първи в групата си е постижение в историята. А Германия искрено се надявам да ги бием. Имаме да си им връщаме за някои пакости случили се след това. Ако си играем нашата игра полуфинала е достижим. Напред Българи Юнаци!!!! :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...