Jump to content

Препоръчан пост

Знам,че имаше подобна тема,но исках да напиша нова, за да ми обясните на мен какво да направя.Като си пусна клип в който и да било сайт (Vbox7.com YouTube.com) ми забавя клипа а песента си върви нормално.И това се случва само когато разделителната способност на клипа е или 480p или по-голяма ! Тъй като в Vbox7.com няма опция за размера на видеото там при HD клиповете ми прави същото проблем.Проблема се проявява при всички браузъри - инсталирах си Safari,Opera,Mozilla (последните версии), но пак си е така.Имам от Windows-а Internet Explorer 8,пак същата работа,а относно Google Chrome не знам с коя версия съм,но предполагам,че не е много стара и пак е така.Днес ми дойде ъпдейт за флаш плеъра,инсталирах го,но без резултат все същата работа.Предполагам,че проблема идва от видео картата,защото тя е с много малка памет (64 Mb) и то споделена памет от RAM-а,а и компютъра е на 5-6 години вече :)

 

С Windows XP Service Pack 3 съм.

Дънна платка: ASRock K8NF6G-VSTA

Процесор: AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+

Видео карта: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405

Звукова карта: nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller

Рам памет: 512 Mb с споделена памет за Видео картата

 

Не знам дали ще Ви трябва цялата тази информация,но да се подсигуря да няма после въпроси това какво е онова какъв модел е .. ;) Ако има нещо неясно питайте ;)

Поздрави .. :D

Link to comment
Сподели другаде

Ами, намирам го донякъде за нормално. Клиповете в YouTube, Vbox7 и други подобни сайтове използват H.264 видео формата, който е тежък за декодиране. Така че според мен е в реда на нещата да има проблеми с декодирането на подобни потоци с по-висока разделителна способност. Единственото, което мога да препоръчам на този етап, е да се увериш, че всички драйвери са актуални и че нямаш никакви излишни стартирани процеси.. И все пак, единственото истинско решение е нов компютър, колкото и кофти да звучи.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, намирам го донякъде за нормално. Клиповете в YouTube, Vbox7 и други подобни сайтове използват H.264 видео формата, който е тежък за декодиране. Така че според мен е в реда на нещата да има проблеми с декодирането на подобни потоци с по-висока разделителна способност. Единственото, което мога да препоръчам на този етап, е да се увериш, че всички драйвери са актуални и че нямаш никакви излишни стартирани процеси.. И все пак, единственото истинско решение е нов компютър, колкото и кофти да звучи.

Всички драйвери или само за видеото и как да разбера за излишни процеси ?
Link to comment
Сподели другаде

Най-добре всички драйвери, но ПОНЕ този за видео картата. Под излишни процеси имах предвид всякакви, които принадлежат на програми, които не използваш и/или не са нужни за нормалнот функциониране на системата. Не мога да ти дам списък, защото е изключително относително.
Link to comment
Сподели другаде

Най-добре всички драйвери, но ПОНЕ този за видео картата. Под излишни процеси имах предвид всякакви, които принадлежат на програми, които не използваш и/или не са нужни за нормалнот функциониране на системата. Не мога да ти дам списък, защото е изключително относително.

Искаш да кажеш,че когато не използвам дадена програма да я затворя ? Смисъл да не стой минимизирана долу,а да я затворя докрай.Ако е така аз винаги затварям всички програми след като съм си свършил работата си с тях,за да имам повече свободна RAM памет и за да не ми се "дере" да го кажа така хард диска,защото при усилена работа много ме дразни !
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Обнових драйвърите на видео картата,но без промяна,даже компа стартираше по-бавно и като видях,че няма разлика се върнах към старите драйвъри .. :(
Link to comment
Сподели другаде

Смени си flash player-а с по-стара версия, която няма да прави подобен проблем - тествай последователно всяка версия назад. Последните версии от 11.x натам имат проблеми на по-слабичък хардуер като твоя.
Link to comment
Сподели другаде

Смени си flash player-а с по-стара версия, която няма да прави подобен проблем - тествай последователно всяка версия назад. Последните версии от 11.x натам имат проблеми на по-слабичък хардуер като твоя.

Ще опитам и ще отговоря в най скоро време .. ;)

 

Да,но той Google Chrome си има вграден флаш плеър и като деинсталирах флаш плеъра,то клиповете пак ми се зареждат и пак засича ! Трябва да съм с по-стара версия на Chrome ли ?

Link to comment
Сподели другаде

Ще опитам и ще отговоря в най скоро време .. ;)

 

Да,но той Google Chrome си има вграден флаш плеър и като деинсталирах флаш плеъра,то клиповете пак ми се зареждат и пак засича ! Трябва да съм с по-стара версия на Chrome ли ?

 

Стартираш Google Chrome и в адресната лента пишеш/поставяш:

about:plugins

, Enter

Намираш Flash и ги деактивираш - посивяват.

С това изключи вградените плъгини, при което Хрома ще използва тези на уиндоуса, които отделно се инсталират.

Как да инсталираш правилно по-стара версия на флаш-плейър можеш да видиш ТУК, за теб се отнася (32-бита).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...