Jump to content

Програма за лого/текст във видео без преенкодинг


Препоръчан пост

Търся програма за "залепване" на лого във видеофайл...филм.

Без преконвертиране и по възможност без тежките и огромни

по размер и изисквания програми.

.................................................................

http://www.youtube.com/watch?v=7v7_cPGmNi0

Link to comment
Сподели другаде

Здравей приятелю. Това което искаш е невъзможно! Няма как да лепиш блокове и да искаш плеъра да ти ги изпълнява със залепени мулти-екрани. Този процес изисква прекодиране.

 

Наскоро бях питал за рязането на черната лента без прекодиране и формата да ми излезе от 4:3 към 16:9, нямаш си представа колко много се изненадах, когато специалиста ми отговори, че няма такава възможност, че за рязането (crop-ването) на черните ивици се изисква прекодиране! Благодаря Night_Raven! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Пак не сте разбрали...

Има една безплатна...първо при рипване на DVD не влага лого...

и второ от готов файл прекодира и вече не съм доволен от параметрите.

Работя само с MKV/AVC и изискванията са ми точно от първият пост...

Link to comment
Сподели другаде

Разбирам...

А според Вашите познания...кое като програма е приемливо за целта

но до 10% загуба на качество от оригинала.

Просто целя защита на файлове от повторно качване както горния,

който не е чак отличен...но отне 40 часа време... :look:

Link to comment
Сподели другаде

Аз препоръчвам за целта в AVI формата обаче AVIReComp...добра програма е!

Днес намерих нещо безплатно за моят конкретен интерес,но нямам време да

почовъркам да видя за що иде реч - AVIDemux 2.4.4

Link to comment
Сподели другаде

Аз препоръчвам за целта в AVI формата

 

В първия линк,който постнах е точно за този формат,не го ли видя?! ;)

 

AVIReComp

 

Програмата не е лоша,но изисква много време(зависи и от големината на файла),а и със сигурност няма да ти запази качеството на видео файла! ;)

 

AVIDemux 2.4.4

 

1.Версията на програмата е много стара изтегли си последната 2.5.6 от ---> ТУК

2.Със сигурност ще има прекодиране,понеже програмата в режим на копиране не ти дава да използваш ефектите! ;)

 

Така че сам си прави изводите,успех! ;) :P

 

П.П.

Ползвал съм всяка една от програмите,затова и изразявам своето мнение! :)

Link to comment
Сподели другаде

Новите версии на AVIDemux не поддържат лого...

AVIReComp е базирана на VirtualDub и напротив...

качествената загуба е незначителна.

За горната програма - попаднах в търсачката директно

във форум и се доверявам на препоръката.

Link to comment
Сподели другаде

Изработката на AVI файл е свръх прецизна работа на професионалистите и не знам как така със самочувствие решаваш, че можеш да нагласиш конвертора така, че да нямаш загубите! Наистина ли си мислиш, че видеото ще излезе 1:1 като оригиналното? Това не е lossless конверт, това е компресирано видео и ако случайно сбъркаш или пропуснеш да нагласиш нещо на DivX и XviD кодека, просто си прецакваш видеото много сериозно. Най-леко се работи с некомпресираните формати. Там и да прекодираш загубата е супер мега хипер микроскопична! :) Стига да зададеш същите изходни параметри. Ако ме разбираш - VirtualDub, AviDemux и други сродни са си програми за професорите, такива изискват работа с кодека и да познаваш всеки един термин в него!
Link to comment
Сподели другаде

Новите версии на AVIDemux не поддържат лого...

 

Ок не споря с теб,отдавна не съм ползвал програмката,но зная че имаше подръжка на лого,все пак се старая да се информирам за последните излезли версии ,не само на Ави Демукса,а и въобще на програмите,затова ти предложих и последната версийка на Ави Демукс!

 

AVIReComp е базирана на VirtualDub и напротив...качествената загуба е незначителна.

 

Нищо ново под слънцето,зная че програмаката е базирана на Виртуал Дъб,за качеството обаче определено бъркаш,не мога да се съглася с теб! ;)

 

За горната програма - попаднах в търсачката директно

във форум и се доверявам на препоръката.

 

Радвам се,че и ти като мен се ровиш из форумите!

А няма ли да споделиш препоръката от форума,който си открил? :P

Мисля че е хубаво да споделяме откритата информация! ;)

 

П.П.

Първото мнение,което изразих в темата,която доколкото помня беше "Програма за лого/текст във видео без преенкондинг",

ако си забелязал,аз ти препоръчах точно програми без да преенкодираш видеото! ;)

Иначе ако беше за програми,с които да енкодираш видео файловете си,можех да ти предложа бол програми! ;)

Link to comment
Сподели другаде

ЗигЗаг...никъде не пиша 1:1...

Няма такова нещо.

Всъщност от мненията ясно стана...че без преенкодинг не мога

да лепна видео...и то за MKV/AVC!

Виж онлайн двойно прекодиран файл...Матрьошка---филма Лъвът!

Ще го намериш през подписът ми...

Link to comment
Сподели другаде

Изработката на AVI файл е свръх прецизна работа на професионалистите и не знам как така със самочувствие решаваш, че можеш да нагласиш конвертора така, че да нямаш загубите! Наистина ли си мислиш, че видеото ще излезе 1:1 като оригиналното? Това не е lossless конверт, това е компресирано видео и ако случайно сбъркаш или пропуснеш да нагласиш нещо на DivX и XviD кодека, просто си прецакваш видеото много сериозно. Най-леко се работи с некомпресираните формати. Там и да прекодираш загубата е супер мега хипер микроскопична! :) Стига да зададеш същите изходни параметри. Ако ме разбираш - VirtualDub, AviDemux и други сродни са си програми за професорите, такива изискват работа с кодека и да познаваш всеки един термин в него!

 

Съгласен съм с абсолютно всичко,което каза Zig Zag,с изключение на програмките,за които споменах,с тях става! :P

Link to comment
Сподели другаде

че без преенкодинг не мога да лепна видео...и то за MKV/AVC!

 

peter69pl точно за MKV файла не говори така,неща които съм правил многократно - файловете са без загуба,а ти ми говориш за енкодиране,не се излагай човече! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Истината е,че освен Матрьошка недолюбвам нищо друго.

Налагало ми се е да обръщам по причини в Windows видео...но AVI e история.

Основно по темата благодаря за мненията!

Ще намеря приемливо решение...

 

peter69pl точно за MKV файла не говори така,неща които съм правил многократно - файловете са без загуба,а ти ми говориш за енкодиране,не се излагай човече! ;)

Става въпрос за лого във филма...и приемам мнението и на познатият Ви Администратор Night_Raven.

И примера с Лъвът не цели да доказва причини за двойно прекодиране...а това всъщност колко малка е загубата в качество..

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...