Jump to content

Записване на Цифрова Телевизия!


Гост Zig Zag

Препоръчан пост

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Нещо бъркаш понятията! Софтуера на приемника и кодовете на картата са различни неща! Картата се чете от допълнителен софтуер, наричан още емулатор, или иначе казано софтуер за четеца, но това не е софтуера на самия приемник (както е при компютрите разликата между операционната система и различните програми)! Близу е кабелна телевизия, и ползват приемници подобно на сателитните оператори т.е. с неоператорски приемник е почти невъзможно да гледаш (поне от инфото което имам е така)! Лично аз от както са пуснали цифровите ефирни телевизии (макар и само осем броя за сега), не помня колко пъти съм се сещал да си пусна вивакомския приемник!

А като се има в предвид, че съм на пълен пакет програми, и също така имам още 7 сат антени плюс вивакомската стават общо 8, то освен цифровите ефирни от време на време гледам и сръбските музикални! Ако успея да цифровизирам и другите си 3бр. телевизори няма да ми трябва повече вивакомската телевизия (освен ако не измислят пакет в който БГ телевизии да няма, за да гледам само NG; Дискавъри и подобни)!

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, ако съм подвел някого. В по-новите приемници изглежда масово е въведена Macrovision ACP защита от копиране на аналоговият сигнал, която се изразява във вариации на амплитудата и т.н на сигнала. Първо трябва да се филтрира, за да може да стане сигналът годен за всички устройства.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте, аз искам да ми препоръчате програма, с която да извлека цифровият сигнал и да си записвам предавания с качествена картина. Препоръчаха ми ProgDVB 6, но ПК-то ми не я детеква :(

Благодаря ма всеки, който ми помогне :introduce:

Link to comment
Сподели другаде

По какъв начин гледаш цифрова телевизия? ProgDVB е програма с която можеш да гледаш и записваш на компютъра си ако имаш DVB - PCI карта или USB DVB устройство (наричано още адаптор, тунер и т.н.), но тази програма е само за компютри с ОС Уиндоус (и между другото не е най-добрата)! DVB устройствата могат да бъдат за сателитна, кабелна или ефирна телевизия! Съответно: DVB-S (S2) е за сателитна, DVB-C (C2) е за кабелна и DVB-T (T2) за ефирна! S2; C2 и T2 са просто друг стандарт, който например при сателитната телевизия се изразява в разликата между SD и HD, а при ефирната разликата е във възможността при T2 на една честота да има повече програми, но и в двата варианта могат да бъдат SD и HD програмите (за DVB-C2 нямам наблюдения каква точно е разликата)! Лично аз съм с Линукс и ползвам плеъра Kaffeine с който плейвам и записвам от DVB-Т USB устройството цифровите ефирни телевизии! Дай повече инфо, за да можем да ти помогнем?!

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72

Имаш предвид, че записваш през USB порта на горепосоченото от теб устройство, а не от USB тунер, нали?

И още един въпрос - как е качеството на записа и реолюцията? 

Интересувам се, защото искам да записвам анимациите по Super7 за щерката...

Link to comment
Сподели другаде

Устройството е USB: Pacostar PLE-1090HD DVB-T MPEG4 USB2.0 тунер за компютър

Към него оригинално върви BlazeVideo HDTV Player т.е. заедно с устройството получавате лиценз за този плеър (работи само на ОС Уиндоус)!

В YouTube съм качил примерен запис от подобно устройство (не моето, но е със същите параметри):

Нека се има в предвид, че това видео е конвертирано преди качването му в YouTube т.е. това не е оригиналния запис!

Записа е от цифровата ефирна телевизия:

 

С други думи записа става директно на компютъра през плеъра с който се гледа, но в YouTube не се поддържа качването на файлове в този формат, и за това видеото е конвертирано!

 

Има устройства с USB порт, през който се записва директно върху флашка (както е примерното видео), и такива като моето, които директно превръщат компютъра ти в телевизор с PVR функция!

 

Edit: Ето ти и неконвертиран запис, току що направен директно на компютъра през плеъра Kaffeine под OS Linux Mint 14 KDE качен в Dropbox:

 

https://www.dropbox.com/s/j81nw40qk0kth30/123.m2t

 

 

Снимка на плеъра по време на записа:

 

http://store.picbg.net/thumb/62/FC/f4c86196c4bd62fc.png

 

 

Препоръчвам изтеглянето на файла и гледането му на компютър, вместо онлайн плеъра на Dropbox ;)

Link to comment
Сподели другаде

ProgDVB е програма с която можеш да гледаш и записваш на компютъра си ако имаш DVB - PCI карта или USB DVB устройство (наричано още адаптор, тунер и т.н.)

 

DVB устройствата могат да бъдат за сателитна, кабелна или ефирна телевизия! Съответно: DVB-S (S2) е за сателитна, DVB-C (C2) е за кабелна и DVB-T (T2) за ефирна! S2;

 

Сега вече разбрах, че TV тунера ми всъщност може да прави запис на цифрова ТВ върху хард диска на компютъра в MPEG2, но сигнала трябва да е ефирен. А той тунера си върви със софтуера за него. :) Остава да си сложа антена... и да боцна коаксиалния кабел в компютъра. Интересна екстра. :-8

Link to comment
Сподели другаде

Точно се канех да напиша,че качеството он-лайн не ми харесва, но си рекох, че избързвам и реших първо да го сваля на компа. Сега, гледайки го с Pot player, намирам качеството за учудващо добро!!! Проблема само е, че нямам сателитна, а IP телевизия...Смятам да направя още един абонамент към Булсатком за приемник и антена към акаунта на майка ми и да вържа изхода на приемника към това устройство. Според теб дали ще стане или има защита?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

По какъв начин гледаш цифрова телевизия? ProgDVB е програма с която можеш да гледаш и записваш на компютъра си ако имаш DVB - PCI карта или USB DVB устройство (наричано още адаптор, тунер и т.н.), но тази програма е само за компютри с ОС Уиндоус (и между другото не е най-добрата)! DVB устройствата могат да бъдат за сателитна, кабелна или ефирна телевизия! Съответно: DVB-S (S2) е за сателитна, DVB-C (C2) е за кабелна и DVB-T (T2) за ефирна! S2; C2 и T2 са просто друг стандарт, който например при сателитната телевизия се изразява в разликата между SD и HD, а при ефирната разликата е във възможността при T2 на една честота да има повече програми, но и в двата варианта могат да бъдат SD и HD програмите (за DVB-C2 нямам наблюдения каква точно е разликата)! Лично аз съм с Линукс и ползвам плеъра Kaffeine с който плейвам и записвам от DVB-Т USB устройството цифровите ефирни телевизии! Дай повече инфо, за да можем да ти помогнем?!

Гледам цифровата чрез цифров тунер/btw клиент на Виваком съм / :) ProgDVB ми я препоръчаха в друг форум. С ОС Уиндоус съм. Относно "повече информация", кажете какво ви интересува за да ви отговоря подробно :) Благодаря, че продължихте с коментарите по темата ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...